Close

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 43
  1. #21
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Przelicznik ma znaczenie jeśli ktoś na aps-c używa obiektywy ff, a nie jest to nic dziwnego, zostawmy tą kwestie bo dyskusja o tym jest wybitnie słaba.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Umbra Zobacz posta
    Ja z góry zakładam, że UWA używa się ze statywem albo jak jest na tyle duzo światla, ze statyw nie jest potrzebny.
    No widzisz, a ja używam uwa zoom jako standard spacerowo-podróżny, 14-30 lub 17-35mm ma w sobie zakres UWA jak i standardowe powyżej 24mm aż do ogniskowej nawet nadającej się do jakiś pseudo portretów, mając stałke UWA ograniczamy sie do konkretnego zastosowania, mając zooma i to o szerokim zakresie to na krajobrazie świat się nie kończy tak samo jak na tym że krajobraz jest tylko w górach

  2. #22

    Domyślnie

    @Umbra

    Mnie z kolei rozbrajają takie uproszczenia, bo ogniskowa jest wartością stałą na każdym sensorze, tyle że 10 mm pod APS-C daje cropa jak 15 mm pod sensor FF i to jest vqrviające a nie jakieś banialuki o których opowiadasz.
    Obiektywy pod sensory APS-C różnią się od tych pod większe sensory średnicami soczewek, a w konsekwencji i wagą, ale optyka, to optyka i tu nie ma żadnych cudów, zatem 18-35 pod APS-C jest ekwiwalentem 27-52,5 pod FF i tyle tego pitolenia o niczym.
    NIKON


    לא תרצה - VI - Nie będziesz mordował

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Przelicznik ma znaczenie jeśli ktoś na aps-c używa obiektywy ff, a nie jest to nic dziwnego, zostawmy tą kwestie bo dyskusja o tym jest wybitnie słaba.

    - - - - kolejny post - - - - - -


    No widzisz, a ja używam uwa zoom jako standard spacerowo-podróżny, 14-30 lub 17-35mm ma w sobie zakres UWA jak i standardowe powyżej 24mm aż do ogniskowej nawet nadającej się do jakiś pseudo portretów, mając stałke UWA ograniczamy sie do konkretnego zastosowania, mając zooma i to o szerokim zakresie to na krajobrazie świat się nie kończy tak samo jak na tym że krajobraz jest tylko w górach
    Oczywiście, że to nie ma żadnego znaczenia. Obiektyw 50mm jest na apsc 50mm i na FF też. Róznica będzie w kącie widzenia i GO.

    Cytat Zamieszczone przez david555 Zobacz posta
    @Umbra

    Mnie z kolei rozbrajają takie uproszczenia, bo ogniskowa jest wartością stałą na każdym sensorze, tyle że 10 mm pod APS-C daje cropa jak 15 mm pod sensor FF i to jest vqrviające a nie jakieś banialuki o których opowiadasz.
    Obiektywy pod sensory APS-C różnią się od tych pod większe sensory średnicami soczewek, a w konsekwencji i wagą, ale optyka, to optyka i tu nie ma żadnych cudów, zatem 18-35 pod APS-C jest ekwiwalentem 27-52,5 pod FF i tyle tego pitolenia o niczym.
    Ja mam wrażenie, że nie wiecie o czym piszecie. Jakiego cropa? Cropa nie daje obiektyw, tylko może dać tryb w FF, jesli taka pucha go posiada.
    Ale po co Ci znać ekwiwalent, jesli jesteś cały czas w apsc lub FF? Przeliczanie czegokolwiek ma znaczenie wyłącznie wtedy, kiedy ktoś zmienia jeden format na drugi. "Posiadanie" przelicznika 1x nie ma żadnego znaczenia. Po prostu pod każdy format kupujesz takie obiektywy, jakich kąty widzenia Ci odpowiadają i tyle.
    Ostatnio edytowane przez Umbra ; 27-12-2020 o 19:58

  4. #24

    Domyślnie

    Problem jest gdy taki obiektyw np 35 1.4 sobie leży bez przypiętego body bo nie wiadomo jak go przeliczac

    To zawsze jest 35 1.4 a kąty widzenia różnią się tylko ze względu na wycinek obrazu w postaci wielkości matrycy. Przeliczanie kąta ma jakiś sens aby się zorientować,i tyle.
    Przeliczanie jasności sensu nie ma.
    Ostatnio edytowane przez cybulski ; 27-12-2020 o 20:14
    linktr.ee/zbigniewurban5150||Canon R|RF16/2.8 EF35/2IS RF50/1.8, Sigmy Art EF 35/1.4 50/1.4 135/1.8, TTA50/0.95, 7A50/1.1, VM75/1.5, EF85/1.2L II, EF16-35/4L IS, RF70-200/4L IS, RF24-105/4L|BG-E22||Fuji Xpro3 XE4|xf18/2 xf27/2.8RWR xf18-55/2.8-4 SY12/2 TT23/1.4 TT50/1.2||Pleśniaki|Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar Super 55/1.8, Vivitar 135/2.8||iPhone 14 PRO||

  5. #25
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ale nie przesadzajcie bo to że obiektyw się nie zmienia i 35 to 35 wiemy ale nie koniecznie wie to użytkownik, któremu nie chce się poczytać i zrozumieć o co chodzi, mimo że wałkowany temat od wielu wielu lat to nadal jak widzicie pytania są.
    35mm na apsc to nie 35mm na pełnej klatce i nie ma co tu mądrze odpowiadać że przecież to to samo tylko że kąt widzenia się zmniejsza bo mimo że to prawda to jednak nic nadal nie wyjaśnia wielu użytkownikom

  6. #26

    Domyślnie

    Naczytaliście się starych książek z epoki analoga i nie zauważyliście, że wiele się zmieniło. Dziś praktycznie każdy aparat daje możliwość podglądu tego, co będzie w kadrze. Zerkasz w wizjer i widzisz, co będzie na zdjęciu i jak zdjęcie będzie wyglądało. Niczego nie trzeba liczyć, jak to bywało kiedyś w starych analogach dwuobiektywowych, albo tanich małpkach, które pokazywały kadr tylko mniej więcej i bez możliwości podglądu głębi ostrości. Dziś wszystko widać w wizjerze i/lub na LCD. Nie ma żadnego problemu z kadrem, z kątem widzenia, nawet z głębią ostrości, bo to wszystko widać. A jak to za mało, to można sobie zrobić podgląd 100% na LCD i już nie ma pytań, bo wszystko widać bardzo dokładnie. Tak samo jest z tym mitem obiektywów o stałej przysłonie. Jak jest stała, to OK, ale jak jest zmienna to nic się nie dzieje. Kiedyś, jak nie było światłomierzy, a aparaty nie korygowały na bieżąco ekspozycji rzeczywiście stałe światło zooma wiele ułatwiało. Ale dziś nie ma to żadnego znaczenia, bo korpus sam to wszystko pomierzy i pokoryguje. Trzeba tylko patrzeć w wizjer (lub na LCD) i niczego nie trzeba przeliczać. Wiek naszej młodości, cudowny XX-ty wiek skończył się już 20 lat temu i warto się wreszcie dostosować do nowych warunków życia. Fotograficznego także.
    Jacek

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sebamar Zobacz posta
    Jestem amatorem. Fotografuję głównie rodzinne sytuacje, krajobrazy. Myślę od dłuższego czasu nad zmianą aparatu. Do tej pory fociłem archaicznym Nikonem D50. Już prawie zdecydowałem się na Sony A6400. Oprócz kitowego zooma chciałem dokupić obiektyw Sigmy 16mm. Przeanalizowałem zdjęcia, które robię, i wyszło , że najczęściej używam ogniskowej w okolicach 28mm. Ale teraz zastanawiam się, czy nie lepiej iść w pełną klatkę. Czy to nie będzie bardziej przyszłościowe i wydłuży okres do zmiany aparatu na kolejny? Potrzebuję przede wszystkim szybkiego AF i oczywiście ładnego obrazka. Bardzo ważny jest też mały rozmiar. Dlatego myślałem nad Sony A7C. Czy pełna klatka w mojej sytuacji coś zmieni?
    Do takich potrzeb nie kupował bym aparatu, tylko jakiegoś ajfona /huaweia pro.

  8. #28
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Bez przesady, fona każdy ma w kieszeni i sobie pstryknie, nie jest żadną tajemnica co oferuje i jak tam działa AF, a raczej na co ten AF jest w fonie.

  9. #29

    Domyślnie

    Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku!
    Dzięki za wszystkie odpowiedzi. Z argumentem o obiektywach jest coś na rzeczy. Przy apsc zawsze trzeba myśleć o cropie i nawet obiektywy, które chcę mieć, mogą okazać się mało przydatne z uwagi na kąt widzenia. Cenowo i wymiarowo optymalnie byłoby kupić A6400 z Sigmą 16mm i ewentualnie potem dokupić inną ogniskową. Czy moje amatorskie zdjęcia z A6400 będą się różniły jakościowo od zdjęć z pełnej klatki? No właśnie....
    P.S. Najlepszym wyborem byłaby Leica Q2. Ale niestety.... Cena rozstrzyga sprawę. Używanej nie chcę. Poza tym czy jakość obrazka z Leici jest znaczącą lepsza niż z Sony A7C? Raz w życiu krótko miałem w ręku Leicę i to chyba sprawa emocji i marketingu... Poza tym w Leice nie ma chyba AF ze śledzeniem obiektu?

  10. #30

    Domyślnie

    Michał Sadowski zdaje się, że dużo foci a6300 czy a6500 i Sigmą 16/1.4.

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Pełna klatka czy APS-C? Jaka przewaga jest pełnej klatki?
    By alexsob in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 44
    Ostatni post / autor: 24-03-2018, 13:52
  2. Czy potrzebna mi pełna klatka
    By KwaK410 in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 15-07-2013, 08:08
  3. d90- pełna klatka
    By Luka Gdynia in forum Serwis
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 01-08-2012, 22:42
  4. T 28-75 f/2.8 pełna klatka?
    By skarab in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 18-09-2009, 10:15
  5. Pełna klatka ?
    By nikonfan in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 18-01-2006, 11:00

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •