Close

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 34

Wątek: Wybór aparatu

  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez eMGie Zobacz posta
    Ja bym ten obiektyw zostawił, na początek będzie dobry i jest bardzo uniwersalny, do krajobrazów itp. jasne szkło nie jest potrzebne. Ten obiektyw pozwoli Ci zrobić i szerokie ujęcie krajobrazu i wąskie portretu, trochę poużywasz, to zobaczysz co Ci potrzebne i wtedy zmienisz lub dokupisz inne. Ja bym kupił coś w rodzaju D5300, ma dobrą matrycę 24Mpx, jest poręczny i ma to co trzeba na początek.
    Żeby nie zakładać nowego wątku: Lepiej wziąć prawie nowego d3500 , bardziej używanego ,lecz dalej poniżej 25k d5300 (bądź wersje wzwyż) czy warto dopłacić do d7100 poniżej 50k przebiegu? Wersje 5300 wzwyż jeśli dobrze się naczytałem zdjęcia robią takie same ,jedynie są wyposażone w takie bajery jak moduł bezprzewodowy ,dotykowy ekran itp?
    Ostatnio edytowane przez Frelik ; 18-01-2021 o 21:58

  2. #12

    Domyślnie

    Dokładnie, powyżej D5300 w zasadzie nic ciekawego nie mają, może ekran dotykowy, ale czy warto?. Jak już to D7100, matryca chyba ta sama co w D5300 (niech ktoś poprawi jak gadam głupoty), ale ma np. śrubokręt do napędu autofokusa w starszych, tańszych obiektywach i inne funkcję, bardziej profi, chyba mikrokalibracja, 2 sloty karty, czas 1/8000s

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Frelik Zobacz posta
    Zabieram się za wnikliwe czytanie forum, możliwe że zwiększę swój budżet do 1000 a nawet 1500zł. Pytanie czy przy takich aparatach obiektyw będzie dalej dobry
    Odpuść sobie te stare lustrzanki amatorskie D3x00 i D5x00, bo one nie mają mikrokalibracji obiektywów choć D5100 ma bardzo dobrą matrycę. Umordujesz się z tym tylko, a do serwisu nie opłaca się już tego wysyłać. Wprawdzie jest w necie program serwisowy pozwalajacy na kalibrację AF w body, ale jest to trochę skomplikowane. Za taką kwotę można śmiało kupić Sony A6000 lub poszukać starszego Fuji X-T..., szczególnie ten drugi bym polecał jak kasy wystarczy.

  4. #14
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Bez przesady z tymi kłopotami, jakoś ludzie sobie radzili i radzą, a ten A6000 to taki taniusi nie jest, obiektywy podobnie.

  5. #15

    Domyślnie

    Cenowo Sony a6000 jest jak najbardziej akceptowalny, nawet wypada korzystniej niż d7100. Trochę się jednak boje bezlusterkowca. Mógłbym cię bardzo mocno poprosić żebyś napisał więcej jego zalet nad 5x00 i 7100(o ile od tego też jest lepszy)?

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Frelik Zobacz posta
    Dziękuje wszystkim za odpowiedź, coś właśnie czułem że to nie ma sensu. Muszę się na spokojnie zastanowić czy wziąć to co mi proponujecie ,czy może chwile poczekać i nie dołożyć więcej.
    Jeśli koniecznie Nikon, to d5100 że względu na matrycę i odchylany ekran. D90 też będzie na pewno zupełnie spoko. (Oba miałem i bardzo ciepło wspominam.)

    Jeśli oczywiście masz pieniądze na obiektywy z af...bo inaczej kup nexa albo Canon jakikolwiek. Otworzy się okno do wszystkich zrobionych szkiełek na rynku. Tych starych i często bardzo tanich.
    Jeśli stanowczo Nikon to zarówno seria d5xxx jak i d90 nie mają regulacji szkieł w body. A z af różnie bywa na entry level aparatów Nikona. Przy kitowych szkłach nie ma to jednak znaczenia.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Frelik Zobacz posta
    Cenowo Sony a6000 jest jak najbardziej akceptowalny, nawet wypada korzystniej niż d7100. Trochę się jednak boje bezlusterkowca. Mógłbym cię bardzo mocno poprosić żebyś napisał więcej jego zalet nad 5x00 i 7100(o ile od tego też jest lepszy)?
    Miałem wymienione, mam a6000 od dawna.
    To świetny aparat. Obiektyw z zestawu nada się do wielu zabaw. U mnie co prawda leży, ale ja pleśniaki używam. Ostrzenie to bezproblemowo przyjemność. Oszczędzasz na obiektywach a nie tracisz na matrycy. Co więcej potrzeba ?

    Zobacz po komisach foto, a kupisz z gwarancją używkę.

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez d90 Zobacz posta
    Jeśli koniecznie Nikon, to d5100 że względu na matrycę i odchylany ekran. D90 też będzie na pewno zupełnie spoko. (Oba miałem i bardzo ciepło wspominam.)

    Jeśli oczywiście masz pieniądze na obiektywy z af...bo inaczej kup nexa albo Canon jakikolwiek. Otworzy się okno do wszystkich zrobionych szkiełek na rynku. Tych starych i często bardzo tanich.
    Jeśli stanowczo Nikon to zarówno seria d5xxx jak i d90 nie mają regulacji szkieł w body. A z af różnie bywa na entry level aparatów Nikona. Przy kitowych szkłach nie ma to jednak znaczenia.

    - - - - kolejny post - - - - - -



    Miałem wymienione, mam a6000 od dawna.
    To świetny aparat. Obiektyw z zestawu nada się do wielu zabaw. U mnie co prawda leży, ale ja pleśniaki używam. Ostrzenie to bezproblemowo przyjemność. Oszczędzasz na obiektywach a nie tracisz na matrycy. Co więcej potrzeba ?

    Zobacz po komisach foto, a kupisz z gwarancją używkę.
    Mam obiektyw af-s w domu jak wcześniej pisałem. Chciałem się zmieścić w wszystkim w cenie 1500-1700zł ,myślałem żeby dlatego wybrać jakiegoś nikona, zupełnie mi nie przeszkadza kupno innej marki o ile w tej cenie tak jak w przypadku a6000 zmieszcze się z obiektywem.

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Bez przesady z tymi kłopotami, jakoś ludzie sobie radzili i radzą, a ten A6000 to taki taniusi nie jest, obiektywy podobnie.
    Tak, radzą sobie do tego stopnia, że potem wymieniają je na bezlusterkowce Kupno dziś któregoś z tych body, a potem odesłanie do kalibracji wraz z obiektywem/ami w cenie 250-500zł mija się z celem. D5100 i chyba cała seria D3x00 posiada układ AF rodem z D90, a ten z D90 miał tendencję do samorozkalibowywania się w kilka lat po zakupie. Wiem cos o tym, bo mam D5100 i tylko dzięki shakowanemu programowi udało mi się bez problemu przywrócić go do stanu używalności. Problem jednak nie jest rozwiązany, bo zoomów nie da się ot tak łatwo skalibrować do body. Przykładowy 55-200 którego posiadałem wymagał korekty ok. -2 na krótkich ogniskowych i +7 na 200mm. To samo miałem z 35mm DX, o ile dobrze trafiał z metra czy 5m, o tyle porażką było ostrzenie na nieskończoność. Możliwość kalibracji z poziomu body pozwala choć trochę dostosować ustawienia choć nie zawsze pozwala na ich całkowite wyeliminowanie. Takiego Tamrona SP 45mm mam ustawionego na +11 na minimalnej odległości, na +9 na metrze i +7 na infinity. Zerowe ustawienie w body kompletnie nie nadawało się do niczego, półśrodkiem była wartość +9, ale i tak to nie było to.

    Dla tego jak na wstępie, mając do dyspozycji 1500zł i wchodząc w nowy system, warto wejść w minimum serię D7x00 Nikona lub bezlusterkowiec Sony czy Fuji, by uniknąć częściowo lub całkowicie problemu z AF.

    Frelik, nie bój się bezlusterkowców, one nie gryzą, a rozwiązują powyższy problem całkowicie. Nie jest też do końca prawdą, iż rozkalibrowane body poradzi sobie z kitowym obiektywem o światlosile 3.5-5.6. Na APS-C te kitowe obiektywy z 50cm dają GO rzędu 1,5cm dla ogniskowej 55mm i f5.6. Niech mi nikt nie mówi, ze tego nie widać jeśli jest błąd ostrości 10mm. Widać i to bardzo, a nie po to kupujemy taki sprzęt, by używać go tylko na f11.
    Ostatnio edytowane przez Shwarc ; 28-01-2021 o 19:43

  9. #19
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Można wejść w bezlustra dość tanio ale nie będzie to sprzęt bez wad i nie będzie tanio, można co prawda dziadować na obiektywach ale po co jak w lustrzankach mamy tak tanie obiektywy ?

    Cytat Zamieszczone przez Shwarc Zobacz posta
    Tak, radzą sobie do tego stopnia, że potem wymieniają je na bezlusterkowce
    Bezlusterkowce są na rynku juz ponad 10 lat i sensowna jakość pojawiła sie wnich dopiero w ostatnich 2-3 latach.
    Nikt nie wymienia z tego powodu co opisujesz, nie przesadzajmy, bezlustra mają inne zalety.

    Kupno dziś któregoś z tych body, a potem odesłanie do kalibracji wraz z obiektywem/ami w cenie 250-500zł mija się z celem.
    Raczej jest małą szansa na to że będzie bf/ff, a jak kupować jasny obiektyw to szukać z gwarancją i darmową kalibracją.

    D5100 i chyba cała seria D3x00 posiada układ AF rodem z D90, a ten z D90 miał tendencję do samorozkalibowywania się w kilka lat po zakupie.
    Raczej nie, miałem D90 dośc długo i mam cały czas dostęp do D5100, od jakiś czterech lat nic tam się samo nie robi.

  10. #20

    Domyślnie

    - nie zgodzę się, wystarczy poczytać i posłuchać osób, ktore przeszły i dla czego. Niemal w każdej wypowiedzi pada - celność AF. W tym temacie dyskusja i zaprzeczanie są wręcz bezpodstawne, a szczególnie gdy porównamy z DSLR bez możliwości jakiejkolwiek kalibracji, a tak będzie z tymi d5x00 i d3x00.

    - mała szansa? Żart, szansa jest ogromna i z niej się potem biorą opinie o mydlanym szkle itd. mimo, iż obiektywy są ostre. Przykłady podałem, 5 czy 6 obiektywów podstawowych które przeszły przez moje ręce wymagały różnych korekt, a co gorsza, to innych na różnych odległościach i ogniskowych. Najlepiej sprawdziły się najnowsze AF-P, ale i one wymagały lekkiej korekty na +2.

    - od 4 lat, ale przypomnę, d5100 ma już tych lat 10, a d90 jeszcze więcej. Czy zanim je kupiłeś były na kalibracji? Poszukaj na tym forum o tej przypadłości, gdzieś kiedyś było.

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Wybór aparatu
    By dvd_100 in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 24-06-2018, 16:03
  2. Wybór aparatu
    By henox in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 13-10-2017, 09:35
  3. Wybór aparatu
    By Daniel10 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 08-11-2014, 14:45
  4. Wybór aparatu ??
    By Mlody in forum Aparaty cyfrowe kompaktowe - Coolpix
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 23-05-2006, 22:57
  5. Wybór aparatu
    By Oneil in forum Aparaty cyfrowe kompaktowe - Coolpix
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 04-04-2006, 22:02

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •