Close

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 43
  1. #11
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Jakby na aps-c Sony były małe zgrabne uwa zoom f/2.8 co dałoby podobną użyteczność co uwa zoom f/4 na pełnej klatce to można by polecać taki zestaw, więc pytanie @fafniak jest cos takiego ?

  2. #12

    Domyślnie

    Ja mam tylko jednego zooma 70-180 więc w tej kwestii sie nie wypowiem
    Natomiast dziwi mnie to odwieczne f4 a na apsc musi być 2.8 - ja tego nie pojmuję

  3. #13

    Domyślnie

    1. https://fotoblogia.pl/16188,tamron-1...tow-aps-c-sony
    2. https://www.optyczne.pl/1643-Sony_16...obiektywu.html

    Tak, przeliczenie GO na światłosiłę ma dość umiarkowany sens w praktyce, najdelikatniej mówiąc.

  4. #14
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fafniak Zobacz posta
    Ja mam tylko jednego zooma 70-180 więc w tej kwestii sie nie wypowiem
    Natomiast dziwi mnie to odwieczne f4 a na apsc musi być 2.8 - ja tego nie pojmuję
    Dlatego żeby kompensować straty sensora apsc czyli większy szum i żeby dało się utrzymać coś więcej w ręce w słabych warunkach, ja tym się sugeruje, to tylko jedno oczko ale ma znaczenie, a na f/2.8 w apsc głębia jest na tyle ok że nie trzeba przymykać, za to jaśniejsze uwa dla mnie jest zbędne.

  5. #15

    Domyślnie

    Gdybym miał wejść w apsc to poważnie rozważałbym canona M
    Dobre i tanie uwa, naleśnik 22mm i świetny optycznie standard 32mm
    Jeżeli czego brakuje to można wspomóc się sigmami 1.4 czyli 16,30,56
    R | 35 | 50 | 135

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Dlatego żeby kompensować straty sensora apsc czyli większy szum i żeby dało się utrzymać coś więcej w ręce w słabych warunkach, ja tym się sugeruje, to tylko jedno oczko ale ma znaczenie, a na f/2.8 w apsc głębia jest na tyle ok że nie trzeba przymykać, za to jaśniejsze uwa dla mnie jest zbędne.


    myślisz ze dla posiadacza d50 (w2020 roku) ma to jakiekolwiek znaczenie ?

  7. #17
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Myślę że ma znaczenie zwłaszcza że prosi o rade tu, a nie na fejsie gdzie by mu wciskali ci co chcą sprzedać najlepszy na świecie sprzęt.

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Umbra Zobacz posta
    ...
    Tego to ja nigdy nie ogarnę. Sam przelicznik przecież niczego nie zmienia i ma on sens chyba tylko dla starych pryków (sorry), ktorzy focili na malym i przeszli na cyfrowe aps-c. Dla nich byl wazny, zeby mogli sobie ogarnac ogniskowe i katy widzenia. Dla kazdej innej osoby ten przelicznik nie ma zadnego znaczenia.
    A co tu jest do ogarniania ?
    Proste jak drut, że jeżeli utkniesz w APS-C, to trudno z niego rzyć ruszyć, bo trzeba wysprzedać szkła pod ten sensor.
    Natomiast jeżeli komuś przyjdzie ochota migrować z FF do APS-C, albo z jakiegoś powodu zechce (jak ja), mieć oprócz korpusów FF jakiegoś APS-C, to sprawy mają się znacznie lepiej.
    Natomiast przeliczniki ( x1,5 x1,6), mają swoje konsekwencje i to wiedzą już nawet w fotograficznym przedszkolu.

    Można oczywiście kupić FF z gęstym sensorem i nie wyzbywać się szkieł pod APS-C, tylko użyć trybu APS-C, ale takie aparaty do tanich nie należą.
    NIKON


    לא תרצה - VI - Nie będziesz mordował

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Myślę że ma znaczenie zwłaszcza że prosi o rade tu, a nie na fejsie gdzie by mu wciskali ci co chcą sprzedać najlepszy na świecie sprzęt.
    jasne i dlatego w 2020 roku dopiero zmienia d50 - ok.

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Dlatego żeby kompensować straty sensora apsc czyli większy szum i żeby dało się utrzymać coś więcej w ręce w słabych warunkach, ja tym się sugeruje, to tylko jedno oczko ale ma znaczenie, a na f/2.8 w apsc głębia jest na tyle ok że nie trzeba przymykać, za to jaśniejsze uwa dla mnie jest zbędne.
    Ja z góry zakładam, że UWA używa się ze statywem albo jak jest na tyle duzo światla, ze statyw nie jest potrzebny. Przy czym kolega o UWA nie pytal, a ja osobiście miałem ze dwa podejścia i nie trawię tego typu obiektywów. :P Dla mnie pod krajobraz fajny byłby jakiś 18-105 i 100-400 z zestawem filtrów typu cokin. Sigma 16/1.4 pod astro np. Jak mówil, że używa dużo 28mm, to bralbym Sigmę 30/1.4. A że lubię portrety, to dorzuciłbym do tego 56/1.4 lub 50/1.8 OSS. Do krajobrazu jak dla mnie jasnosć nie ma znaczenia (poza astro) - szkla mogłyby być nawet f/8, byleby oferowaly dobrą jakość optyczną i byly w miarę lekkie, bo targać klamoty po gorach to mordęga.

    Cytat Zamieszczone przez david555 Zobacz posta
    A co tu jest do ogarniania ?
    Proste jak drut, że jeżeli utkniesz w APS-C, to trudno z niego rzyć ruszyć, bo trzeba wysprzedać szkła pod ten sensor.
    Natomiast jeżeli komuś przyjdzie ochota migrować z FF do APS-C, albo z jakiegoś powodu zechce (jak ja), mieć oprócz korpusów FF jakiegoś APS-C, to sprawy mają się znacznie lepiej.
    Natomiast przeliczniki ( x1,5 x1,6), mają swoje konsekwencje i to wiedzą już nawet w fotograficznym przedszkolu.

    Można oczywiście kupić FF z gęstym sensorem i nie wyzbywać się szkieł pod APS-C, tylko użyć trybu APS-C, ale takie aparaty do tanich nie należą.
    Dla kogoś, kto przechodzi z aps-c na aps-c przeliczniki nie maja zadnego znaczenia. Ma to znaczenie tylko, kiedy zmieniamy format - zeby sobie ogarnac odpowiednie katy widzenia i tyle. Jak mi ktoś mówi, że "teraz mam ff i wreszcie przelicznik x1", to mi to mozg roz****. Jakie to ma praktyczne znaczenie? Zadne. Moze miec znaczenie dla kogos, kto ma nawyki z analogowego malego, ze latwiej mu sie polapac, ale tylko tyle.
    W przypadku przesiadki z aps-c, to raczej utrudnienie, bo właśnie musi sobie przeliczyć - np. zamiast 28mm, kupić 42mm - najbliżej będzie Samyang 45mm (swoją drogą całkiem fajny obiektyw z tego, co widzialem w netach).

    A jakby zostal w Nikonie, to ma do wyboru bardzo fajnego zooma 18-35/1.8.
    Ostatnio edytowane przez Umbra ; 27-12-2020 o 14:58

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Pełna klatka czy APS-C? Jaka przewaga jest pełnej klatki?
    By alexsob in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 44
    Ostatni post / autor: 24-03-2018, 13:52
  2. Czy potrzebna mi pełna klatka
    By KwaK410 in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 15-07-2013, 08:08
  3. d90- pełna klatka
    By Luka Gdynia in forum Serwis
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 01-08-2012, 22:42
  4. T 28-75 f/2.8 pełna klatka?
    By skarab in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 18-09-2009, 10:15
  5. Pełna klatka ?
    By nikonfan in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 18-01-2006, 11:00

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •