Close

Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie tablet współpracujący z D 7500 WiFi

    Mam od roku lustrzankę D7500 i próbowałem połączyć ją przy pomocy Pana Andrzeja z call center Nikon'a.
    Tablet marki Navitel z Androidem.
    Niestety po kilku próbach uruchomienia aplikacji Snap Bridge na tym tablecie nie dało rady...
    Czy ktoś używa do sterowania i przeglądania zdjęć zrobionych Nikonem D7500 tabletu?
    Ewentualnie jaki polecacie?

  2. #2

    Domyślnie

    Spróbuj połączenia przy pomocy WI-FI lub BT a nie pana Andrzeja

    Instalowałem te aplikacje (Snapbridge i Wireless Mobile Utility) na różnych telefonach z Androidem i działało z różnymi aparatami. Na tablecie też powinno. Spróbuj jeszcze uruchomić odpowiednią apkę na telefonie i połączyć z aparatem. Wszystko jest nieźle opisane.

  3. #3

    Domyślnie

    Ze Snapbridge to jest chyba jeden problem-brak klarownej instrukcji obsługi. Dotyczy to szczególnie kolejności naciskania przycisków w aparacie i na tablecie czy smartfonie. Jezeli nie naciśniemy np. rownocześnie (w bardzo małym odstępie) przycisków OK w telefonie i aparacie w którymś tam kroku pierwszej synchronizacji, to nie nastąpi synchronizacja aparatu z telefonem. Pomijając instrukcję w przypadku Nikona i jego dwóch produktów przeznaczonych do ścisłej współpracy czyli Snpbridge i aparatów Nikona ktore obsługuje, ręczne grzebanie w kolejnych krokach w dwu urządzeniach równocześnie jest dla mnie jakimś nieporozumieniem.
    W instrukcji Nikona do Snapbridge nie znalazłem też jak zmienić hasło do tej sieci WiFi ktorej Nikon przydziela je z urzędu np NIKOND500. Oczywiście można to zmienić zmieniając to w telefonie i wykonując kolejną synchronizację telefonu z aparatem. Bezpieczne dla sieci WiFi chyba to jednak nie jest.
    Trzeba jednak powiedzieć, że po przebrnięciu przez te różne nietypowe utrudnienia i niespodzianki program w zastosowaniu jest bardzo praktyczny
    D500, S17-50/2.8, T150-600, N10-24,

Podobne wątki

  1. 7500 i tamron 90
    By Robert D. in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 08-08-2020, 16:39
  2. modem/ router wifi cisco + nowy router wifi
    By HYPER in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 13-04-2015, 13:38
  3. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 06-04-2012, 10:22
  4. Najlepiej współpracujący obiektyw z D200
    By hardyr in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 02-09-2006, 20:22

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •