Close

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Dla oszczędnych militarystów ;-)

    Nie zawsze chce mi się chodzić z plecakiem. A nawet jak chodzę z plecakiem, to rzadko chce mi się do niego sięgać, żeby zmienić obiektyw. Więc zasadniczo wolę mieć drugi obiektyw w sakwie, bardziej pod ręką.
    Mam bardzo porządny woreczek ThinkTanka na obiektyw, ale pasy fotograficzne i firmowe sakwy jakoś mi nie odpowiadają. Więc zacząłem używać takiego zestawu jak na zdjęciach poniżej
    Oczywiście - pokrowce nie mają żadnej ochrony gąbkowej, ale za to są z gumowanej kordury. Dzięki mocowaniu molle nic nie lata i nie spada. A jak sobie gdzieś dojeżdżam motocyklem, to wyjmuję z kufra pas, gdzie mam drugi obiektyw, różne szpargały (dokumenty, telefon, szmatki, filtr polaryzacyjny i butelkę wody. A ponieważ brytyjski demobil kosztuje grosze, to zestaw na zdjęciu kosztuje tyle co jedna sakwa ThinkTanka, którą zresztą też można na pas założyć.
    Oczywiście - trzeba lubić taką militarną estetykę, ja lubię. BTW - w podobną amerykańską ładownicę wchodził mi XT-10 z kitowym obiektywem. Nawet ją wyłożyłem wtedy neoprenem.
    W pełnej konfiguracji używam 2-3 dużych ładownic i 1-2 mniejszych.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	osprey_klamra_ladownica.jpg
Wyświetleń:	14
Rozmiar:	102,6 KB
ID:	46644

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	osprey_klamra_1800.jpg
Wyświetleń:	17
Rozmiar:	102,3 KB
ID:	46645
    Ostatnio edytowane przez Kojocisko ; 27-12-2020 o 20:33
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  2. #2

    Domyślnie

    Wygląda ciekawie (tylko ten MC... Ech. ).
    Osobiście bym pas wymienił. Na coś szerszego i, co ważniejsze, z klamrą trójpunktową. Zawsze dodatkowy stopień zabezpieczenia.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  3. #3

    Domyślnie

    Pasów masz duży wybór - z każdym rodzajem klamry, ja miałem pomysł, żeby było tanio i mi się podobało. Z pasa jestem bardzo zadowolony - jest dla mnie optymalnie szeroki (70mm), antypoślizgowy neopren robi robotę. Tej klamry nie masz szansy przypadkowo rozpiąć. A MC - lubisz albo nie . Da się przy pewnym wysiłku skompletować cos takiego w kamuflażu pustynnym. Ale Osprey w multicam jest tani (nowa ładownica 25-45 złotych) i szeroko dostępny.
    Jak widać ładownica na pojedynczy magazynek pistoletowy jest idealna do scyzoryka, a podwójna ładownica na magazynki do karabinka świetnie pasuje do portfela i telefonu. Te duże ładownice mieszczą np. 24-70/2.8 czy 70-2000/4. Na wcisk Tamron 100-400. BTW - polecam też brytyjskie pokrowce kompresyjne do śpiwora.

    Podobny, nawet bardziej zróżnicowany zestaw można złożyć z ładownic firm produkujących sprzęt dla strzelców czy ASG. Można sobie wtedy taki zestaw złożyć w czerni, brązach, zieleni, itp. Ale już nie będzie tak tanio.
    Ostatnio edytowane przez Kojocisko ; 27-12-2020 o 21:06
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  4. #4

    Domyślnie

    Ceny za ładownice powiedziałbym, że standardowe.
    MC nie to, że lubię czy nie, ale tyle tego używa, że się znudził.
    Co do szerokości, raczej chodziło mi o wgniatanie w ciało, ale to też różnie bywa.
    Brytowie mają ciekawy kamuflaż DPM w zieleni, ale ciężko coś znaleźć z tego, nie licząc umundurowania.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  5. #5

    Domyślnie

    W DPM jest oporządzenie o generację starsze - do dostania, Ale IMO mniej wygodne.
    Ten pas jest bardzo porządny - część główna jest na obszyta na bardzo grubym i sztywnym rdzeniu z taśmy i do tego jest na rzep przyczepiona warstwa miękka i antypoślizgowa
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  6. #6

    Domyślnie

    Czyli pas z rękawem. Tak mi mów.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 24-09-2016, 12:33

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •