Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 29
  1. #11

    Domyślnie

    dodam tylko że Newell jest "cieniutki". Gdy był jeszcze w miarę nowy mogłem zrobić około 300 zdjęć. po roku używania jak zrobię 250 to się cieszę. (Tak samo było, gdy akumulatory tej firmy używałem z Panasoniciem M 71). I tylko gdy jest ciepło. Gdy temperatura spadnie poniżej 10 st. robi się tragedia ... może ze 150 zdjęć .
    Z EN-EL 15 B robię pomiędzy 500 a 600 zdjęć i jest on mniej wrażliwy na spadki temperatury.

  2. #12

    Domyślnie

    A testowaliście może akumulatory Patona Protect? Kupiłem Platinum EN-EL15C, jeszcze nie testowałem https://www.optyczne.pl/15987-nowo%C...a_Protect.html

  3. #13

    Domyślnie

    Mam dwa rożne egzemplarze Newella En-el15b i ten starszy nie działa z Z6II (działa normalnie z D750), a ten młodszy działa normalnie z Z6II. Poza tym że oczywiście nie daje się naładować w aparacie, tylko w ładowarce (oryginalny EN-EL15c można naładować w aparacie Z6II).
    Za to dzisiaj dotarł do mnie oryginalny Nikon EN-EL15c zakupiony w sklepie, który jest autoryzowanym sprzedawcą Nikona na Polskę (znana sieć sklepów Foto) i ma wszystkie naklejki, hologramy i wygląda na oko na oryginał. Po wyjęciu z pudełka i włożeniu do aparatu aparat się nie włącza - akumulator jest rozładowany na zero.
    Byłem zaskoczony, bo sądziłem że nowy akumulator będzie miał po wyjęciu z pudełka ok. 50% naładowania (nawiasem mówiąc zakupione Newelle przychodziły zawsze częściowo naładowane). W wielu miejscach można wyczytać, że przechowywanie akumulatora rozładowanego na zero powoduje jego uszkodzenie/pogorszenie jego stanu.
    Teraz mam zagwozdkę - reklamować, po prostu odesłać z odstąpieniem od umowy, czy nie przejmować się i naładować. Co sądzicie?
    Ostatnio edytowane przez Pugilares ; 30-09-2022 o 21:38

  4. #14

    Domyślnie

    Od pewnego czasu aku wszystkie EN-EL15 i EN-EL-18 Nikona sprzedawane są z zerowym naładowaniem. Przynajmniej takie kupowałem w ostatnich kilku latach. Naładuj, ale jeśli chcesz je pozostawić na dłuższy czas w "szufladzie". to nie ładuj na maxa, tylko na jakieś 50-60%.

  5. #15

    Domyślnie

    Ktoś może używa Newell SupraCell Protect EN-EL15C lub Newell EN-EL15C USB-C. Czym się wyróżniają na plus? Większa pojemność to jest naprawdę czy tylko w specyfikacji?

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Badol Zobacz posta
    Cześć,
    szukam dodatkowego accu do mojej Zki.
    Nie wiem czy tutaj już ktoś wspominał o Duracellu DRNEL15C? Po co ryzykować chińskimi zamiennikami, czy nawet podróbami baterii Nikona, których jest mnóstwo?

    Za 219zł można miec markowy odpowiednik EN-EL15C o gwarantowanej pojemności 2250mAh:
    https://allegro.pl/oferta/aku-durace...5c-12222485157
    Ostatnio edytowane przez antonio ; 07-02-2023 o 22:21
    Nikon, Nikkor, Sigma, Zenit, Helios, Elfo, Manftorro, Eizo i inne

  7. #17

    Domyślnie

    A ten DURACELL to w jakim kraju jest produkowany? Też w Chinach.
    D70s IR590 ; D70s IR720 ; Fuji Instax WIDE 300 ; OLYMPUS E-1 ; SIGMA SD QUATTRO

  8. #18

    Domyślnie

    Duracell'a nie sprawdzałem, ale widziałem go jakiś czas temu. Natomiast kupiłem ten accu Pattona i działa Mam go już ponad rok i do tej pory bez żadnych problemów (Z5). Fajna sprawa, to że dają 36 miesięcy gwarancji
    Z5; Voigt15; N35/1.8S; Vil85/1.8; SB700; Statywy; torby; plecaki itd.itp

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez andystar Zobacz posta
    A ten DURACELL to w jakim kraju jest produkowany? Też w Chinach.
    Nie wiem, ale za "oryginalne" baterie Nikona w okazyjnych cenach 70-170zł z aliexpress i allegro - już dziękuję bardzo... temat zgłębiony dość dokładnie na własnej skórze.
    Ostatnio edytowane przez antonio ; 07-02-2023 o 23:32
    Nikon, Nikkor, Sigma, Zenit, Helios, Elfo, Manftorro, Eizo i inne

  10. #20

    Domyślnie

    Dlatego zamiast bawić się w tanie "oryginały" lepiej kupić dobrej klasy zamiennik. Osobiście w czasach D700 miałem dwa firmy Hahnel i były naprawdę dobre. Żadnej różnicy vs oryginał. Do Fuji też miałem ich baterie. Fuji od dłuższego czasu jest u mojego przyjaciela i baterie dalej sprawują się bez zarzutu. Pattony mam pierwszy raz i jak pisałem jest ok. 36 miesięcy, to dobry znak, a ogólnie opinie na ich temat są pozytywne. Newell nigdy nie kupię. Mam jedną do GoPro i porażka!!!
    Z5; Voigt15; N35/1.8S; Vil85/1.8; SB700; Statywy; torby; plecaki itd.itp

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Sprawdzone biuro podróży
    By hackermuz in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 52
    Ostatni post / autor: 14-12-2016, 11:47
  2. D40 + sprawdzone słoiki pod M42
    By Manfi in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 10-11-2009, 13:17
  3. Nikon D80 sprawdzone ustawienia
    By mavricqs in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 27-12-2008, 22:28
  4. sprawdzone źródło zasilania
    By robin102 in forum Systemy zasilania aparatów
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 03-04-2008, 18:44

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •