Close

Strona 20 z 20 PierwszyPierwszy ... 10181920
Pokaż wyniki od 191 do 197 z 197
  1. #191

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez paparapa Zobacz posta
    Ty się nie martw o Nikona, A przekonywać cię nie mam najmniejszej ochoty. Widać że zapomniałeś o tym, że aparat z większym i cięższym szkłem nie trzyma się za korpus . Tak trzymając sprzęt na pewno musi być nie wygodnie
    Jednak jako użytkownik Nikona trochę się pomartwię, ok? Zrób mi dyspensę, chociaż na Święta
    Trzyma się aparat tak, jak jest wygodniej, natomiast od trzymania to raczej zestaw się nie skróci ani nie odchudzi.

    Cytat Zamieszczone przez paparapa Zobacz posta
    To ja nie skomentuję, że wielkość winietowania nie ma znaczenia. Oj pojechałeś ....
    Jednak nie skomentowałeś, ale skomentowałeś. To i ja skomentuję, jeśli największym problemem w twojej fotografii jest winieta... eee, jednak nie skomentuję.

    Aha, nie zwracam na winietę uwagi bo zwykle jest dość skutecznie korygowana czy to profilami w programach, czy to zaszytymi w obiektywie, a nie, wróć... w Nikonie dotyczy to tylko Nikkorów

  2. #192
    Oszczędny w słowach Awatar ins4nity
    Dołączył
    07 2016
    Miasto
    Kędzierzyn-Koźle
    Posty
    79

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cybulski Zobacz posta
    Zadziwia tak wysoka pozycja Fuji w sprzedaży bezluster.
    Już śpieszę z wytłumaczeniem. W Polsce Fuji umarło. Na prawdę bardzo mało się o tym systemie mówi stąd Polak odnosi wrażenie, że sprzedaje się tego mało. W Stanach i w Anglii to mega popularny sprzęt do streetu. Do tego fuji daje najlepsze na rynku jpg prosto z puszki i to na licencji filmów analogowych z ich profilami kolorów. Ja jestem już po otrzymaniu nowiutkiej A7 iii i aż się zdziwiłem; fuji xt-30 czyli jeden z najmniejszych średniopółkowych modeli tego producenta jest wykonany bardzo podobnie. Liczyłem na jakiś szok jakościowo-materiałowy po wzięciu sprzętu do rąk, ale dużego przeskoku nie ma ;p
    Wrcacając do fuji - obiektywy third party są ultra tanie. Viltrox 85 1.4 kosztuje 1400 złotych.
    Jakby tego było mało uważam, że świat domaga się obecnie wszystkiego co retro. Chcemy meble ze starego drewna, muzykę z lat 80, klasyczne samochody itd. Fuji swoją stylistyką mówi wprost- Analogowa dusza z cyfrowym sercem. Przysłona pokrętłem, czas pokrętłem, iso pokrętłem, kompensacja pokrętłem. Część modeli fuji nie ma OVF ani EVF tylko (teraz skiełbaszę pewnie, ale chodzi o zwykłe szkiełko po lewej) zwykły wziernik. Takie połączenie daje niesamowitą frajdę, płynącą z użytkowania aparatu. A do streetu nadaje się perfekcyjnie.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    I zanim ktoś życzliwy uzna, że skoro już nie gadamy o Nikonie to nie możemy się tu bawić- Nikona dalej posiadam i uwielbiam. Wybierając między Zetkami a Alfami do moich zastosowań tak na prawdę różnice - te istotne - rozbijały się o ceny i dostępność szkieł. Bardzo chciałbym wierzyć, że system, w który inwestuję najwięcej utrzyma się na rynku już na zawsze, ale takiej pewności nie ma nikt, w żadnym systemie.

  3. #193

    Domyślnie

    No wiem, używam też Fuji od 4 lat. Zazwyczaj był to sprzedażowo niszowy system a tu w bezlustrach zaskoczenie jednak.
    linktr.ee/zbigniewurban5150||Canon R|RF16/2.8 EF35/2IS RF50/1.8, Sigmy Art EF 35/1.4 50/1.4 135/1.8, TTA50/0.95, 7A50/1.1, VM75/1.5, EF85/1.2L II, EF16-35/4L IS, RF70-200/4L IS, RF24-105/4L|BG-E22||Fuji Xpro3 XE4|xf18/2 xf27/2.8RWR xf18-55/2.8-4 SY12/2 TT23/1.4 ||Pleśniaki|Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar Super 55/1.8, Vivitar 135/2.8||iPhone 14 PRO||

  4. #194
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ins4nity Zobacz posta
    Już śpieszę z wytłumaczeniem. W Polsce Fuji umarło. Na prawdę bardzo mało się o tym systemie mówi stąd Polak odnosi wrażenie, że sprzedaje się tego mało. W Stanach i w Anglii to mega popularny sprzęt do streetu.
    Masz rację że u nas Fuji mało obecne ale olympus czy panasonic podobnie, a w różnych miejscach świata jest inaczej, Fuji w Japonii nawet nie łapie się na liście samodzielnie tylko jest w innych, Olympus dominował, a teraz jest daleko itd, zmienia się tez wszystko dość dynaicznie.

    Do tego fuji daje najlepsze na rynku jpg prosto z puszki i to na licencji filmów analogowych z ich profilami kolorów.
    Ale ilu klientów na to zwraca uwagę albo chce z tego korzystać ?

    Jakby tego było mało uważam, że świat domaga się obecnie wszystkiego co retro.
    Już mija moda, serio trend się zmęczył mocno.

    Chcemy meble ze starego drewna, muzykę z lat 80, klasyczne samochody itd.
    To co innego, dwie odmienne rzeczy, stare deski na ścianie to nie kiczowaty aparacik udający jakieś retro, którego nigdy nie było na rynku, takie wyimaginowane cudaki szybko się nudzą ( ale właściwie podstarzały gościu w pasacie słuchający sandry to też kicz, a często spotykany ).

  5. #195
    Oszczędny w słowach Awatar ins4nity
    Dołączył
    07 2016
    Miasto
    Kędzierzyn-Koźle
    Posty
    79

    Domyślnie

    Ale ilu klientów na to zwraca uwagę albo chce z tego korzystać ?
    Liczby pokazują, że sporo Rock czy metal to teraz gatunki niszowe, ale mają swoich wiernych fanów, którzy płacą za koncerty. Są ludzie, którzy wierzą w trendy, są ludzie, którzy je tworzą.





    Cytat Zamieszczone przez @koesh
    takie wyimaginowane cudaki szybko się nudzą .
    To czas pokaże. Ja bardzo doceniam, że ktoś w końcu pomyślał i wpadł na pomysł, że fotografia to także (i przede wszystkim) obcowanie ze sprzętem. Jeżeli ktoś potrzebuje maszynki do robienia kasy to idzie w sprawdzone systemy, ale fuji kierowany jest do osób o podobnym usposobieniu co ci przący herbatę z termometrem i odmierzający ją na gramy. Rytuał tworzenia zdjęcia jest równie ważny co samo zdjęcie.

    - - - - kolejny post - - - - - -
    @edit
    A w ogóle to mam problem, który powinien nie istnieć. LR wyświetla mi po imporcie podglądy rawów z sony ale jak przechodzę do zakładki Develop to widzę zdjęcie jako cały czarny obraz. Podobno nie trzeba żadnych nakładek do LR ani nic takiego. Soft mam legalny, betonuję za niego co miesiąc. Aktualizacje porobione.

  6. #196

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ins4nity Zobacz posta
    Rytuał tworzenia zdjęcia jest równie ważny co samo zdjęcie.
    Rytuał przy GW/GX jak najbardziej, ale przy XE/XT?

    Z ciekawości - pokaż te dane dla Fuji w USA.

  7. #197
    Oszczędny w słowach Awatar ins4nity
    Dołączył
    07 2016
    Miasto
    Kędzierzyn-Koźle
    Posty
    79

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ligo Zobacz posta
    Rytuał przy GW/GX jak najbardziej, ale przy XE/XT?

    Z ciekawości - pokaż te dane dla Fuji w USA.
    Popularność w USA to spostrzeżenie niepoparte danymi. Część mojej wypowiedzi o danych odnosi się do wcześniejszych postów o sprzedaży fuji mirrorless.

    Rytuał przy GW/GX jak najbardziej, ale przy XE/XT?
    Gusta są różne, prawda ? Jeśli dla kogoś to ważne to o rytuale tworzenia ujęć może mówić nawet podczas pracy z telefonem komórkowym. Fuji swoim designem tylko wyraźnie chce podkreślić, że to system kierowany do takich osób. Z resztą wystarczy wejść na grupy fujifilm żeby zobaczyć jak bardzo ich zawartość różni się od adekwatnych grup innych producentów. Na fuji siedzi wielu aspirujących artystów, mało kto robi śluby a bardzo sporo zdjęć to street, art, awangarda, minimalizm.

Strona 20 z 20 PierwszyPierwszy ... 10181920

Podobne wątki

  1. 18-105 - nie chce wyjść
    By Yanek in forum Serwis
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 04-11-2013, 13:30
  2. Przed zakupem Nikona D100 dylemat
    By FeGietek in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 17-03-2012, 18:08
  3. dylemat z wyborem pierwszego Nikona
    By iAdam in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 12-02-2011, 13:58
  4. [ Pozostałe ] Na żubra warto wyjść
    By emet_b in forum Grafizacja, foto - żart, pozostałe
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 11-11-2010, 10:55
  5. [ Architektura ] Wyjść z cienia
    By Calme in forum Architektura
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 03-11-2008, 20:04

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •