Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 13 z 13
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez spiritus Zobacz posta
    Obczaj sobie to:
    https://www.photoephemeris.com/tpe-for-desktop

    Pomaga w planowaniu. Niestety chyba już płatne. Kiedyś wystarczyło wejść na stronę i można było zaplanować.

    Co do exifa to mam zainstalowane "exify" do firefoxa i nie działa na tym zdjęciu. Dlatego strzelałem
    Dzięki, sprawdzę w wolnej chwili. Bardziej chodziło mi o znalezienie miejsca, gdzie jest przestrzeń do użycia tele, kiedy księżyc znajduje się na fajnym tle. Potem "tylko" trzeba upolować odpowiedni dzień, czyli bezchmurny i żeby czas np. wschodu księżyca był ok. Niestety apka takich rzeczy nie załatwia. Latem polowałem na księżyc chowający się za górę i wiem, jakie to trudne wstrzelić się w konkretny moment, żeby warunki zagrały. Z górą nawet łatwiej niż z budynkiem, chmury częściej są nad horyzontem, a i tak w miesiącu są 3-4 dni żeby wszystko się zgrało i nie zarywać nocy. Tu jeszcze dochodzi pora, żeby budynki były w miarę jasne, sądzę, że takie warunki są możliwe w tym miejscu co najwyżej kilka razy w roku. Trzeba mieć cierpliwość, szczęście, refleks i jeszcze parę rzeczy

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Wind Mill Zobacz posta
    @spiritus
    EXIFY działa, ale na właściwym zdjęciu - w poście widać tylko miniaturkę dopasowaną do regulaminowych rozmiarów - trza otworzyć odnośnik w nowej karcie i jest zdjęcie.
    O widzisz. Teraz działa

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Dzięki, sprawdzę w wolnej chwili. Bardziej chodziło mi o znalezienie miejsca, gdzie jest przestrzeń do użycia tele, kiedy księżyc znajduje się na fajnym tle. Potem "tylko" trzeba upolować odpowiedni dzień, czyli bezchmurny i żeby czas np. wschodu księżyca był ok. Niestety apka takich rzeczy nie załatwia. Latem polowałem na księżyc chowający się za górę i wiem, jakie to trudne wstrzelić się w konkretny moment, żeby warunki zagrały. Z górą nawet łatwiej niż z budynkiem, chmury częściej są nad horyzontem, a i tak w miesiącu są 3-4 dni żeby wszystko się zgrało i nie zarywać nocy. Tu jeszcze dochodzi pora, żeby budynki były w miarę jasne, sądzę, że takie warunki są możliwe w tym miejscu co najwyżej kilka razy w roku. Trzeba mieć cierpliwość, szczęście, refleks i jeszcze parę rzeczy
    Aplikacja owszem nie zrobi tego za Ciebie ale dużo pomoże
    Pokaże gdzie dokładnie będzie księżyc. Obmyślasz sobie obiekt jaki chciałbyś uwiecznić z księżycem, idziesz zobaczyć z jakiego miejsca przy ogniskowej ok 600mm dasz radę fotografować i czekasz na odpowiedni czas

    Np mój znajomy tak robi:
    https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net...42&oe=60116F87

    A do tego nasz forumowy Piotr:
    https://forum.nikoniarze.pl/threads/...=1#post4080774
    Prywatnie: Z6 || N14-30/4s || N24-120/4s || N40/2 || N85/1.8s || SB-600 || YN560
    Służbowo: R6 || T24-70/2.8 G2 || C70-200mm f/2.8L IS III USM

    ZAJRZYJ I WEŹ UDZIAŁ:
    >>RAWki<=>ZADANIA TEMATYCZNE<=>FOTOGRAFIA MIESIĄCA<<

  3. #13

    Domyślnie

    W praktyce to musisz sam znaleźć potencjalne miejsce, potem dopiero sprawdzać księżyc. Oczywiście jest to możliwe, ale nie łatwe. Ja używam często https://www.mooncalc.org/
    Kończąc dyskusję, chciałem tylko podkreślić, że taki widok nie jest łatwo upolować, brawa dla kolegi.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne wątki

  1. [ Krajobraz ] Wschód księżyca
    By wojtekd3 in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 04-06-2018, 11:40
  2. [ Krajobraz ] Wschód księżyca
    By lukpep in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 15-08-2014, 22:38
  3. [ Krajobraz ] Wschód księżyca nad Tatrami.
    By krzysztofz24 in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 29-08-2011, 10:06
  4. [ Krajobraz ] Wschód księżyca II
    By ankasz007 in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 20-04-2011, 20:07
  5. [ Krajobraz ] Wschód księżyca
    By ankasz007 in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 20-04-2011, 16:34

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •