Close

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 43
  1. #1

    Domyślnie Czy pełna klatka jest mi potrzebna?

    Jestem amatorem. Fotografuję głównie rodzinne sytuacje, krajobrazy. Myślę od dłuższego czasu nad zmianą aparatu. Do tej pory fociłem archaicznym Nikonem D50. Już prawie zdecydowałem się na Sony A6400. Oprócz kitowego zooma chciałem dokupić obiektyw Sigmy 16mm. Przeanalizowałem zdjęcia, które robię, i wyszło , że najczęściej używam ogniskowej w okolicach 28mm. Ale teraz zastanawiam się, czy nie lepiej iść w pełną klatkę. Czy to nie będzie bardziej przyszłościowe i wydłuży okres do zmiany aparatu na kolejny? Potrzebuję przede wszystkim szybkiego AF i oczywiście ładnego obrazka. Bardzo ważny jest też mały rozmiar. Dlatego myślałem nad Sony A7C. Czy pełna klatka w mojej sytuacji coś zmieni?

  2. #2

    Domyślnie

    Zmieni to, że obiektywy będą dużo większe.
    Da też oczywiście wyższe ISO przy tej samej jasności obiektywu.
    Szybkość AF zależy bardziej od konkretnej puszki i obiektywu.
    Z6II + N 17-28/2.8, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8, N 24-200, T 70-300Z, N 40/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + T 17-35, N 24-70/2.8, N 28/1.8G, N 50/1.8G, S 135/1.8 Art.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5.

    moje pstryki, na fejsie, instagram

  3. #3

    Domyślnie

    To tylko narzędzia. Jednym i drugim zrobisz w większości sytuacji podobne zdjęcia. Ale to ty decydujesz o ich jakości.
    Jest też aspekt ceny i Twojego budżetu. FF chyba jednak jest droższy.

  4. #4
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Sam bardzo entuzjastycznie podchodziłem do A7c ale patrząc na testy już tak super nie jest, zerknij na A6400 jeśli szukasz Sony.
    Fuji dla amatora świetna sprawa, Canon też ma fajne apsc, Nikon Z50 czemu nie ?
    Nikon to przecież też świetne lustrzanki gdzie podepniesz masę fajnych obiektywów, zestawy wyjdą tanio.
    Wielu ma teraz obsesje odnośnie gabarytów i idzie w bezlustra ale chcą maksymalizować jakość i podpinają gigantyczne obiektywy, bez kompromisów nie ma zmneijszenia gabarytów.
    Kolejna sprawa to czy obiektywy uniwersalne zoom, czy stałki, to zmienia wszystko.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sebamar Zobacz posta
    Jestem amatorem. Fotografuję głównie rodzinne sytuacje, krajobrazy. Myślę od dłuższego czasu nad zmianą aparatu. Do tej pory fociłem archaicznym Nikonem D50. Już prawie zdecydowałem się na Sony A6400. Oprócz kitowego zooma chciałem dokupić obiektyw Sigmy 16mm. Przeanalizowałem zdjęcia, które robię, i wyszło , że najczęściej używam ogniskowej w okolicach 28mm. Ale teraz zastanawiam się, czy nie lepiej iść w pełną klatkę. Czy to nie będzie bardziej przyszłościowe i wydłuży okres do zmiany aparatu na kolejny? Potrzebuję przede wszystkim szybkiego AF i oczywiście ładnego obrazka. Bardzo ważny jest też mały rozmiar. Dlatego myślałem nad Sony A7C. Czy pełna klatka w mojej sytuacji coś zmieni?
    Jak nie wiesz czy Ci potrzebna pelna klatka znaczy ze Ci nie jest potrzebna
    Rodzinne sytuacje foce Huawei P40 Pro a lustrzanka FF i bezlustra kurza sie w szafie
    X-T10, XF 16-55/2.8, XF 35 f/1.4, XF 55-200, 5D MKII , EF 24-105 mm f/4L IS USM, EF 85mm f/1.8 USM, A6000 SEL18-105/4

  6. #6

    Domyślnie

    Jak Kolega wyżej, jeżeli nie wiesz, to do małego obrazka nie dorosłeś, a korzyści jest sporo, główna to przelicznik ×1 a tym samym pełna użyteczność szerokich szkieł.
    NIKON


    לא תרצה - VI - Nie będziesz mordował

  7. #7
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    To tez może wprowadzać w błąd bo ktoś pomyśli że "w pełni wykorzysta" np sigme 10-20mm

  8. #8

    Domyślnie

    Kup sobie Sony aps-c, sigmę 30/1.4, 56/1.4 i może to 16/1.4 jeśli chcesz. Super zestaw do wszystkiego.

    Cytat Zamieszczone przez david555 Zobacz posta
    Jak Kolega wyżej, jeżeli nie wiesz, to do małego obrazka nie dorosłeś, a korzyści jest sporo, główna to przelicznik ×1 a tym samym pełna użyteczność szerokich szkieł.
    Tego to ja nigdy nie ogarnę. Sam przelicznik przecież niczego nie zmienia i ma on sens chyba tylko dla starych pryków (sorry), ktorzy focili na malym i przeszli na cyfrowe aps-c. Dla nich byl wazny, zeby mogli sobie ogarnac ogniskowe i katy widzenia. Dla kazdej innej osoby ten przelicznik nie ma zadnego znaczenia.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez david555 Zobacz posta
    Jak Kolega wyżej, jeżeli nie wiesz, to do małego obrazka nie dorosłeś, a korzyści jest sporo, główna to przelicznik ×1 a tym samym pełna użyteczność szerokich szkieł.

    Nooo. Kolega dobrze radzi. Szczególnie to "x1" jest ważne. Jak sobie na każdym zdjęciu, na środku, zrobisz znak wodny "x1" to zdjęcia same z siebie staną się rewelacyjne. Reszta też oczywiście jest ważna. Szczególnie jak będziesz robił krajobraz i przymkniesz wielkie, ciężkie, jasne, drogie szkło pełnoklatkowe ( np. 14-24/2.8 ) do f8, to niewątpliwie dostaniesz coś zupełnie innego niż wtedy, gdy użyjesz takiego zwykłego, taniego, niepełnoklatkowego, a na dodatek ciemnego 10-20 i też przymkniesz go do f8. W pierwszym przypadku będziesz miał poczucie wykorzystania "pełnej użyteczności szkieł", a różnica w obrazie będzie wprost gigantyczna - tylko, że jej nie zauważysz na zdjęciu. Ale to drobiazg. Jak "do małego obrazka dorośniesz" to zrozumiesz tę magię, o której pisze kolega.
    Ostatnio edytowane przez JK ; 27-12-2020 o 11:20
    Jacek

  10. #10

    Domyślnie

    Ja napiszę troszkę od drugiej strony
    Sensu używania lustra już nie widzę.
    "pełna klatka" czyli mały obrazek da sie połączyć z wyborem małych obiektywów, ale jednak jest zwykle drożej
    A6400 używam od około roku i jego rozwiązania AF są znakomite a w połaczeniu z małymi szkłami typu sigma 19mm 2.8 sigma 60mm 2.8 sony 28mm samyang 45mm 1.8 - to jest piękny podróżny zestaw

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Pełna klatka czy APS-C? Jaka przewaga jest pełnej klatki?
    By alexsob in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 44
    Ostatni post / autor: 24-03-2018, 13:52
  2. Czy potrzebna mi pełna klatka
    By KwaK410 in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 15-07-2013, 08:08
  3. d90- pełna klatka
    By Luka Gdynia in forum Serwis
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 01-08-2012, 22:42
  4. T 28-75 f/2.8 pełna klatka?
    By skarab in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 18-09-2009, 10:15
  5. Pełna klatka ?
    By nikonfan in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 18-01-2006, 11:00

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •