Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17
  1. #1

    Domyślnie Przerażająco tani obiektyw >135mm

    Cześć,
    zacznę może od tego, że jestem zielony w temacie jak diabli. Aktualnie posiadam Nikona D5100 i kitowy obiektyw 18-105mm. Aktualnie też poluję na teleskop, a te oferty wiszą max 20 min na giełdach - dlatego zależy mi na czymś tanim, aby później nie bawić w się w odsprzedaż.
    105mm do focenia nocnego nieba to trochę przymało, więc zanim kupię telep chciałbym spróbować czegoś dłuższego minimum 135mm.
    Przeglądając oferty natrafiłem na takie wynalazki:
    Fodor auto 200mm 3.5
    TORA 80-200 mm
    Sigma 70-200 mm mocowanie M42

    Czy cokolwiek z tego się podłączy pod mojego Nikona? Bo rozumiem, że potrzebowałbym przejściówkę M42 ale czy każdy z tych obiektywów w nią "wejdzie"?
    Czy jest w ogóle sens się w to bawić Waszym zdaniem? Jak sądzę pewnie minimum to zoomy Tamrony, Sigmy za około 500zł. Ale zależy mi na najtańszej alternatywie. Stąd post.

    Będę wdzięczny za podpowiedź.
    Pozdrawiam.

  2. #2

    Domyślnie

    Astro to nie jest tania zabawa. Efekty będą wprost proporcjonalne do zainwestowanych kwot. M42 z Nikonem nie ostrzy na nieskończoność, więc jest chyba nieprzydatne. Możesz szukać tele z mocowaniem Pentacon Six, ale sprawny raczej nie do dostania za 100 zł, tyle kosztuje adapter

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sirLancelot Zobacz posta
    zależy mi na najtańszej alternatywie
    Te wymienione to nie jest najtańsza alternatywa.
    To się nazywa fotograficzny złom.

  4. #4
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Tego Fodor znam, przerabiałem do Nikona żeby była nieskończoność ale szału nie ma, to stara konstrukcja z gigantyczną aberracją, są inne 200mm f/3.5 warte uwagi i dające się przerobić.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Astro to nie jest tania zabawa. Efekty będą wprost proporcjonalne do zainwestowanych kwot. M42 z Nikonem nie ostrzy na nieskończoność, więc jest chyba nieprzydatne. Możesz szukać tele z mocowaniem Pentacon Six, ale sprawny raczej nie do dostania za 100 zł, tyle kosztuje adapter
    Teoretycznie wiem, że to nie tanie. Oszukuję przeznaczenie na daną chwilę Ale stwierdziłem, że wolnym tempem będę tworzył swój setup. Teoretycznie mam już na telep ale nikt nie chce sprzedać, a sklepy świecą pustkami
    Stąd moja niecierpliwość.
    Ale jak ma być kosmiczna aberracja to to faktycznie nie ma sensu.

  6. #6

    Domyślnie

    To może jeszcze tańsze i jeszcze gorsze, ale za to ma całe 500mm: https://archiwum.allegro.pl/oferta/o...411820537.html
    Czasem tak sobie myślę, że rzeczywiście bardzo niska cena czyni cuda.
    Ostatnio edytowane przez JK ; 05-01-2021 o 14:20
    Jacek

  7. #7

    Domyślnie

    To ja już bym raczej polował na ten telskop z możliwością podpięcia do lustrzanki niż kupowal jakieś tanie tele na siłę. Po co ci półśrodek na jakiś czas? Lepiej dozbieraj albo poluj na ten teleskop w atrakcyjnej cenie.
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krzysztofz24 Zobacz posta
    To ja już bym raczej polował na ten telskop z możliwością podpięcia do lustrzanki niż kupowal jakieś tanie tele na siłę. Po co ci półśrodek na jakiś czas? Lepiej dozbieraj albo poluj na ten teleskop w atrakcyjnej cenie.
    Poluję już prawie 2 tygodnie, wcześniej 3 miesiące na montaż paralaktyczny. Zmęczenie tym i brak cierpliwości wychodzi Wszystko co dobre ludzie trzymają dla siebie, a w sklepach pustki od kiedy Chiny się zatrzymały na chwilę
    Myślałem, że są jakieś starocie z dobrym szkłem i dla funu coś się skręci. Ale chyba faktycznie jedynie z takich to Tair 3S ma sens.


    Cytat Zamieszczone przez JK Zobacz posta
    To może jeszcze tańsze i jeszcze gorsze, ale za to ma całe 500mm: https://archiwum.allegro.pl/oferta/o...411820537.html
    Czasem tak sobie myślę, że rzeczywiście bardzo niska cena czyni cuda.
    W sumie dla funu można spróbować, skoro nic dobrego i tak nie będzie w tym zakresie Chociaż większa ogniskowa nie koniecznie lepsza, nawet w astro

  9. #9

    Domyślnie

    Interesowałem się kiedyś astro ale z tego finalnie zrezygnowałem.

    Tanie=do kitu. Serio.

    Popatrz na samyangi i je sprawdź. W DSS najważniejsza jest ostrość. Nie tylko w centrum ale też na brzegach kadru... co to za niebo gdzie gwiazdy ładne są tylko na środku?
    Sigmy art też są spoko (jednak już większa półka cenowa).

    W zoomy nie idź.
    Prywatnie: Z6 || N14-30/4s || N24-120/4s || N40/2 || N85/1.8s || SB-600 || YN560
    Służbowo: R6 || T24-70/2.8 G2 || C70-200mm f/2.8L IS III USM

    ZAJRZYJ I WEŹ UDZIAŁ:
    >>RAWki<=>ZADANIA TEMATYCZNE<=>FOTOGRAFIA MIESIĄCA<<

  10. #10
    Oszczędny w słowach Awatar largo
    Dołączył
    02 2012
    Miasto
    las na Mazowszu
    Posty
    115

    Domyślnie

    Manualne Nikkory 135/3.5, 135/2.8, 200/4 w ciężkim stanie można wyrwać tanio i biały kruk: 200/4 micro - rzeźnik do astro.
    | D5200 | N60/2.8D |

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 29-05-2016, 23:05
  2. Który Obiektyw Wybrać 135mm
    By rako_swidnik in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 30-06-2010, 12:09

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •