Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 20

Wątek: RAW w sony a7

  1. #11

    Domyślnie

    Nie sądzę, żebyś dostrzegł jakąkolwiek różnicę w obrazku między skompresowanym a nieskompresowanym RAW-em. Podobnie jak pomiędzy 12 a 14-bit, poza jakimiś skrajnymi przypadkami typu dziwne lampy w mieście nocą czy jakaś wyjątkowa obróbka.

    Ps. Sprawdź aktualizacje A7 dla pewności, co tam dodawali.

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta

    Ps. Sprawdź aktualizacje A7 dla pewności, co tam dodawali.
    Gdzie to sprawdzić?

  3. #13

    Domyślnie

    Gdzieś na stronach Sony trzeba grzebać. Ja się tym jakoś nie pasjonowałem. Wydaje mi się, że podlinkowana strona pokazuje aktualne info po aktualizacjach.
    Jakie ma dla Ciebie znaczenie, czy RAW jest skompresowany czy nie?

  4. #14
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Między 12bit i 14bit można łatwo znaleźć różnice, wyłazi paskudne niebo w dzień ale i w nocy cuda się dzieją zwłaszcza jak mamy różne oświetlenie miejskie, za to między skompresowanym, a nie skompresowanym nie widziałem różnicy nigdy.
    To jest akurat nie problem i chyba utrudniasz sobie wybór, a nie zastanowiłeś się nawet nad działaniem AF co może cie mocno zniechęcić jeśli oczekujesz czegoś na przyzwoitym poziomie.

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Jakie ma dla Ciebie znaczenie, czy RAW jest skompresowany czy nie?
    Zastanawia mnie czy, gdy skompresuję RAW zdjęcię nie ucierpi pod względem jakości obrazu szczególnie podczas obróbki

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    nie zastanowiłeś się nawet nad działaniem AF co może cie mocno zniechęcić jeśli oczekujesz czegoś na przyzwoitym poziomie.
    Zastanowiłem się i nawet pytałem się o to w tym wątku i z tego co wychodzi nie ma różnicy w warunkach, w których ja robię zdjęcia.
    ps. Czytałem, że AF jest w a7 ii od poprzedniej generacji szybszy o 30%
    Chyba to nie robi różnicy
    Ostatnio edytowane przez Dawid2008 ; 20-01-2021 o 18:14

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Dawid2008 Zobacz posta
    Zastanawia mnie czy, gdy skompresuję RAW zdjęcie nie ucierpi pod względem jakości obrazu.
    Różnic między 12 a 14-bit niektórzy się doszukują, w specyficznych warunkach (np. lampy sodowe) lub przy bardzo mocnym forsowaniu obróbki może wyjść. Co do kompresji nie widziałem takich porównań czy doszukiwania się różnic. Gdybyś zdjęcia obrabiał na jakimś ogromnym monitorze, albo robił billboardy to może, może . Sądzę, że większość wybiera te wyśrubowane parametry RAW na wszelki wypadek i dla świętego spokoju.


    Ps. Osobiście przekonałem się, żeby brać najnowszy z modeli, które rozpatruję czy są w moim zasięgu. Żeby za chwilę nie uwierało . O paru stówach szybko się zapomni

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Dawid2008 Zobacz posta
    Zastanawia mnie czy, gdy skompresuję RAW zdjęcię nie ucierpi pod względem jakości obrazu szczególnie podczas obróbki...
    W takim razie najbardziej istotne dla Ciebie jest nie to czy raw jest skompresowany, ale to czy jest skompresowany bezstratnie. W kwestii obrazka serio między I a II nie ma większych różnic i nie ma co sobie tym głowy zawracać.

    https://www.dxomark.com/Cameras/Comp...y-A7___996_916

  8. #18

    Domyślnie

    Znalazłem coś takiego:
    https://m.dpreview.com/reviews/sony-alpha-7-ii/12
    W podsumowaniu, gdzie jest jakość obrazu jest mowa o kompresji, która jest w a7.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta


    Ps. Osobiście przekonałem się, żeby brać najnowszy z modeli, które rozpatruję czy są w moim zasięgu. Żeby za chwilę nie uwierało . O paru stówach szybko się zapomni
    Chyba tak zrobię?

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Dzięki wielkie za wszystkie odpowiedzi ?

  9. #19

    Domyślnie

    Dodam tylko, że trzeba uważnie patrzeć na daty takich testów. Zwyczajnie kolejne wersje softu potrafiły dość istotnie zmieniać funkcje aparatu, dlatego wspomniałem o tych aktualizacjach. Np. w A7RII aktualizacja dodała 14-bitowy RAW, ale nie wszystkimi modelami się interesowałem.

  10. #20

    Domyślnie

    W a7III używam tylko skompresowanych rawów, bo zajmują mniej miejsca. Jedyna różnica, którą odczuwam. W podsumowaniu, które podlinkowałeś jest napisane, że jakość fotek z A7 i A7II jest taka w zasadzie taka sama, ale jeśli z jakichś względów jednak lepiej czujesz się z opcją nieskompresowaną to w sumie chyba nie masz wyboru. W bonusie dostaniesz ibis, który czasami pozwoli zejść z ISO co w rezultacie poprawi jakość fotki znacznie bardziej niż wybór pomiędzy opcją skompresowaną lub nie. Tak czy inaczej na jakości fotek raczej nie stracisz.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne wątki

  1. Sony 35/1.8, 85/2.8, 24/2
    By emgieb in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 66
    Ostatni post / autor: 01-08-2010, 19:27

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •