Close

Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Phocus

  1. #1

    Domyślnie Phocus

    Próbuję rozgryźć taki problem. Hasselbladowska wywoływarka do RAWów Phocus. Darmowa, ściągnięta ze strony. Próbuję obrobić DNG ale ma wygaszone niektóre suwaki. Między innymi te od wyciągania cieni i świateł. Orientuje się ktoś przypadkiem o co chodzi? Trzeba zapłacić, czy czegoś nie potrafię włączyć?

  2. #2

    Domyślnie

    To program do obrabiania fotek z Hasiaków i nie widzi innych formatów. Fajnie że poszło DNG ale to może być powodem dlaczego nie działa część opcji.
    Możesz pobrać z sieci jakiś taki plik i zobaczyć czy opcje będą dostępne co rozwiąże Twoje wątpliwości.
    Druga sprawa jeśli to nie plik z Hasiaka to niewiele tracisz moim zdaniem.
    Co ci z niego konkretnie potrzeba? używam na zmianę z LR i ciężko mi się do niego przekonać.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Edit:
    Sprawdziłem na jpg i jest tak samo jak u Ciebie. Tylko oryginalne pliki z H mają pełną opcje edycji.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 90s Zobacz posta
    To program do obrabiania fotek z Hasiaków i nie widzi innych formatów. Fajnie że poszło DNG ale to może być powodem dlaczego nie działa część opcji.
    Możesz pobrać z sieci jakiś taki plik i zobaczyć czy opcje będą dostępne co rozwiąże Twoje wątpliwości.
    Druga sprawa jeśli to nie plik z Hasiaka to niewiele tracisz moim zdaniem.
    Co ci z niego konkretnie potrzeba? używam na zmianę z LR i ciężko mi się do niego przekonać.

    Edit:
    Sprawdziłem na jpg i jest tak samo jak u Ciebie. Tylko oryginalne pliki z H mają pełną opcje edycji.
    A tak, doczytałem w międzyczasie w manualu. Pełna obsługa tylko plików z Hasselblada; inne rawy nie mają aktywnych cieni, świateł, dystorsji i jeszcze czegoś. Poza tym, pozostałem rzeczy działają ale - tylko na osX-ie, nie pod Windows. Zapewne dlatego, że mak ma wbudowaną prostą wołarkę w system i jakoś to dzięki temu współpracuje.
    Szukam jakiejś alternatywy dla LR. Nie mam zamiaru płacić w przyszłości subskrybcji. Mam na razie 6.14, a mój system foto chodzi i chodzić będzie na DNG więc niby stabilna sytuacja, ale nigdy nic nie wiadomo

  4. #4

    Domyślnie

    Darktable (jest po polsku)

    https://www.darktable.org/
    D70s IR590 ; D70s IR720 ; Fuji Instax WIDE 300 ; OLYMPUS E-1 ; SIGMA SD QUATTRO

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •