Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13
  1. #1

    Domyślnie Pierścienie pośrednie do Nikon D600 + obiektywy AF, AF-D, AF-S i VR

    Witam, chciałbym kupić jakieś pierścienie pośrednie, które pozwolą mi na sterowanie przesłoną i AF w obiektywach w wersji D i G, np 50mm 1.4D, 20mm 1.8D, 105mm Micro 2.8G VR i głównie 85mm 1.8G. Zależy mi na tym, aby wszystkie funkcje obiektywu działały normalnie. Jestem świadomy, że istnieją 'głupie' pierścienie, bez przenoszenia niczego, są też takie, co przenoszą tylko informacje o ekspozycji, czyli ustawiamy ręcznie przesłonę na pierścieniu przesłony, a nie z poziomu aparatu. Takie mnie nie interesują. Chciałbym móc sterować przesłoną w obiektywach typu G, mile widziane jakby działało też VR. Wszystko to do pełnej klatki.

    Na allegro pytałem już paru sprzedawców i niestety nie dostałem żadnego zapewnienia, że ich pierścienie będą działać.

    Bardzo bym był wdzięczny za pomoc.

    PS: Mam obiektyw macro, chcę dodać do niego pierścienie, aby mieć jeszcze większe przybliżenie. Identycznie z resztą obiektywów, chcę tchnąć trochę nowego życia w nie.

  2. #2

    Domyślnie

    Upolowałem takie pierścienie pośrednie:

    https://allegro.pl/oferta/pierscieni...yka-7269904859

    Czy one będą działały z w/w obiektywami? Sprzedawca nie zna odpowiedzi, pytałem już wcześniej.

  3. #3

    Domyślnie

    Piny są, popychacz jest. Ba, nawet śrubki od AF na wiertarkę widać. Czyli powinno banglać.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez OjTam Zobacz posta
    Piny są, popychacz jest. Ba, nawet śrubki od AF na wiertarkę widać. Czyli powinno banglać.
    Dziękuję Ci bardzo, a mógłbyś jeszcze rzucić oko na ten zestaw? [Jest metalowy i tańszy, sprzedawca też nie wie czy przenosi przesłonę, a na tym mi najbardziej zależy]

    https://allegro.pl/oferta/meike-pier...acz-8894590939

  5. #5

    Domyślnie

    Popychacz jest, choć zdjęcia tak robione, żeby go było ledwo widać.


    Swoją drogą, nie wiedzieć co się sprzedaje... Cóż, chyba standard...
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez OjTam Zobacz posta
    Popychacz jest, choć zdjęcia tak robione, żeby go było ledwo widać.


    Swoją drogą, nie wiedzieć co się sprzedaje... Cóż, chyba standard...
    Czyli teoretycznie powinno wszystko działać? Oczywiście nie na Tobie spoczywa odpowiedzialność za produkt, po prostu pytam czy mając te zdjęcia/informacje powinno być OK?

    A niestety na Allegro coraz częściej ludzie mają wystawione przedmioty, których nigdy nie widzieli na oczy, bo leci z Chin do magazynu jakiegoś, biuro pewnie w całkiem innym miejscu [albo w domciu ] i tak Januszują.

    Jeszcze raz dziękuję, i przepraszam za to moje natręctwo, gdybym miał inne źródło skąd mógłbym zaczerpnąć informacji to na pewno nie marnowałbym Twojego czasu. Miłego dnia!

  7. #7

    Domyślnie

    Sprawdzaj opisy w porządnych sklepach, możesz też dopytać
    https://www.fotoplus.pl/obiektywy/ko...ro-AF-do-Nikon

    Moim zdaniem te pierścienie nic nie dadzą. Masz dobry obiektyw makro, skalę 1:1. Chcesz uzyskać większą, musisz liczyć się ze stackowaniem zdjęć, do tego af nie jest potrzebny.
    Jeśli np. do tej 50 nazakładasz pierścieni, to będziesz miał głównie ubytek światła, minimalną głębię ostrości, na skali nie zyskasz znacząco względem 105 makro.
    Ten Nikkor to 20/1.8 ED czy 20/2.8D?

  8. #8

    Domyślnie

    Tu z Twojego linku wynika, że przenosi AF i ekspozycję, czyli to tylko będzie działać z obiektywami 'D'. A 20stkę to ja mam Sigmy 1.8DG, napisałem w skrócie 'D', bo ona też ma pierścień przesłony. Taka o:

    https://www.optyczne.pl/55.1-Test_ob...erical_RF.html

    Ja się zgadzam, że obiektyw dobry do macro mam, ale chcę dołożyć pierścienie do niego + potestować na różnych innych obiektywach, które mam, np Nikon 85 1.8G jest cholernie ostry, ostrzejszy od 105mm. Ze stackowaniem nie mam problemu, ale mam program, który używa AF do tego, kroczek po kroczku pyka mi fotkę zmieniając focus. Jakbym dołożył pierścienie do 105mm micro to było by jeszcze bliżej, ale jeśli nie przenosi przesłony, to będzie bezużyteczny, bo nie ma pierścienia przesłony ten obiektyw, jak zresztą wszystkie 'G'. W tym tkwi problem, z AF jeszcze bym się mógł pożegnać [chociaż program bardzo szybko robi stack nawet 50+ w minutkę czy dwie i to dokładnie, a bez AF bym musiał kupić rail i kręcić samemu po każdym zdjęciu ], ale przesłonę z poziomu aparatu muszę mieć do tych szkieł.

  9. #9

    Domyślnie

    Z d600 masz program do stackowania używający af?

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Z d600 masz program do stackowania używający af?
    Owszem. Jeden na PC, jeden na androida, jak jestem gdzieś w krzakach

    Na PC: digiCamControl [za friko jest, wspiera tethering z LV nawet i mnóstwo innych rzeczy]

    na Android: qDslrDashbboard [również obsługuje LV tethering, na ekranie telefonu widać obraz z aparatu. Ma też mnóstwo opcji wraz ze stackowaniem]

    Potem już ze zdjęciami robisz co chcesz, Helicon Focus jest do łączenia ich np., ja używam Photoshopa, a jak lenistwo mnie dobierze to w digiCamControl jest opcja, żeby je złączyć w jeden TIFF. Wszystko bardzo intuicyjne i szybko można ogarnąć jak programy działają. Dlatego przydały by się pierścienie pośrednie z obsługą przesłony i AF, żebym mógł dalej w krzakach siedzieć, a nie używać rail ze statywem, który waży milion kg i kosztuje bilion zł ;P

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Pierścienie pośrednie a obiektywy z elektroniką
    By gainer in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 23-09-2015, 14:30
  2. [ Makro ] Nikon + Sigma + Pierścienie pośrednie
    By astaz3l in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 06-10-2014, 20:26
  3. Obiektywy makro+pierścienie pośrednie
    By tomeczek6656 in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 12-09-2014, 21:15
  4. Pierścienie pośrednie + nikon d3000 + ?
    By ssandraa in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 22-04-2012, 13:43
  5. Pierścienie pośrednie nikon-m42
    By carantoni in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 15-03-2009, 16:46

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •