Close

Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie X-T30 - czy zamienilbys na D7500 lub odwrotnie

    Witam.

    Jak temacie. Luźna rozmowa bez spiny.

    Pytam bo zamieniłem rok temu D80 na X-T30 i mam wrażenie że jakby przestałem robić zdjęcia. A wybierałem właśnie pomiędzy D7500.

    W moim przypadku chyba wygrał brak czasu na przestawienie się na system.
    X-T30 = Fujifilm XF 16-55mm f/2.8 R LM WR = ???
    D80 = Tamron 28-75 mm f/2.8 = Nikkor 50 f/1.8 G

  2. #2
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Witaj, nie mam pojęcia ale chyba kierowałbym się obiektywami i pomysłem do czego mi one potrzebne, a potem podliczył koszty i wybrał sprzęt.
    Teraz przykładowo możesz kupić w euro agd Z50 + kit za 2999zł ale po co ?

  3. #3

    Domyślnie

    No, właśnie chyba dałem się ponieść temu nurtowi "minimalizmu" kosztem użyteczności i przyjemności z fotografowania. Generalnie podejście ala gówniarz tym bardziej że dużo lepiej mi leży w dłoni stary klamot D80.

    Coś mi chyba na leb wtedy siadło. Dam sobie jeszcze pół roku na przekonanie się do tego i jak nic nie wyjdzie to sprzedam to i wrócę do Nikona.
    X-T30 = Fujifilm XF 16-55mm f/2.8 R LM WR = ???
    D80 = Tamron 28-75 mm f/2.8 = Nikkor 50 f/1.8 G

  4. #4

    Domyślnie

    Jestem pewien, że jeśli lepiej poznasz Fuji X-T30 to zmienisz zdanie.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Witaj, nie mam pojęcia ale chyba kierowałbym się obiektywami i pomysłem do czego mi one potrzebne, a potem podliczył koszty i wybrał sprzęt.
    Teraz przykładowo możesz kupić w euro agd Z50 + kit za 2999zł ale po co ?
    koesh szanuję Cię z widzę, serio, ale robisz się naprawdę upierdliwy z tym naciaganiem za wszelką cenę na nikona. Z50 ? przeciez przy xt-30 to biedak, nie mówiąc juz ze sa do niego 2 ciemne szkła na krzyż. Tak wiem zaraz zaczniesz tutaj prawic o FTZ ale nie po to ktoś kupuje małego bezlusterkowca żeby kolejną kluchę przed obiektywem przypinać. Rozumiem że wielbisz nikona, sam miałem i wiele dobrego w tym systemie ale porówywać tego kastrata bez szkieł natywnych do xt30 to jakaś kpina, przegrywa a każdym aspekcie.
    Jeśli chodzi o Z-tki to tylko od Z6 wzwyż, bo to fajny sprzęt. Dla mnie natomiast za duży (wraz z natywnymi szkłami). Dlatego jeśli chodzi o apsc to akurat cieżo znaleźć w tej cenie coś lepszego od fujików. Taka prawda. Jak się pojawi coś lepszego sam z chęcią przejdę.

    A odnosząc się do pytania autora wątku...sam miałem D90 i D7100 i dla mnie to było za wielkie. Lubię popedałować przed siebie mając na sobie lub przy sobie albo w nerce aparat. Dwycyfrowe body fuji plus mała stałka odczepiona chowa się mojej nerce na pasie...
    Odpowiedz brzmi - nigdy nie wrócę do luster bo sa dla mnie za duże i za cięzkie, cenię sobie mobilność. Póki co nic fajniejszego niż takie X-Txx + stałka do wyboru 16f2.8 23f2 , 35f2 itp dla mnie nie powstało. Jest małe, lekkie, ostre, szybkie i światło dla mnie wystarczające. Obrazek tez jest na tyle dobry że nie myślę o przejściu na FF. Nie chcę zwiększać działki GO , działki ISO trcąc tę mobilność. Dla każdego coś dobrego. Jest tyle sprzętu wkoło że każdy cos wybierze. Takie używane na gwarancji X-T20 można kupic za 1300 zł.....23F2 za 1200 zł....i piekny zestawik mobilny gotowy.
    Ostatnio edytowane przez czomolungma ; 27-12-2020 o 15:36

  6. #6
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Serio nie doczytałeś co napisałem ?
    Teraz przykładowo możesz kupić w euro agd Z50 + kit za 2999zł ale po co ?

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Serio nie doczytałeś co napisałem ?

    odczytałem to inaczej, że polecasz ale...po co ma kupowac skoro to za małe dla niego i chce wrócić do lustra.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez THINK Zobacz posta
    No, właśnie chyba dałem się ponieść temu nurtowi "minimalizmu" kosztem użyteczności i przyjemności z fotografowania. Generalnie podejście ala gówniarz tym bardziej że dużo lepiej mi leży w dłoni stary klamot D80.

    Coś mi chyba na leb wtedy siadło. Dam sobie jeszcze pół roku na przekonanie się do tego i jak nic nie wyjdzie to sprzedam to i wrócę do Nikona.
    W stopce widzę że masz XF 16-55, straszny klocur. Zrób sobieprzyjemność i zainwestuj w stałki F2 zamiast tego. Ja tak zrobiłem i mam świetny, kompaktowy i lekki zestaw.

  9. #9

    Domyślnie

    16-55 to mega szkło, tylko, że niestety kloc. Kolega wyżej poleca stałki i ja też tylko z małą różnicą. 35/1.4 , to tak po środku zuma którym dysponujesz. Nie jest zbyt szybki, jest głośny, ale obrazek wypluwa bardzo fajny...może tędy droga?
    Z drugiej strony może nie dogadałeś się z filozofią guzikologii fuji, bo jak sam stwierdziłeś masz za mało czasu.
    Fuji

Podobne wątki

  1. Dlaczego filtry a nie PS? Lub odwrotnie
    By pangreen in forum Filtry, konwertery, pierścienie
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 07-05-2016, 19:33
  2. Łaczenie obiektywów, ale nie odwrotnie.
    By melko126 in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 13-03-2013, 22:16
  3. odwrotnie zalozony film do MF
    By kroolik in forum Nikon - aparaty analogowe
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 13-08-2011, 14:17
  4. Czy zamienilbys D80 na K10D
    By corso in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 11-12-2007, 21:26
  5. KOmpatybilnosc obiektywów ale odwrotnie
    By Jacek Cz in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 27-06-2007, 11:06

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •