Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 13 z 13
  1. #11

    Domyślnie

    Używałeś już któregoś z tych programów do przesuwania GO w makro? Pytam z ciekawości, bo nigdy ich nie instalowałem, ani też nie słyszałem o takim zastosowaniu, ale może za słabo się interesowałem.

    Moim zdaniem pierścienie Meike przeniosą automatykę łącznie z przysłoną, natomiast pytanie czy będą wystarczająco precyzyjne i wytrzymałe do twoich zastosowań. To raczej produkt mocno amatorski i sądzę, że jakość nie była priorytetem dla producenta. Pierścienie Kenko zawsze zbierały dobrą opinię, popatrz na forach zagranicznych.

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Używałeś już któregoś z tych programów do przesuwania GO w makro? Pytam z ciekawości, bo nigdy ich nie instalowałem, ani też nie słyszałem o takim zastosowaniu, ale może za słabo się interesowałem.

    Moim zdaniem pierścienie Meike przeniosą automatykę łącznie z przysłoną, natomiast pytanie czy będą wystarczająco precyzyjne i wytrzymałe do twoich zastosowań. To raczej produkt mocno amatorski i sądzę, że jakość nie była priorytetem dla producenta. Pierścienie Kenko zawsze zbierały dobrą opinię, popatrz na forach zagranicznych.

    Już zamówiłem tamte z metalowym bagnetem, na Allegro nie widziałem Kenko, ale zawsze mam 14 dni i free zwrot w razie czego.
    Co do Twojego pytania to tak, owszem, używałem obydwu programów do przesuwania AF. Jest to banalnie proste, wybiera się punkt 1, początkowy [manualnie albo klikając na obiekt], punkt 2 końcowy [również manual lub klikając w LV] po tym ustawiasz co ile przesunięć AF ma lecieć i oblicza Ci ile wyjdzie zdjęć, albo ustawiasz ile chcesz zdjęć pomiędzy punktem 1 a 2. Wszystko można manualnie ustawić i się bawić, sync z lampami zrobić, żeby za często nie robił zdjęcia np. etc. etc. Kiedyś na szybkensa zrobiłem stack w digiCamControl z mojej 20mm 1.8, ustawiłem od minimalnego focusa do maksymalnego focusa oraz przesłonę 1.8. Nie jest to macro, ale myślę da Ci idee o tym jak ładnie łączy zdjęcia i robi żyletę od 6cm [minimal focus] do infinity:

    https://i.imgur.com/wI82SUH.jpg

    Masz, pełne 24MPX z D600. Nie jest idealnie, bo nikt by nie użył 1.8, ale jest bardzo dobrze wg mnie.

  3. #13

    Domyślnie

    Na przyszłość:

    Pierścienie Meike, takie jak na aukcji, działają idealnie z obiektywami manualnymi, z AF-D, AF-S i nawet VR przenoszą! Można ustawiać przesłonę z poziomu aparatu, AF działa lepiej z jasnymi obiektywami, np na f1.4, f1.8 bez żadnego problemu, za to zoom, który ma f5.6 najjaśniejszy czasem się gubi, ale oczywiście działa, w sensie kręci cośtam.

    Zauważyłem, że jeśli dodam wszystkie pierścienie to obiektywy poniżej ogniskowej 35mm będą focusować WEWNĄTRZ obiektywu, stąd niestety nie nadają się do zabawy w macro. 35mm może focusować na pyłkach, które są na przednim elemencie, co jest niesamowicie ciekawe i zabawne, ale jeśli ustawimy focus na nieskończoność, to mamy około 1cm poziomo kadru, sprawdzałem z miarką. Obiektyw 50mm daje około 2.5cm, a obiektyw 85mm około 3cm. Także im dłuższy obiektyw, tym mniejsza skala odwzorowania.

    Jeszcze jedna ciekawostka, mając adapter na M42 i pierścienie pośrednie do systemu M42, można połączyć pierścienie pod Nikon F, nałożyć na nie pierścienie M42 i założyć na koniec obiektyw, ja akurat mam 58mm f2 heliosa i 135mm f2.8 jakiś Revuenon, niestety łącząc w taki sposób nie otrzymujemy większego przybliżenia, niż tylko pierścienie pod Nikon F i 50mm obiektyw.

    W razie jakby ktoś miał wątpliwości lub pytania, to chętnie sprawdzę i odpowiem, jeśli będzie to w moich możliwościach.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne wątki

  1. Pierścienie pośrednie a obiektywy z elektroniką
    By gainer in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 23-09-2015, 14:30
  2. [ Makro ] Nikon + Sigma + Pierścienie pośrednie
    By astaz3l in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 06-10-2014, 20:26
  3. Obiektywy makro+pierścienie pośrednie
    By tomeczek6656 in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 12-09-2014, 21:15
  4. Pierścienie pośrednie + nikon d3000 + ?
    By ssandraa in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 22-04-2012, 13:43
  5. Pierścienie pośrednie nikon-m42
    By carantoni in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 15-03-2009, 16:46

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •