Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie D750 Czechy czy Polska?

    Gdzie wysłać d750 na gwarancji na czyszczenie matrycy i kalibrację AF? Czechy czy polska?

  2. #2

    Domyślnie

    Matrycę możesz wyczyścić sam bez utraty gwarancji. Zajmie Ci to 10 minut ze sprawdzenie skuteczności czyszczenia. Co do kalibracji, to czy jest konieczna?

  3. #3
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ale jak to chcesz tak na własną rękę wysłać ?
    Skontaktuj się z serwisem, zrobią ci numer zgłoszenia i albo wyślą kuriera sami albo ty to robisz bo nie wiem czy jakieś gwarancyjne zgłoszenie czy o tak.

  4. #4

    Domyślnie

    Jak wysłałem swojego D750 na akcję serwisową do Warszawy, to i tak trafił do Czech. Samo czyszczenie zrobiliby pewnie w Warszawie, ale jeśli chcesz jeszcze kalibrację AF, to nie wiem gdzie to zrobią. Mi regulowali AF w ramach akcji po wymianie migawki i komory lustra w Czechach, zrobili to tak, że miałem front focus na poziomie aparatu, musiałem do każdego obiektywu wprowadzać korektę +15. Finalnie wysłałem do Studio5s na kalibrację (czyszczenie komory lustra i matrycy robią w cenie kalibracji) i mam spokój. Jeśli swój chcesz wyczyścić i wyregulować poza gwarancją, to polecam jednak ww. serwis niezależny. Koszt to ok. 220 zł z wysyłką zwrotną.

  5. #5

    Domyślnie

    W sumie w sierpniu minie dwa lata od zakupu więc przydałby się czyszczenie i regulacja jeśli to jest możliwe bezpłatnie na gwarancji

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lukasz_kk Zobacz posta
    Jak wysłałem swojego D750 na akcję serwisową do Warszawy, to i tak trafił do Czech. Samo czyszczenie zrobiliby pewnie w Warszawie, ale jeśli chcesz jeszcze kalibrację AF, to nie wiem gdzie to zrobią. Mi regulowali AF w ramach akcji po wymianie migawki i komory lustra w Czechach, zrobili to tak, że miałem front focus na poziomie aparatu, musiałem do każdego obiektywu wprowadzać korektę +15. Finalnie wysłałem do Studio5s na kalibrację (czyszczenie komory lustra i matrycy robią w cenie kalibracji) i mam spokój. Jeśli swój chcesz wyczyścić i wyregulować poza gwarancją, to polecam jednak ww. serwis niezależny. Koszt to ok. 220 zł z wysyłką zwrotną.
    Ouuuć, to faktycznie może lepiej nie wysyłać jak nie ma aż takiej potrzeby.... Myślałem, żeby po prostu skorzystać z prawa do bezpłatnej usługi, matryca już trochę brudna a AF wiadomo, przez te 2 lata pewnie się trochę rozkalibrował

  7. #7
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ale widzisz że się rozkalibrował czy wydaje ci się ?
    Czyszczenie przecież sam zrobisz, banalnie proste.

  8. #8

    Domyślnie

    Za darmo czyścili kiedyś matrycę w D600, czy w D750 także?

Podobne wątki

  1. [ Sport ] [piłka nożna] Polska vs Czechy
    By Dawid_Gaszynski in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 24-11-2015, 20:37
  2. [ Sport ] [PIŁKA RĘCZNA] Polska - Czechy 19:22
    By hddk in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 27-11-2013, 20:54
  3. [ Sport ] [EURO2012] Czechy - Polska
    By Slon in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 25-06-2012, 00:51
  4. [ Sport ] [EURO2012] Czechy - Polska 1:0
    By lacha in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 18-06-2012, 01:26
  5. [ Sport ] Polska - Czechy 3:1
    By lacha in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 15-09-2011, 08:47

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •