Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 21
  1. #11
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Co do szybkości serii to czytałem jakiś czas temu że 12bit, bez kompresji, elektroniczna migawka i było też coś o czasie wyliczane ponieważ czas zrzucenia informacji z sensora żeby był gotowy na kolejną ekspozycje plus sama ekspozycja wymaga łącznie więcej czasu, nie pamiętam czy było coś o 1/50s czy 1/100s jako graniczne.
    Pozostaje jeszcze kwestia AF i tu nie mam pojęcia co jak wpływa na parametry.

  2. #12
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 749

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez OjTam Zobacz posta
    Takie info w ang zestawieniu znalazłem:
    AF -> MF/AF-S/AF-C single point AF
    Hm, pojedynczy punkt w trybie AF-C.
    W MF to wiadomo, skoro nie ma AF to nic nie spowalnia. Dziwi AF-S, bo z tego wynika, że osiąga max bez różnicy jaka jest wybrana opcja ilości pól? W lustrzankach AF-S mógł bardzo ograniczać fps. A tu nic?

    Z tego wynika, że nie ma 10 fps dla eyefocus
    ale .. tam piszą, że w pozostałych przypadkach jest okolo 9 fps, a mi to też się nie zgadza z praktyką, z eyefocus nie miałem 9 fps. Coś tam musi jeszcze ograniczać prędkość.

    Czy gdzieś napisano czy RAW 12 bit ma być skompresowany czy nie (czy to obojętne?)

    - - - - kolejny post - - - - - -
    Edit - teraz koesh napisał o nieskompresowanych.
    Elektroniczna migawka? Cicha? Nie. Przednia kurtyna? ( tylko do 1/2000) czy mechaniczna?

    No i dlaczego tego nie ma w j. polskim???
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 13-07-2021 o 02:59
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Tyle to ja wiem. Ale jakie sa ograniczenia? Bo tych 10 fps sie nie osiaga przy każdym z ustawień aparatu. Zresztą w lustrzankach też tak było.
    Ale Jacek, ty sobie sam teraz odpowiedziałeś. Nie osiąga się max osiągów przy każdym z ustawień aparatu.
    Przeciez jak włączysz RAW+JPG, wysokie ISO i odszumianie i do tego AF-C w jakimś zaawansowanym trybie. No to sry każdy aparat musi zwolnić. I wątpię żeby jakiś producent w instrukcji to podał. Że np jak włączymy RAW+JPG z odszumianie to jakiś ułamek sekundy więcej, zajmie body przetrawienie tego. A te ułamki wpływają na maks osiągi.

    Krótki czas, najniższe ISO, mały JPG, AF-S lub brak AF i będzie maks osiągów.
    A potem zaczynasz normalnie używać aparat i sam się zorientujesz ile poszczególne "funkcjonalności" zabierają od maks osiągów.

    Napisałem tak ogólnie. Ale to się tyczy każdego aparatu praktycznie. Co zresztą sam zapewne wiesz.
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  4. #14

    Domyślnie

    @Jacek_Z może podpytaj Optycznych o ustawienia?

    Im się udało osiągnąć 10 fps dla JPG (taka prędkość możliwa jest też dla 12-bit RAW) i 9 fps dla 14-bit RAW z ISO 1600 i migawką mechaniczną 1/1000, ale więcej szczegółów nie podali.

    https://www.optyczne.pl/462.3-Test_a...ergonomia.html

  5. #15

    Domyślnie

    Jacku,

    potraktuj to jako plotki i niesprawdzone informacje (aparat moja żona ma od wczoraj), ale dla 10 fps spróbuj przestawić D12 - na wyłączone i RAWy 12- bitowe.

  6. #16

    Domyślnie

    No i to jest bardzo dobra ta wiadomość: we wrześniu zostaną udostępnione aktualizacje oprogramowania Nikon Z6II i Z7II z nowym śledzeniem w czasie rzeczywistym (Real-time Tracking and Real-time Eye AF Tracking) https://translate.google.com/transla...search&pto=aue

    aktualizacje mają pojawić się we wrześniu i wprowadzą nowe śledzenie w czasie rzeczywistym – będzie to prostsza wersja systemu śledzenia w czasie rzeczywistym, który zostanie zaimplementowany w Nikonie Z9 . śledzenie w czasie rzeczywistym Nikona powinno być podobne (ale lepsze) do śledzenia 3D dostępnego w wysokiej klasy lustrzankach cyfrowych. O ile mi wiadomo, Sony jest obecnie jedyną firmą, która oferuje śledzenie w czasie rzeczywistym w niektórych swoich modelach, takich jak a9.



    A na razie wydano nowe aktualizacje oprogramowania dla aparatów Nikon Z7 II, Z6 II i Z5 https://translate.google.com/transla...search&pto=aue

    Być może niektórzy przestaną w końcu męczyć bułę, że musieli zmienić system oraz Nikona Z6 na Canona R5 (gdzie jedynym najbliższym konkurentem Z6 był i jest Canon R również z 2018 r).
    Ostatnio edytowane przez candar ; 13-07-2021 o 08:34
    Nikon Z6 / Sony A7 III, Nikon Z 50 mm f/1.8 S , Viltrox 85 f/1.8, Techart TZE-01 + MC-11 oraz szkła Sigmy, Sony i M42
    / insta / Mój fejsik / moja stronka / maxmodels / 35photo

  7. #17

    Domyślnie

    Inne ograniczenia dla max fps:
    - czas nie dłuższy niż 1/1250
    - VR wyłączony

    - - - - kolejny post - - - - - -

    - migawka mechaniczna
    - AFC tylko z pojedynczym punktem
    - Flicker reduction ( nie wiem jak to jest w polskim menu) - wyłączona

  8. #18

    Domyślnie

    W centrum pobierania Nikona jest "Setting Guide (For Still Photography)".
    Na stronach 32-35 są podane wymagania dla max fps.
    Potwierdza się wpływ ustawień wyświetlacza na szybkostrzelność.

  9. #19
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 749

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krzysztofz24 Zobacz posta
    Ale Jacek, ty sobie sam teraz odpowiedziałeś. Nie osiąga się max osiągów przy każdym z ustawień aparatu.
    Że np jak włączymy RAW+JPG z odszumianie to jakiś ułamek sekundy więcej, zajmie body przetrawienie tego. A te ułamki wpływają na maks osiągi.

    Napisałem tak ogólnie. Ale to się tyczy każdego aparatu praktycznie. Co zresztą sam zapewne wiesz.
    1. Ja sobie nie odpowiedziałem. Za zapytałem kiedy się osiąga max osiągów w konkretnym aparacie, Nikon Z7 II. W tym modelu, nie ogólnie.
    2. Mozna się zdziwić z tym uogólnianiem, szczególnie przekładając na bezlustra wszystko to co pamiętamy z lustrzanek.
    Juz nawet w lustrzankach odszumianie w pewnych modelach miało wpływ na fps, ale w nowszych już nie miało wpływu.

    Cytat Zamieszczone przez pysson Zobacz posta
    Inne ograniczenia dla max fps:
    - czas nie dłuższy niż 1/1250
    - VR wyłączony

    - migawka mechaniczna
    - AFC tylko z pojedynczym punktem
    - Flicker reduction ( nie wiem jak to jest w polskim menu) - wyłączona
    VR wyłączony? Gdzie to napisano?
    No i co do wyświetlania mam sprzeczne info.

    Cytat Zamieszczone przez pysson Zobacz posta
    W centrum pobierania Nikona jest "Setting Guide (For Still Photography)".
    Na stronach 32-35 są podane wymagania dla max fps.
    Potwierdza się wpływ ustawień wyświetlacza na szybkostrzelność.
    W pewnym artykule (juz nie kojarze gdzie) napisano o wpływie wyświetlania na fps w modelach Z6 i Z7, ale tam też napisano, że właśnie w Z6 II i Z7 II właśnie to wyeliminowano.
    Te Setting Guide to masz inne czy to co OjTam?
    W tym co napisano w Guide linkowanym przez OjTam napisano, że przy H extended (czyli max fps) jest lag w wizjerze, a nie że przez to nie jest osiągane max fps. Wyświetlanie a fotografowanie to nie to samo.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    W tym co napisano w Guide linkowanym przez OjTam napisano, że przy H extended (czyli max fps) jest lag w wizjerze, a nie że przez to nie jest osiągane max fps. Wyświetlanie a fotografowanie to nie to samo.
    Masz rację.


    Nikon’s frame rate specifications are made with the camera
    set to manual exposure, manual focus, and a shutter speed
    of 1/250 second or faster, and without VR being active. If
    you’re using automatic exposure modes, slower shutter
    speeds, using VR, or light is too dim for optimal autofocus,
    you may experience frame rates lower than Nikon specifies.


    Chyba pozostaje sprawdzić w praktyce jak poszczególne zmiany wpływają na fps.

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon Z50 w praktyce forumowiczów
    By Mr.Pietrek in forum Nikon - system Z - bezlusterkowce
    Odpowiedzi: 235
    Ostatni post / autor: 23-03-2023, 21:03
  2. Nikon Z7 w praktyce forumowiczów
    By TOP67 in forum Nikon - system Z - bezlusterkowce
    Odpowiedzi: 625
    Ostatni post / autor: 20-10-2022, 08:05
  3. Nikon Z6 w praktyce forumowiczów
    By HYPER in forum Nikon - system Z - bezlusterkowce
    Odpowiedzi: 3908
    Ostatni post / autor: 20-10-2022, 08:04
  4. Nikon D600 w praktyce.
    By Jacek_Z in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 2924
    Ostatni post / autor: 06-08-2019, 14:48
  5. Fotografia miesiaca Forumowiczow Nikon-a
    By Mekano in forum Konkursy: RAWki, Fotografia miesiąca, Zadania tematyczne
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 03-11-2012, 05:26

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •