Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 25
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bogdi64 Zobacz posta
    ponoć OLX ubezpiecza przesyłki ?
    Nie sądzę. Na Tobie jako nadawcy spoczywa odpowiedzialność za przesyłkę. Poza tym, zobacz, że olx ma odnośnik do regulaminów, np. Inpost, który kieruje na stronę Inpost, a nie jakiś wewnętrzny olxa. Pewnie jest jak z Allegro. W teorii oni niby odpowiadają, ale i tak to nadawca/sprzedawca reklamuje paczki np. w Inpost. Musi wówczas pobrać ze strony Allegro upoważnienie. Nawet, jeśli klient korzystał z opcji SMART. Więc tutaj pewnie jest podobnie. Tym bardziej, że OLX należy do grupy Allegro :P
    D7200+Nikkor 10-24 f3.5-4.5G ED+Nikkor 18-105+Tamron SP AF 90 f2.8 Di MACRO 1:1+Nikkor AF-P DX 70-300G ED VR+Nikkor 50 1.8G+Sigma A 18-35 1.8+Sigma S 60-600

  2. #12

    Domyślnie

    Akceptujesz, wypełniasz, ściągasz etykietę, pakujesz do paczkomatu, czekasz na hajs, około tygodnia.

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bogdi64 Zobacz posta
    czy ktoś już w ten sposób sprzedawał ?, doświadczenia ?
    Moje pytanie bo -
    wystawiłem obiektyw, po ok 2 godzinach od wystawienia otrzymałem info z OLX, że ktoś chce kupić z przesyłką, na stronie z kłódką olx.pl/mojolx/dostawy, wyświetliło mi informację o możliwości potwierdzenia sprzedaży, opcja wybrana "Płatności online" obok imię i nr tel kupującego, imię się nie "podświetliło" więc nie mogę wysłać informacji przez OLX, na nr tel wysłałem SMS z prośbą o potwierdzenie transakcji najchętniej przez PW OLX, na razie cisza, mam 24 godziny na potwierdzenie i dodatkowe pytanko, czy czekać na ewentualne info od potencjalnego nabywcy, czy nawet bez takiego potwierdzenia zawierzyć informacji z OLX i potwierdzić sprzedaż ?
    Mam nadzieję, że nie piszesz o rzekomej informacji chęci zakupu, którą dostałeś na Whatsupa? Ja po wystawieniu obiektywu dostałem parę wiadomości wraz z linkiem gdzie rzekomo dokonałbym transakcji. To ruscy próbują wyłudzać kasę i dlatego jakoś tak sceptycznie podchodzę do tego zakupu z olxa
    Prywatnie: Z6 || N14-30/4s || N24-120/4s || N40/2 || N85/1.8s || SB-600 || YN560
    Służbowo: R6 || T24-70/2.8 G2 || C70-200mm f/2.8L IS III USM

    ZAJRZYJ I WEŹ UDZIAŁ:
    >>RAWki<=>ZADANIA TEMATYCZNE<=>FOTOGRAFIA MIESIĄCA<<

  4. #14

    Domyślnie

    Whatsupa - a co to za ciort, nie używam , wszystko przez OLX
    puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bogdi64 Zobacz posta
    Whatsupa - a co to za ciort, nie używam , wszystko przez OLX
    No i gitara
    Prywatnie: Z6 || N14-30/4s || N24-120/4s || N40/2 || N85/1.8s || SB-600 || YN560
    Służbowo: R6 || T24-70/2.8 G2 || C70-200mm f/2.8L IS III USM

    ZAJRZYJ I WEŹ UDZIAŁ:
    >>RAWki<=>ZADANIA TEMATYCZNE<=>FOTOGRAFIA MIESIĄCA<<

  6. #16
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Chyba nie ma co powtarzać że olx jest pełne oszustów i mają tak ciekawe pomysły że momentami zaskakuje jak bardzo sie starają.

    Z ciekawszych bardzo popularnych sposób jest oczekiwanie od kupującego że będzie podejrzliwy i oszust tylko czeka aż potencjalna ofiara zapyta o to żeby wystawić na allegro, wtedy często mamy kontakt od oszusta telefoniczny, podsyła nam link allegro do lewej strony gdzie ma spreparowane też logowanie do banków, wtedy nas zagaduje żeby nie zauważyć drobnych detali jakie są na niedorobione na stronach, czeka na wpisanie logina i hasła, loguje się sam do konta ofiary, ty czekasz na sms ale to oszust robi przelew i ty dostajesz sms, nie zwracasz na kwotę i gdzie kasa leci, wpisujesz kod z sms, oszust go ma od ciebie i wpisuje sam.

    O jakiś oszustach co chcą dopłacać dużo więcej ale potem nie mają na pokrycie kosztów wysyłki itp nie wspominam bo to chyba nikt się nie nabierze na to.

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez spiritus Zobacz posta
    Mam nadzieję, że nie piszesz o rzekomej informacji chęci zakupu, którą dostałeś na Whatsupa? Ja po wystawieniu obiektywu dostałem parę wiadomości wraz z linkiem gdzie rzekomo dokonałbym transakcji. To ruscy próbują wyłudzać kasę i dlatego jakoś tak sceptycznie podchodzę do tego zakupu z olxa
    Właśnie wczoraj otrzymałem taką wiadomość na Whatsup z linkiem, w którym mam niby podać nr.karty i kod CVC .... Miałem niby wypełnić wszystko i kliknąć aby należność wpłynęła na konto.... Ciekawe tylko komu ?
    D7100 / S 10-20 / N 18-105 VR/ N 70-300 VR / Slik Pro 500 DX / SB-600 /

  8. #18

    Domyślnie

    Dostałem to już 2x

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jarekf34 Zobacz posta
    Właśnie wczoraj otrzymałem taką wiadomość na Whatsup z linkiem, w którym mam niby podać nr.karty i kod CVC .... Miałem niby wypełnić wszystko i kliknąć aby należność wpłynęła na konto.... Ciekawe tylko komu ?
    No jak to komu... potencjalnemu "kupującemu" :
    Prywatnie: Z6 || N14-30/4s || N24-120/4s || N40/2 || N85/1.8s || SB-600 || YN560
    Służbowo: R6 || T24-70/2.8 G2 || C70-200mm f/2.8L IS III USM

    ZAJRZYJ I WEŹ UDZIAŁ:
    >>RAWki<=>ZADANIA TEMATYCZNE<=>FOTOGRAFIA MIESIĄCA<<

  10. #20

    Domyślnie

    otrzymałem info o dostarczeniu, teraz ciekawe ile będę czekał na przelew
    puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. śledzenie przesyłki zza granicy
    By raddeli in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 03-11-2013, 12:15
  2. Ubezpieczenie przesyłki
    By pako1 in forum Serwis
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 30-01-2013, 19:35
  3. tanie przesyłki kurierskie!
    By robin102 in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 42
    Ostatni post / autor: 18-11-2011, 16:40
  4. kurierzy i przesyłki. POMOCY.
    By kamilkamien in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 12-09-2010, 15:57

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •