Close

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 29 z 29
  1. #21

    Domyślnie

    Problem w tym, że podróbki baterii Nikona wizualnie są naprawdę dobrze zrobione. Większość ludzi nie jest w stanie zauważyć tych subtelnych różnic, znaków szczególnych, które odróżniają podróbkę od oryginału. 98% ludzi nabiera się (włącznie ze mną), a potem okazuje się, że taka "oryginalna" bateria działa 3-4 razy krócej!! Dużo informacji w sieci, a przede wszystkim na stronie supportu Nikona https://www.nikonimgsupport.com/na/N...ameOrigin=null

    Dla ostrzeżenia załączam poniżej własny tutorial jak odróżnić fake'a EN-EL14A. Takie "oryginały" czesto są oferowane jako niby OEM, bez pudełka i kosztują mniej niż pierwowzór - ok. 170zł na allegro i ok. 38zł!! na aliexpress.


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	COUNTERFEIT-NIKON-EN-EL14a.jpg
Wyświetleń:	16
Rozmiar:	1,62 MB
ID:	69929
    Ostatnio edytowane przez antonio ; 08-02-2023 o 02:44
    Nikon, Nikkor, Sigma, Zenit, Helios, Elfo, Manftorro, Eizo i inne

  2. #22

    Domyślnie

    Dlatego nie ma co kombinować, albo kupuje się oryginał w pewnym sklepie, albo najtańsze zamienniki na ali (płaciłem coś okolo 40zl za szt.), mam takich kilka, maja kilka lat i działają bez zarzutu.

  3. #23

    Domyślnie

    Uwierz mi te bateria 14a z ali była TRAGICZNA. Kupiłem potem kolejną z allegro, niby oryginał OEM, ale gdy porównałem ją z tą z ali, to od razu odesłałem, bo była identyczna! Podróba wytrzymała pół dnia SPORADYCZNYCH ZDJĘĆ na wycieczce. Oryginalna dla porównania - ok. 2 dni.
    Nikon, Nikkor, Sigma, Zenit, Helios, Elfo, Manftorro, Eizo i inne

  4. #24

    Domyślnie

    Chyba ktoś na tym forum kiedyś linkował do rozebranych zamienników najtańszych i tych niby "markowych", różniły się tylko napisami na obudowie... z tego co pamiętam to trzeba kupować z szarymi naklejkami, z niebieskimi były jakieś padaki, ale tak jak pisałem, kupowałem je wiele lat temu.
    Wiadomo, że oryginał to inna sprawa, ale nie wierze w jakieś niby oryginały/oemy w okazyjnych cenach. Kupowanie oryginałów z niepewnych źródeł to taki sam dreszczyk emocji jak kupowanie kart pamięci

  5. #25

    Domyślnie

    Z drugiej strony od kilku lat mam zapasowy akumulator (oryginał) kupiony chyba na naszej giełdzie.
    I przez tych kilka lat z D750, D850 Z6II, być może użyłem go dwa razy. Ale nawet tych dwóch przypadków nie jestem pewny.
    Chyba dopiero przy baaaardzo długich imprezach i filmowaniu zapasowe akumulatory zaczynają naprawdę się przydawać.
    Ja jednym akumulatorem obsługuję zwykle np. 4-5h treningu i wieczorną imprezę (tylko zdjęcia) lub cały dzień włóczenia się po jakimś mieście.
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  6. #26

    Domyślnie

    No ale ty mówisz o dość dużym akku do D850 - pewnie EN-EL15a, b lub c, ok. 1900-2200mAh. Ten podrabiany EN-EL14a miał mieć 1230mAh, a na pewno nie miał tyle..
    Nikon, Nikkor, Sigma, Zenit, Helios, Elfo, Manftorro, Eizo i inne

  7. #27

    Domyślnie

    Powiedzcie czy warto używać zamienników - właśnie kupiłem Z7II i przymierzam się do zakupu zamiennika EN-EL15C ale czy warto ??
    NIKON Z7II . Nikkor 14-30 S . Nikkor 24-120 S . Nikkor 70-180 .

  8. #28

    Domyślnie

    Od kilku lat używam zamiennie neweli, nie mają pojemności oryginału, ale często cena jest 1/5, wytrzymują długo bezproblemowo, jedyna dla mnie różnica to troszkę oszukane wskazania na wyświetlaczu aparatu, używałem też inne zamienniki, newele są najbardziej "stabilne" i przewidywalne
    puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności

  9. #29

    Domyślnie

    czy ktoś z Was testował to https://pl.aliexpress.com/item/1005004933477648.html cudo lub podobną konstrukcję z opcją bezpośredniego ładowania?

    Alternatywnie co z obecnej oferty na Ali polecacie?

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Podobne wątki

  1. Sprawdzone biuro podróży
    By hackermuz in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 52
    Ostatni post / autor: 14-12-2016, 11:47
  2. D40 + sprawdzone słoiki pod M42
    By Manfi in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 10-11-2009, 13:17
  3. Nikon D80 sprawdzone ustawienia
    By mavricqs in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 27-12-2008, 22:28
  4. sprawdzone źródło zasilania
    By robin102 in forum Systemy zasilania aparatów
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 03-04-2008, 18:44

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •