Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 25
  1. #1

    Domyślnie OLX - przesyłki

    czy ktoś już w ten sposób sprzedawał ?, doświadczenia ?
    Moje pytanie bo -
    wystawiłem obiektyw, po ok 2 godzinach od wystawienia otrzymałem info z OLX, że ktoś chce kupić z przesyłką, na stronie z kłódką olx.pl/mojolx/dostawy, wyświetliło mi informację o możliwości potwierdzenia sprzedaży, opcja wybrana "Płatności online" obok imię i nr tel kupującego, imię się nie "podświetliło" więc nie mogę wysłać informacji przez OLX, na nr tel wysłałem SMS z prośbą o potwierdzenie transakcji najchętniej przez PW OLX, na razie cisza, mam 24 godziny na potwierdzenie i dodatkowe pytanko, czy czekać na ewentualne info od potencjalnego nabywcy, czy nawet bez takiego potwierdzenia zawierzyć informacji z OLX i potwierdzić sprzedaż ?
    puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności

  2. #2

    Domyślnie

    hmmm napisze ci "od strony kupującego" jak to wyglądało tak ze 20 dni temu
    Kliknąłem kup z przesyłką (czy cos podobnie brzmiąco)
    po czym po powiedzmy godzinie czy dwóch dostałem informację od OLX że sprzedajacy zaakceptował taki zakup

  3. #3

    Domyślnie

    Sprzedawałem 2 razy, po prostu potwierdziłem sprzedaż i wtedy mogłem już wydrukować etykietę na przesyłkę.
    Wydaje mi się, że kupujący już zapłacił i jak nie potwierdzisz, to pieniądze wrócą do kupującego

  4. #4

    Domyślnie

    A gdzie tam wprowadzasz swoje dane do przelewu??? Mnie też to teraz ciekawi. Jednak np. z wysyłką Inpostem może być problem. W razie uszkodzenia, oni odrzucają wszystkie reklamacje, tłumacząc się tym, że np. przedmiot był zbyt delikatny i wymagał szczególnego traktowania, a to jest niby wyłączone w ich regulaminie, bodajże par.4 Niedawno uszkodzili mi paczkę w transporcie. Protokół szkody został spisany przez oddział Inpost bo paczka nie nadawała się nawet do doręczenia adresatowi. Protokół ładnie spisany, z opisem zabezpieczeń w postaci kartoników, bąbelków itp. a te debile w odpowiedzi na reklamację odrzucili mi ją, pisząc, że paczka nienależycie zapakowana i nie było m.in. bąbelków. W dalszej części właśnie tekst o tym, że niby przedmiot zbyt delikatny. Inpost to pod tym względem niestety syf. Jak doręczą całą paczkę to ok, ale jak uszkodzą, to nigdy nie są ich zdaniem winni i można zapomnieć o odszkodowaniu.
    D7200+Nikkor 10-24 f3.5-4.5G ED+Nikkor 18-105+Tamron SP AF 90 f2.8 Di MACRO 1:1+Nikkor AF-P DX 70-300G ED VR+Nikkor 50 1.8G+Sigma A 18-35 1.8+Sigma S 60-600

  5. #5

    Domyślnie

    Dane o przelewu (jako sprzedawca) wprowadzałem, jak uruchamiałem opcję wysyłki.
    To działa tak, że kupujący wpłaca do OLX, a jak odbierze przesyłkę to OLX przelewa sprzedającemu.

  6. #6

    Domyślnie

    Ciekawe co będzie jak nie odbierze paczki. Pewnie olx mu zwróci wpłatę....
    Ja tam wolę tradycyjną formę. Odbiór osobisty, albo kasa do mnie na konto.
    D7200+Nikkor 10-24 f3.5-4.5G ED+Nikkor 18-105+Tamron SP AF 90 f2.8 Di MACRO 1:1+Nikkor AF-P DX 70-300G ED VR+Nikkor 50 1.8G+Sigma A 18-35 1.8+Sigma S 60-600

  7. #7

    Domyślnie

    Nie wiem, ale to kupujący opłaca przesyłkę, więc pewnie zwrócą mu za sam towar.
    Też wolę z ręki do ręki, ale wiele osób kupuje spoza mojego miasta, a płacić w ciemno nie chcą,
    czemu się nie dziwię zresztą

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Bartolini82 Zobacz posta
    A gdzie tam wprowadzasz swoje dane do przelewu??? Mnie też to teraz ciekawi. Jednak np. z wysyłką Inpostem może być problem. W razie uszkodzenia, oni odrzucają wszystkie reklamacje, tłumacząc się tym, że np. przedmiot był zbyt delikatny i wymagał szczególnego traktowania, a to jest niby wyłączone w ich regulaminie, bodajże par.4 Niedawno uszkodzili mi paczkę w transporcie. Protokół szkody został spisany przez oddział Inpost bo paczka nie nadawała się nawet do doręczenia adresatowi. Protokół ładnie spisany, z opisem zabezpieczeń w postaci kartoników, bąbelków itp. a te debile w odpowiedzi na reklamację odrzucili mi ją, pisząc, że paczka nienależycie zapakowana i nie było m.in. bąbelków. W dalszej części właśnie tekst o tym, że niby przedmiot zbyt delikatny. Inpost to pod tym względem niestety syf. Jak doręczą całą paczkę to ok, ale jak uszkodzą, to nigdy nie są ich zdaniem winni i można zapomnieć o odszkodowaniu.
    oj... słabo... ale potwierdzasz niestety doniesienia kolejnych sprzedawców

  9. #9

    Domyślnie

    Ja od pewnego czasu nawet rozważam wystąpienie z nimi na drogę sądową. Jeszcze mam jedną reklamację teraz do zgłoszenia. Też zmiażdżyli przesyłkę, gdzie produkt był w METALOWEJ tubie. Ciekawe co mi odpiszą. Jak znów to samo, to nie ma bata, ale idę do sądu. Tym bardziej, że kiedyś też mi zrobili dopłaty wbrew umowie i już wtedy ich straszyłem prokuraturą, ale nie miałem na to czasu. Teraz w końcu trzeba będzie dopiąć sprawę bo są naprawdę bezczelni.
    D7200+Nikkor 10-24 f3.5-4.5G ED+Nikkor 18-105+Tamron SP AF 90 f2.8 Di MACRO 1:1+Nikkor AF-P DX 70-300G ED VR+Nikkor 50 1.8G+Sigma A 18-35 1.8+Sigma S 60-600

  10. #10

    Domyślnie

    no i poszło, kupujący się odezwał, kliknąłem sprzedaję, przekierowało mnie do podania nr konta, po tym do wydruku etykiety, na razie OK - ponoć OLX ubezpiecza przesyłki ? nie wiem jak wygląda sytuacja nie odebrania, na razie musiał wpłacić kwotę + przesyłka na zablokowane konto, po odbiorze ponoć z automatu idzie to do mojego banku, zobaczymy - dziś wysyłam
    puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. śledzenie przesyłki zza granicy
    By raddeli in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 03-11-2013, 12:15
  2. Ubezpieczenie przesyłki
    By pako1 in forum Serwis
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 30-01-2013, 19:35
  3. tanie przesyłki kurierskie!
    By robin102 in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 42
    Ostatni post / autor: 18-11-2011, 16:40
  4. kurierzy i przesyłki. POMOCY.
    By kamilkamien in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 12-09-2010, 15:57

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •