Close

Strona 7 z 7 PierwszyPierwszy ... 567
Pokaż wyniki od 61 do 65 z 65
  1. #61

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jbialy Zobacz posta
    @Bartolini82 rzeczywiście, można go nabyć za 299zł co jest dla mnie akceptowalne. Podoba mi się ten Sirui 5A, ale widzę w sieci negatywne opinie dotyczące jego stabilności. Bardziej niż na macro zależy mi na star trail i boję się o jego stabilność. Masz jakieś spostrzeżenia / przemyślenia dotyczące jego stabilności?

    Porównać ich niestety nie mogę, z powodu braku Vanguarda w sklepach stacjonarnych (z tego co ustaliłem).

    Dlatego proponuję klientom właśnie modele 5A (czyli aluminiowe) gdzie stabilność jest naprawdę dobra. Wersje karbonowe są ciut lżejsze, ale się trochę gną dolne sekcje przy większym obciążeniu.
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  2. #62

    Domyślnie

    Zamówiłem Sirui 5A i Vanguard Vesta 204 AP. Jak tylko do mnie dotrą (Vanguard ma być za ponad tydzień), porównam je i podzielę się przemyśleniami

  3. #63

    Domyślnie

    Po przetestowaniu obu statywów wybrałem Sirui 5A. Na tle Vanguard Vesta 204 AP wyróżnia się solidnością i stabilnością jakby były to statywy z dwóch różnych kategorii cenowych. Na minus w Sirui 5A nie ma możliwości płynnego panoramowania ani kompletnego zablokowania pozycji głowicy (nawet przy silnym dokręceniu śruby odpowiedni moment obrotowy robi z głowicą co chce, ale opór jest na tyle duży, że nie przeszkadzało mi to w żadnej sytuacji).

    W Vanguard Vesta 204 AP rozchylenie nóg nie jest regulowane (jest tylko 1 pozycja) i tworzą one mniejszy kąt niż w przypadku najwęższej konfiguracji nóg Sirui 5A, co sprawia, że o wiele łatwiej przewrócić statyw. Ogólne wrażenie z użytkowania Vanguard Vesta 204 AP jest takie, że jest to sprzęt o wiele delikatniejszy i nie tak wytrzymały niż Sirui 5A.

    W przypadku Sirui 5A do wykonywania timelapsów polecam odkręcić opcjonalną rurkę oraz zwiększyć rozstaw nóg. Poprawi to znacznie stabilizację, choć kosztem wysokości statywu.

    Uważam, że Sirui 5A jest lepszym wyborem niż Vanguard Vesta 204 AP, jeśli nie przeszkadza nam mniejsza wysokość statywu nie będziemy z niego kręcili filmów (brak możliwości blokady jednej osi i panoramowania).

    Moje pomiary wagi:

    Vanguard Vesta 204 AP - 1112g
    Sirui 5A - 1033g
    Odkręcana (opcjonalna) rurka pomiędzy łącznikiem nóg a głowicą Sirui 5A - 90g

    Poniżej zestawienie obydwu statywów (Sirui 5A z odkręconą rurką pomiędzy głowicą a nogami):
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20211104_191224.jpg
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	5,23 MB
ID:	58047
    Ostatnio edytowane przez jbialy ; 24-11-2021 o 18:10 Powód: zdjęcie

  4. #64

    Domyślnie

    Poszukuję statywu w kwocie, jak w temacie, około 400zł. Jeśli będzie coś godnego za 500 to też wchodzi w grę.
    Statyw do użytku uniwersalnego, głównie miasto, itp, choć fajnie by jednocześnie był też kompaktowy. Przy lataniu gdzieś na kilka dni i zabieraniu braniu ograniczonego bagażu liczy się wymiar i miejsce, więc chciałbym go podpinać do plecaka.
    Główny zestaw to D7100 połączony z Sigmą 17-70 f/2.8-4.

    Na oku mam to: https://beafoto.pl/statyw-fotografic...edium=referral
    Jego minusem jest niestety wysokość maksymalna.

    Czy w tej kwocie da radę kupić coś sensownego?
    D7100 + Sigma 17-70mm f/2.8-4 DC Macro OS HSM + Nikkor DX 55-200mm ED VR + Nikkor 35mm f/1.8

  5. #65

    Domyślnie

    154 cm to nie jest zła wysokość w uniwersalnym statywie. Mz ten Benro jest dość ciężki, to dość popularny model, więc powinieneś znaleźć w jakimś sklepie foto do pomacania.

Strona 7 z 7 PierwszyPierwszy ... 567

Podobne wątki

  1. Teleobiektyw do 400zl
    By Miko120Rt in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 31-08-2014, 18:47
  2. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 03-11-2013, 17:26
  3. Velbon statyw Sherpa 750r i SLIK statyw PRO 500 DX
    By jassekp in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 29-07-2008, 22:53

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •