Close

Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 65
  1. #1

    Domyślnie Statyw 300-400zl

    Witam
    Poszukuje statywu do 300-400zl. Do powieszenia D700 narazie z T28-75/2.8 w przyszłości pewnie jakieś szkła większe dojdą Tamron SP 90mm.
    Narazie mam na oku:
    • Benro IT15 z głowica IH0
    • SLIK SPRINT PRO III
    • VANGUARD VESTA TB 235AB

    Możecie coś polecić?
    Proszę też o Wasze propozycję.
    Ostatnio edytowane przez driftmen ; 19-01-2021 o 21:43
    Nikon D700/D50 N18-70/f3,5-4,5 S70-300/f4,5-5,6 N50/1.8D T35-75/f2.8

  2. #2
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Zerknij na Triopo ponieważ często są robione przeceny, ostatnio empik miał, ja kupowałem w xkom i też były spore obniżki, jakość bardzo fajna, maja też głowice solidne do wyboru.

  3. #3

  4. #4

    Domyślnie

    Slik z tych linków wygląda najsolidniej. Vanguard uważam za solidną markę, ale wolałbym coś takiego https://www.cyfrowe.pl/statyw-vangua...-234-ap-p.html lub https://www.cyfrowe.pl/aparaty/staty...rbaikolce.html

    W Benro na plus jest Arca Swiss, zatrzaski, ale sporo tych sekcji, i15 mnie nie zachwycił, ciężki ale niezbyt wysoki i nie sprawiał wrażenia szczególnie stabilnego (i25 jest trochę większy). Moim zdaniem do d700 tej klasy statywy to tak na granicy solidności, 5 sekcji to musi być już konkretna marka, żeby nie drgał jak osika na wietrze.

    Mam podobnego Vanguarda, głowica fajna, dość solidny ale ma zwykłą szybkozłączkę nie Arca. Ma mniej sekcji (3), jest gorszy w transporcie ale solidniejszy. Slika nie znam, wygląda podobnie do Vanguarda, ma 4 sekcje więc jakiś kompromis (także szybkozłączka).

    Ps. Velbon to tanie marketowe statywy, lepiej moim zdaniem poszukać chińskich podróbek , pardon, statywów wzorowanych na dobrych modelach

  5. #5

    Domyślnie

    Po tym, jak zobaczyłem moją puszkę z obiektywem (zestaw lżejszy, niż pytającego) samoistnie odkręcającą się od Slika, dostałem alergii na te korkowe głowice.
    A w mroźne dni to nawet D3200 dobrze na tym nie siedział.
    Sugestia: Genesis Gear A3 Kit. Mam, używam. Co prawda chyba już nieprodukowany, ale powinien jeszcze gdzieś na sklepach być.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  6. #6

    Domyślnie

    Takie zabawy typu odkręcanie się aparatu zaczyna się przy próbie zrobienia pionu

  7. #7

    Domyślnie

    Nom, w pionie był.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  8. #8

    Domyślnie

    Myślałem, że w takim budżecie kupie coś sensownego ehh. Sprawdzam linki szukam dalej w takim razie. Statyw nie musi być "turystyczny".
    Nikon D700/D50 N18-70/f3,5-4,5 S70-300/f4,5-5,6 N50/1.8D T35-75/f2.8

  9. #9

    Domyślnie

    Ja używam tego: https://store.genesisgear.eu/pl/zest...698714796.html i mogę polecić, ale podobnie jak inny modej tej firmy polecany przez @OjTam, jest problem z dostępnością. Widziałem jeden używany egzemplarz na OLX, ale bez płytki arcaswiss (to nie problem bo każda płytka tego rodzaju pasuje do każdej głowicy w tym systemie, więc można dokupić) i bez pokrowca, za 150 zł. Pytanie tylko jaki jest jego rzeczywisty stan.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez driftmen Zobacz posta
    Myślałem, że w takim budżecie kupie coś sensownego ehh. Sprawdzam linki szukam dalej w takim razie. Statyw nie musi być "turystyczny".
    Kupisz, tylko będą pewne kompromisy. Moim zdaniem Vanguardy z linków będą ok. Szybkozłączkę mają nie najgorszą, ale to nie Arca Swiss więc mniej uniwersalna. Do pionów najwygodniej dokupić L-bracket, głowica i płytka która utrzyma d700 w pionie musi być faktycznie konkretna lub sprytnie zaprojektowana. Jeśli nie zależy na kompaktowych rozmiarach celuj w 3 sekcje.
    @OjTam Zerknij na taką płytkę, kiedyś kupiłem za grosze do d7200 i utrzymywała go świetnie. Zwróć uwagę na ten wystający rant, zachodzi na krawędź aparatu, płytka trzyma się jak przyklejona (niestety o ile pamiętam do d500 gorzej pasuje, niby standard ale trzeba dobrać do body). Oferta stara, chodzi o przykład https://archiwum.allegro.pl/oferta/t...291415987.html

Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Teleobiektyw do 400zl
    By Miko120Rt in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 31-08-2014, 18:47
  2. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 03-11-2013, 17:26
  3. Velbon statyw Sherpa 750r i SLIK statyw PRO 500 DX
    By jassekp in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 29-07-2008, 22:53

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •