Close

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 42
  1. #1
    ksh
    Gość

    Domyślnie CFexpress działające na Nikon Z

    Takie karty miałem i potwierdzam ich działanie na Nikon Z6 z oprogramowaniem v3.0 i obecnie v3.2 ale chyba nic nie wnosi co do kompatybilności.
    Część z nich mogę sprawdzić dokładniej ale czekam na czytnik CFe dobrej jakości.

    Sandisk Extreme Pro CFexpress
    64GB

    Lexar Pro 2933x CFexpress
    128GB

    Sony TOUGH CFexpress
    128GB

    ProGrade Gold CFexpress
    128GB

    Integral Ultima X CFexpress
    128GB

    Nikon 440/400 XQD
    64GB

    Sony G 440/400 XQD
    120GB
    128GB

    Lexar Pro 1400x XQD
    32GB

    Lexar Pro 2933x XQD
    32GB

  2. #2

    Domyślnie

    Mogę dorzucić informację, że SONY XQD S series 180 MB/s o pojemności 64GB działa na Z6.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Aczkolwiek czytnik LEXAR LRWXQDU-7000 Rev A jej nie czyta.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Zgrywanie tylko po kablu.

  3. #3

    Domyślnie

    Idę dziś do sklepu i ... mała zagadka, są aż trzy wersje tej samej karty:

    1. SanDisk CFexpress Extreme Pro Type B 128GB SDCFE-128G-GN4NN (1700 MB/s)
    2. SanDisk CFexpress Extreme Pro Type B 128GB (1700 MB/s)
    3. SanDisk CFexpress Extreme Pro Type B 128GB SDCFE-128G-GN4IN (1700 MB/s)

    Z tym, że przy pierwszej (wersja GN4NN) widnieje opis kompatybilna z Z7 / Z6 (to się powtarza w różnych sklepach)

    Teoretycznie wybór jasny, a do tego ww. jest tańsza o 100 zł od dwóch pozostałych.
    Natomiast ciekawi mnie o co tu chodzi i czy w takim razie dwie pozostałe, mogą mieć problem z kompatybilnością?


    p.s.
    Aha, do kompletu informacji - karta ma trafić do Z6II
    NIKON Z6II | FTZ | N 50/1.4 G |N 14-30/4 S | N 24-70/4 S | SB-900 | SanDisk CFexpress 128 GB | Velbon ULTRA VOXi L + Triopo B-1

  4. #4

    Domyślnie

    No rzeczywiście to CFexpress to jakaś straszna taniocha jest. A tyle było marudzenia, że XQD jest beee i do niczego, bo jest drogie, a to nowe cudo wcale nie jest tańsze.
    Jacek

  5. #5
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zotornik Zobacz posta
    Idę dziś do sklepu i ... mała zagadka, są aż trzy wersje tej samej karty:

    1. SanDisk CFexpress Extreme Pro Type B 128GB SDCFE-128G-GN4NN (1700 MB/s)
    2. SanDisk CFexpress Extreme Pro Type B 128GB (1700 MB/s)
    3. SanDisk CFexpress Extreme Pro Type B 128GB SDCFE-128G-GN4IN (1700 MB/s)

    Z tym, że przy pierwszej (wersja GN4NN) widnieje opis kompatybilna z Z7 / Z6 (to się powtarza w różnych sklepach)

    Teoretycznie wybór jasny, a do tego ww. jest tańsza o 100 zł od dwóch pozostałych.
    Natomiast ciekawi mnie o co tu chodzi i czy w takim razie dwie pozostałe, mogą mieć problem z kompatybilnością?


    p.s.
    Aha, do kompletu informacji - karta ma trafić do Z6II
    Teoretycznie wszystkie powinny być zgodne, wątpię żeby Sandisk zrobił jakieś dziwne modele z różnymi kontrolerami PCIe NVMe, a że coś jest opisane że ma zgodność to pewnie kwestia daty produkcji bo te karty pojawiły się zaraz po premierze pierwszych Z6/Z7 i nie obsługiwały jeszcze CFe.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez JK Zobacz posta
    No rzeczywiście to CFexpress to jakaś straszna taniocha jest. A tyle było marudzenia, że XQD jest beee i do niczego, bo jest drogie, a to nowe cudo wcale nie jest tańsze.
    CFe kosztują tyle samo co podobne SD.

  6. #6

    Domyślnie

    No to o co była ta cała batalia, że niby XQD są drogie?
    Dziś XQD Sony 64GB kosztuje 630-650 PLN, a CFexpress SanDisk 64GB 730-750 PLN. Widzisz tu jakąś istotną różnicę na niekorzyść XQD?
    Jacek

  7. #7
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    07 2017
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Posty
    72

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zotornik Zobacz posta
    Idę dziś do sklepu i ... mała zagadka, są aż trzy wersje tej samej karty:

    1. SanDisk CFexpress Extreme Pro Type B 128GB SDCFE-128G-GN4NN (1700 MB/s)
    2. SanDisk CFexpress Extreme Pro Type B 128GB (1700 MB/s)
    3. SanDisk CFexpress Extreme Pro Type B 128GB SDCFE-128G-GN4IN (1700 MB/s)

    Z tym, że przy pierwszej (wersja GN4NN) widnieje opis kompatybilna z Z7 / Z6 (to się powtarza w różnych sklepach)

    Teoretycznie wybór jasny, a do tego ww. jest tańsza o 100 zł od dwóch pozostałych.
    Natomiast ciekawi mnie o co tu chodzi i czy w takim razie dwie pozostałe, mogą mieć problem z kompatybilnością?


    p.s.
    Aha, do kompletu informacji - karta ma trafić do Z6II
    https://www.optyczne.pl/14937-nowo%C...mi_Nikona.html

    Chodzi o numer seryjny karty
    Generalnie ja używam wersję XXXIN 128GB na Z7 i działa.
    Z7, Nikon 14-24 2.8S, Nikon 35 1,8S Nikon 50 1,8s Viltrox 85 1,8 Sigma 100-400
    Takumar 35 2,3; 50 1,4; 85 1,8; 135 2,5; 200 3,5; 400 5,6 i inne obiektywy bezpleśniowe

  8. #8
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Potwierdzam 64GB numer seryjny "xxxNN" działa na Z6, tylko że jeśli "xxxIN" też działają to może były produkowane przed ogłoszeniem kompatybilności ?

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez JK Zobacz posta
    No to o co była ta cała batalia, że niby XQD są drogie?
    Dziś XQD Sony 64GB kosztuje 630-650 PLN, a CFexpress SanDisk 64GB 730-750 PLN. Widzisz tu jakąś istotną różnicę na niekorzyść XQD?
    Skąd ty masz takie dziwne ceny, zerknij na amazon z dostawą do Polski i nie sugeruj się 64GB bo produkcja masowa ruszyła CFe 128GB i ewentualnie 256GB jak np najtańszy Transcend.

  9. #9

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź.
    Pozostał jeszcze dylemat 64 czy 128?
    I nie o pojemność tu chodzi, a o różnicę w szybkości odczyt/zapis jaka jest pomiędzy tymi wielkościami w kartach SanDisk.

    Często mówimy lepiej dwie mniejsze, niż jedną duża - OK zgadzam się z ideą, tylko czy ta "wolniejsza" poradzi sobie z 4K 60 gdyby mi się zachciało takiego luksusu?

  10. #10
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Poradzi sobie nawet XQD 210 MB/s, wiec jak widzisz jest to niestety przerost formy nad treścią
    Nikon Z nie potrzebuje takich prędkości jakie oferuje XQD, a nawet CFe, zyskujesz na szybkości serii póki się bufor nie zatka, jesli używasz czytników to masz błyskawiczne zgrywanie ale jak przez wifi to nie ma różnicy.
    Ja bym wolał kupić jedną większą, na co ci dwie jeśli slot masz jeden i tu pojawia się uszczęśliwienie na siłę jednym slotem SD w dwójkach, na co to komu, nie lepiej było dać dwa sloty CFe jeśli już temat backup jaki wymagają zawodowcy, chyba że chodzi o dziadowanie starymi kartami SD i olanie całkiem nośnika XQD/CFe ?

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Czytnik Cfexpress unitek - grzeje się
    By egrzesiek in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 20-12-2020, 12:25
  2. CFexpress - kiedy i za ile?
    By kurczeblade in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 06-03-2019, 21:35
  3. Źle działające wspomaganie AF w SB-900
    By prz3mo in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 88
    Ostatni post / autor: 18-07-2012, 15:04
  4. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 09-11-2009, 00:29
  5. serwisy www działające tylko w USA
    By velaskez in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 24-04-2009, 16:25

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •