Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15
  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    06 2019
    Miasto
    Warmińsko-mazurskie
    Posty
    18

    Domyślnie Przechowywanie obiektywów

    Witam czy są jakieś zasady przechowywania obiektywów chodzi mi o pojemnik szafkę itp? Mam torbę fotograficzną kupioną z aparatem i tam do tej pory wszystko trzymałem łącznie z aparatem, osłonami przeciwsłonecznymi i filtrami i to było ciasno a teraz doszedł mi jeszcze jeden obiektyw. Oczywiście nie mama futerałów do żadnego z nich. Zacząłem czytać szukać w necie i okazuje się że są do tego skrzynki jakieś hermetyczne pojemniki a może zwykły plecak foto lub większa torba, pomyślałem że zapytam jak to jest u Was z tymi rzeczami?
    Ostatnio edytowane przez Andrzej ; 30-12-2020 o 00:35

  2. #2

    Domyślnie

    Zwykła torba, teraz plecak. Przy torbie część leżała na półce w szafie. Nie ma tu żadnej filozofii wielkiej. Jak już ktoś się bardzo martwi, to ewentualnie jakiś pochłaniacz wilgoci można ustawić gdzieś blisko.

  3. #3
    Oszczędny w słowach Awatar adalbert7
    Dołączył
    10 2016
    Miasto
    śląskie, Sosnowiec
    Posty
    82

    Domyślnie

    U mnie w torbę TENBA Messenger DNA 15 wchodzi body D500 z S 18-35/1,8, ponadto S 10-20/3.5 + T 35-150/2.8-4 + N AF-p 70-300/4.5-5.6 + SB700, oraz baterie, filtry, itp.
    W drugiej mniejszej torbie (jakaś niefirmowa) D7000 z S 17-50/2.8 + SB700, i jest jeszcze miejsce na duży obiektyw.
    I tak przechowuję, a nie w żadnych szafkach, no chyba, że te torby stoją w szafie.
    Ostatnio edytowane przez adalbert7 ; 30-12-2020 o 11:32
    NIKON: Z5 + Nikkor Z 17-28/2,8 \ Nikkor Z 28-75/2,8 + FTZ + Sigma A 24-35/2 DG HSM \ Tamron 35-150/2.8-4 Di VC OSD \ Nikkor AF-P 70-300/4,5-5,6E ED VR – SONY A6600 \ E PZ 18–105/4 G OSS

  4. #4

    Domyślnie

    jak bardzo chcesz to looknij na portal leica international , tam obiektywy trzymają w specjalnych szafkach z wentylacją i/lub klimatyzowanych. Coś ala sejf tylko , że z szybą z przodu.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  5. #5
    Oszczędny w słowach Awatar adalbert7
    Dołączył
    10 2016
    Miasto
    śląskie, Sosnowiec
    Posty
    82

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez czupacabra Zobacz posta
    jak bardzo chcesz to looknij na portal leica international , tam obiektywy trzymają w specjalnych szafkach z wentylacją i/lub klimatyzowanych. Coś ala sejf tylko , że z szybą z przodu.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Fajnie, tylko jak się ma takie sterylne przechowywanie sprzętu w domu, jeśli jak chcesz focić to i tak musisz cały sprzęt zabrać w teren w różne warunki klimatyczne i tam na dodatek muszą pracować beż osłon, a również czasem trzeba przepiąć obiektyw i warunki klimatyczne mają dostęp do wnętrza aparatu i obiektywów. Więc nie widzę sensu sterylnych warunków dla sprzętu w spoczynku.
    NIKON: Z5 + Nikkor Z 17-28/2,8 \ Nikkor Z 28-75/2,8 + FTZ + Sigma A 24-35/2 DG HSM \ Tamron 35-150/2.8-4 Di VC OSD \ Nikkor AF-P 70-300/4,5-5,6E ED VR – SONY A6600 \ E PZ 18–105/4 G OSS

  6. #6
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    06 2019
    Miasto
    Warmińsko-mazurskie
    Posty
    18

    Domyślnie

    Czyli nie ma co wnikać , plecak dodatkowy wystarczy plus woreczki pochłaniające wlgoć która w starych kamienicach nigdy nie znika

  7. #7
    Oszczędny w słowach Awatar adalbert7
    Dołączył
    10 2016
    Miasto
    śląskie, Sosnowiec
    Posty
    82

    Domyślnie

    Wg mnie przechowywanie w torbie (plecaku) jest ok. Nie bawię się też w żadne pochłaniacze wilgoci, ale ja mieszkam w bloku (nie kamienicy) i nie mam w mieszkaniu problemów z wilgocią.
    NIKON: Z5 + Nikkor Z 17-28/2,8 \ Nikkor Z 28-75/2,8 + FTZ + Sigma A 24-35/2 DG HSM \ Tamron 35-150/2.8-4 Di VC OSD \ Nikkor AF-P 70-300/4,5-5,6E ED VR – SONY A6600 \ E PZ 18–105/4 G OSS

  8. #8

    Domyślnie

    Hmmm... Czytam wątek i zastanawiam się czy ze mną jest coś nie tak. To serio jest aż taki problem? Ja z reguły rzeczy trzymam w szafce na półce i tak też traktuję sprzęt foto. - jak rzeczy. Mieszkam w kamienicy 100 letniej ale woda po ścianach mi nie spływa.
    Wracam ze sprzętem do domu, odkładam na półkę i leżą tam do następnego razu. A jeśli już mielibyśmy stopniować zalety takiego czy innego sposobu przechowywania to sucha i czysta szafka jest moim zdaniem ciut lepszym pomysłem niż rzadko wolne od kurzu torba, plecak.
    A gdy będę miał kiedyś chwilę na poszukanie pomysłu to sprawię sobie drewnianą skrzynię z okuciami. Ale to już taka fanaberia.

  9. #9
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    06 2019
    Miasto
    Warmińsko-mazurskie
    Posty
    18

    Domyślnie

    Zamówiłem plecak zwykły za 60 zł z przegródkami , do tej pory nie wnikałem w takie rzeczy bo aparat nie raz stał na biurku kilka dni. Ale jak doszedł mi nowy obiektyw lampa itp to chciałem to jakoś sensownie trzymać w jednym miejscu. Ktoś ze sprzedawców gdy kupowałem szkło napomknął że w optyce może pojawić się grzyb itp. to zacząłem się zastanawiać i szukać po forach na temat przechowywania. Gdybym nie szukał na innych stronkach to posta by nie było Temat do zamknięcia a tak przy okazji to min tutaj te info o tych śmiesznych pojemnikach i gablotkach https://www.sony.pl/electronics/supp...icles/00160168 http://klubkm.pl/forum/archive/index.php?t-37521.html ale temat do zamknięcia

  10. #10

    Domyślnie

    Jak używasz to gdziekolwiek byleby się nie kurzyło - może być w torbie. Jak leży długo nieużywany (w dzisiejszych czasach to rzadkość) to możesz owinąć przeźroczystą folią spożywczą żeby nie było dostępu powietrza. I tyle.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Przechowywanie teł
    By madzik86 in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 18-11-2014, 01:23
  2. Przechowywanie N55-300
    By ecml in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 04-03-2014, 23:45
  3. Przechowywanie teł
    By dandan in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 05-09-2013, 13:43
  4. negatywy - przechowywanie
    By nonnatus in forum Tradycyjne techniki wołania - ciemnia
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 13-01-2012, 02:11
  5. Przechowywanie akumulatora
    By hackermuz in forum Systemy zasilania aparatów
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 26-11-2006, 12:47

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •