Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24
  1. #1

    Domyślnie Jakie kolejne body po D5200?

    Witam,
    jestem posiadaczką Nikona D5200 z obiektywem 18-105, jednak przerzuciłam się na f.1.8 / 35mm i tylko jego używam. Fotografuję amatorsko życie codzienne, domowe, głównie dziecko.
    Chciałabym zmienić aparat na lepszy model i tutaj moje pytanie - co polecacie do kwoty 2500 zł? Czy w ogóle jest sens zawracać sobie głowę czy lepsze modele zaczynają się od 2x wyższych kwot?
    Myślę o zakupie samego body, zastanawiam się czy to dobry pomysł?
    W moim D5200 denerwuje mnie bardzo powolne ustawianie pola ostrości. Zanim kwadracik dotrze na wybrane przeze mnie miejsce, zajmuje to nieraz za dużo czasu.
    Do tego dużo fotografuję w domu przy wysokim ISO, więc może lepszy model miałby bardziej łaskawe ziarno.
    Czy ktoś z Was umiałby coś polecić? Serdecznie dziękuję!

  2. #2

    Domyślnie

    Nikon D610, może być używka, przy odsprzedaży nie stracisz.
    Do tego zostaje obiektyw 35/1.8. Na początek wystarczy, ale razem to będzie już zupełnie inny obrazek i inna jakość.

  3. #3

    Domyślnie

    Nie znam się tak na sprzęcie i boję się nabywać używanych, aby nie kupić kota w worku

  4. #4

    Domyślnie

    Nikkor 35/1.8 DX (chyba masz ten model?) ma wolny af. Zmiana body nic nie wniesie generalnie, jeśli zostawisz ten obiektyw. Tzn. af może mieć więcej punktów, być trochę pewniejszy czy ciut lepiej działający w gorszy świetle, sama szybkość obiektywu pozostanie taka sama.

  5. #5

    Domyślnie

    O rety, dobrze wiedzieć, że w tym obiektywnie tkwi problem!

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez KMarta Zobacz posta
    O rety, dobrze wiedzieć, że w tym obiektywnie tkwi problem!
    Nie tyle w obiektywie, co w sposobie pracy, o ile dobrze zrozumiałem.

    Cytat Zamieszczone przez KMarta Zobacz posta
    W moim D5200 denerwuje mnie bardzo powolne ustawianie pola ostrości. Zanim kwadracik dotrze na wybrane przeze mnie miejsce, zajmuje to nieraz za dużo czasu.
    Zamiast bawić się wybierakiem pola AF, co może człowieka doprowadzić czasem do białej gorączki, spróbuj iść na skróty, bo przeważnie daje to dobre efekty. Wybierz w menu tylko punkt centralny AF, ustaw ostrość na miejsce, gdzie będzie znajdował się obiekt fotografowany, przytrzymaj w połowie spust, przekadruj i dociśnij.

  7. #7

    Domyślnie

    Spróbuję tak zrobić!

  8. #8

    Domyślnie

    Dokładnie, na szybko nia ma sensu bawić się w wybieranie punktu AF, bo szybciej temat ci ucieknie niż ty zrobisz zdjęcie. Zmiana body nic tu nie da, w każdym trzeba to zrobić. Jedynie bezlusterkiwce mogły by pomóc w śledzeniu obiektu, ale to zmiana calego systemu - czy to jest tego warte? Poczytaj o różnych sposobach ostrzenia, jeden już poznałaś

    Dla przykładu, moja żona zabiera jeszcze starszego d5100 do przedszkola, by tam robić zdjęcia dzieci na zajęciach. Problem w tym, że jest totalnym laikiem i potrzebuje aparat typu przyceluj i naciśnij. Smartfon się nie nadaje, bo jest za ciemno i automat wywala iso1600 co powoduje straszną sieczkę ze zdjęcia. Więc zabiera d5100 ale... z obiektywem manualnym 28mm Tak, obiektyw manualny, a nie autofocus. W domu ustawiam jej tryb M, f8, 1/125s, iso 500, odległość srednią z której strzela czyli 2m i to wystarczy. Jej zadaniem jest tylko uruchomić aparat i otworzyć lampę, reszta stanie się sama. I co? I tym sposobem ma wszystkie zdjęcia poprawnie naświetlone, ostre, a ruchliwe dzieciaki nie są poruszone. Magia która działa, działa bo musi, nie ma wyjścia. Sprzęt za 500zł i robi tylko ostre zdjęcia

    Ucz się, a d5200 cię nie ograniczy. Powodzenia.

  9. #9

    Domyślnie

    Dziękuję za rady odnośnie AF, dziś będę próbować!
    Co do robienia zdjęć, ja wolę unikać lampy, moje oko cieszą zdjęcia bez jej użycia Dlatego też myślałam o lepszym body, którego wyższe ISO nie powoduje, że zdjęcie robi się aż tak zaszumione i nieostre jak przy moim aparacie. Ale tak jak mówię, znawcą nie jestem, więc szukam rozwiązania

  10. #10
    Oszczędny w słowach Awatar kipcior
    Dołączył
    05 2010
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Posty
    213

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez KMarta Zobacz posta
    Do tego dużo fotografuję w domu przy wysokim ISO, więc może lepszy model miałby bardziej łaskawe ziarno.
    Na to spróbuj obróbki (bo obrabiasz zdjęcia?) w DXO photolab 4. 30 dniowa wersja jest do ściągnięcia na stronie producenta. Jest tam opcja odszumiania o nazwie "deep prime" i potrafi dawać zaskakująco dobre efekty.
    D610, Nikkor 50 f1.4 G, Nikkor 24-70 f2.8, Sigma 20 f1.4, Sigma C 100-400.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. jakie body po d5200 ? pełna klatka?
    By krzysko88 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 20-12-2017, 22:43
  2. jakie body d3300 czy d5200 pomocy
    By ferdek79 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 04-11-2017, 20:51
  3. Jakie body będzie najlepsze (D90, D300, D5200, D7000)?
    By Maverick71 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 30-08-2015, 12:55
  4. Jakie body? D3300 VS D5200 + parę dodatkowych pytań
    By marek12321 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 10-08-2015, 16:30

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •