Close

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 37
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Bartolini82 Zobacz posta
    Mi osobiście Kraków się kompletnie nie podoba Przynajmniej na tyle, na ile go poznałem kilka lat temu (krótki pobyt). Wrocław zresztą już też, choć jako dzieciak, kochałem to miasto. Teraz patrzeć na ten syf nie mogę. Brudno na chodnikach, korki, fatalna komunikacja. Szczury, które w centrum potrafią biegać w biały dzień po chodnikach. To miasto się zatrzymało w rozwoju dobrych kilkanaście lat temu. Totalna stagnacja, a wręcz jakby zapaść.
    Z kolei w Wawie podoba mi się to, że czuć właśnie tego ducha dużego miasta. Korki niby są, ale jednak płynniej to wszystko idzie niż we Wrocku. Ulice szersze. Niezła komunikacja miejska i podmiejska. Generalnie, miasto z takim pomysłem. No i to co mnie bardzo urzekło, to tablice pamiątkowe odnośnie wydarzeń z II wojny, fragmenty oryginalnych podziurawionych murów. Biało czerwone rabatki. Generalnie świetnie komponuje się ta przeszłość z teraźniejszością.
    Wcześniej miałem inne wyobrażenie (negatywne) o tym mieście. Byłem bardzo pozytywnie zaskoczony tym, że było ono diametralnie inne od tego co zobaczyłem na żywo.
    Acha, no i kierowcy też są bardziej uprzejmi w Wawie U nas to dopiero dziki zachód :P Raczej nie ma wpływu na to fakt, że obca rejestracja. U nas nie ma sentymentów :P Prawo dżungli.
    Ja się tylko mogę pod tym podpisać w 100%, mam identyczne odczucia. Może jeszcze dodam to, że pod względem płac pomiędzy tymi miastami zaczyna się robić przepaść, a koszty życia są praktycznie takie same.

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez spiritus Zobacz posta
    Przy okazji jako "nowy w mieście" poznałbym Warszawę
    Przeprowadziłeś się?

    Ja mieszkam w Warszawie i okolicach od prawie 5 lat. Obecnie zamieszkuję na Targówku.

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez david555 Zobacz posta
    W sumie mówiłem wcześniej o uwarunkowaniach architektonicznych, czyli tak zwanej fotogeniczności miasta, a ta z mojego punktu widzenia, jest dla miasta stołecznego mierna.
    Ale jako jedyne miasto w Polsce może się poszczycić takimi wieżowcami, które jednak robią fajną panoramę W innych miastach nie ma tego efektu. Natomiast co do starszych budynków, to wiadomo jak Wawa wyglądała po wojnie We Wrocku też by było więcej zabytków, ale niektóre, nawet te, które ocalały czas wojny, były rozbierane aby odzyskać trochę materiału na odbudowę stolicy.
    Wiadomo, nie jest to NY czy Chicago (pamiętam cudowną nocną panoramę tego miasta), ale i tak jest fajnie jak na polskie warunki
    Dla mnie osobiście, Wawa to po prostu inna liga w stosunku do innych polskich miast.
    Choć współczuję mieszkańcom tych wiecznych blokad, protestów i tego całego syfu, który często uniemożliwia normalne funkcjonowanie. W innych miastach skala tego wszystkiego jest marginalna i nie jest tak uciążliwa dla pozostałych mieszkańców.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Zbyszek Zobacz posta
    Obecnie zamieszkuję na Targówku.
    No to będziesz miał niedługo metro pod nosem

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Zelber Zobacz posta
    Ja się tylko mogę pod tym podpisać w 100%, mam identyczne odczucia. Może jeszcze dodam to, że pod względem płac pomiędzy tymi miastami zaczyna się robić przepaść, a koszty życia są praktycznie takie same.
    Otóż to. Kiedyś był argument, że życie w Wawie jest droższe. Obecnie przy tych sieciowych sklepach, jest to samo. Może minimalnie drożej, ale biorąc pod uwagę zarobki, wychodzi i tak korzystniej.
    D7200+Nikkor 10-24 f3.5-4.5G ED+Nikkor 18-105+Tamron SP AF 90 f2.8 Di MACRO 1:1+Nikkor AF-P DX 70-300G ED VR+Nikkor 50 1.8G+Sigma A 18-35 1.8+Sigma S 60-600

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Zbyszek Zobacz posta
    Przeprowadziłeś się?

    Ja mieszkam w Warszawie i okolicach od prawie 5 lat. Obecnie zamieszkuję na Targówku.
    Tak, we wrześniu.
    Prywatnie: Z6 || N14-30/4s || N24-120/4s || N40/2 || N85/1.8s || SB-600 || YN560
    Służbowo: R6 || T24-70/2.8 G2 || C70-200mm f/2.8L IS III USM

    ZAJRZYJ I WEŹ UDZIAŁ:
    >>RAWki<=>ZADANIA TEMATYCZNE<=>FOTOGRAFIA MIESIĄCA<<

  5. #15

    Domyślnie

    Tak żeby jeszcze lepiej opisać to, jak to miasto jest skrajnie niewydolne komunikacyjnie mogę od siebie dać dwie ciekawostki:
    W przypadku meczów reprezentacji w piłkę kopaną:
    1.) Dojazd na Stadion Śląski w Chorzowie zajmuje mi mniej czasu niż dojazd na miejski we Wrocławiu.
    2.) Zdarzyło mi się wrócić szybciej z narodowego w Warszawie do domu niż dojechać z domu na miejski we Wrocławiu.
    Mieszkam jakieś 12 km od stadionu.
    Zapytacie w takim razie jak działa transport publiczny? Jeszcze gorzej.

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Zelber Zobacz posta
    Tak żeby jeszcze lepiej opisać to, jak to miasto jest skrajnie niewydolne komunikacyjnie mogę od siebie dać dwie ciekawostki:
    W przypadku meczów reprezentacji w piłkę kopaną:
    1.) Dojazd na Stadion Śląski w Chorzowie zajmuje mi mniej czasu niż dojazd na miejski we Wrocławiu.
    2.) Zdarzyło mi się wrócić szybciej z narodowego w Warszawie do domu niż dojechać z domu na miejski we Wrocławiu.
    Mieszkam jakieś 12 km od stadionu.
    Zapytacie w takim razie jak działa transport publiczny? Jeszcze gorzej.
    BINGO
    Niedługo Wrocław powinien zostać wpisany do księgi rekordów Guinessa, ale nie z uwagi na koncert gitarowy tylko ilość wykolejeń tramwajów
    Mój rekord to 2h jazdy samochodem od Firleja na ul.Niedźwiedzią przez pl.Orląt (odległość niecałe 4km!). Oczywiście nie było żadnych wypadków wówczas ani robót drogowych czy utrudnień. Ot, zwykły dzień. Jedynie to, że zimowy.
    Ostatnio edytowane przez Bartolini82 ; 16-12-2020 o 18:44
    D7200+Nikkor 10-24 f3.5-4.5G ED+Nikkor 18-105+Tamron SP AF 90 f2.8 Di MACRO 1:1+Nikkor AF-P DX 70-300G ED VR+Nikkor 50 1.8G+Sigma A 18-35 1.8+Sigma S 60-600

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Bartolini82 Zobacz posta
    \Otóż to. Kiedyś był argument, że życie w Wawie jest droższe. Obecnie przy tych sieciowych sklepach, jest to samo. Może minimalnie drożej, ale biorąc pod uwagę zarobki, wychodzi i tak korzystniej.
    Jak mówiłem znajomym, że idę do Warszawy to narzekali, że drogo, że sobie nie poradzę itp itd.
    Ceny produktów podobne (jak nie takie same), ZTM 110 (na paliwo mi szło jakieś 200 miesięcznie), więcej płacę za lokum (ale fakt... wynajmuję pokój od kogoś a nie służbowy) ale jakoś przesadnie drogo też nie jest, lekko mam podniesiony dodatek i praktycznie wychodzę na 0 w porównaniu z poprzednim miejscem.
    Jedynie co zauważyłem, że mega drogo w porównaniu do poprzedniego to piwo z beczki to koszt 10-14 zł a nie 6

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Bartolini82 Zobacz posta
    BINGO
    Niedługo Wrocław powinien zostać wpisany do księgi rekordów Guinessa, ale nie z uwagi na koncert gitarowy tylko ilość wykolejeń tramwajów
    Jakiś czas temu u jakiegoś bukmachera można było obstawiać ilość wykolejeń tramwajów we Wrocławiu
    Prywatnie: Z6 || N14-30/4s || N24-120/4s || N40/2 || N85/1.8s || SB-600 || YN560
    Służbowo: R6 || T24-70/2.8 G2 || C70-200mm f/2.8L IS III USM

    ZAJRZYJ I WEŹ UDZIAŁ:
    >>RAWki<=>ZADANIA TEMATYCZNE<=>FOTOGRAFIA MIESIĄCA<<

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez spiritus Zobacz posta
    Jakiś czas temu u jakiegoś bukmachera można było obstawiać ilość wykolejeń tramwajów we Wrocławiu
    Coś było. Chyba nawet na onecie o tym pisali.
    Komunikacja podmiejska to już w ogóle u nas leży i kwiczy... Były kiedyś plany aby dworzec Świebodzki był takim zbiorczym dla kolejek podmiejskich (pomysł był chyba m.in. Jackiewicza). Oczywiście byłoby to kapitalne, ale, na planach się skończyło bo ktoś inny jest przy korycie w tym mieście i wolą mnożyć kolejne ścieżki rowerowe i bus pasy :/ We Wrocku się zachowują jakby w ogóle nie chcieli aut na ulicach. Tylko, że komunikacja miejska w zasadzie też nie istnieje. Moja żona żeby dojechać do pracy 2 autobusami, traci 1.5h w jedną i 1.5h w drugą stronę. Gdy jadę autem, zajmuje mi to ok. 25 minut (odcinek 35km przez AOW). Niestety autobusy wbijają się w miasto :/
    D7200+Nikkor 10-24 f3.5-4.5G ED+Nikkor 18-105+Tamron SP AF 90 f2.8 Di MACRO 1:1+Nikkor AF-P DX 70-300G ED VR+Nikkor 50 1.8G+Sigma A 18-35 1.8+Sigma S 60-600

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez spiritus Zobacz posta
    Pewnie, że rób!
    No to już robię. Na razie mam obiekty dzienne, ale już jest jeden nocny - Multimedialny Park Fontann

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mrl Zobacz posta
    No to już robię. Na razie mam obiekty dzienne, ale już jest jeden nocny - Multimedialny Park Fontann
    O tej porze roku to chyba nieczynna atrakcja?
    Fajnie było rok temu. Byłem akurat na pokazie Wars i Sawa
    D7200+Nikkor 10-24 f3.5-4.5G ED+Nikkor 18-105+Tamron SP AF 90 f2.8 Di MACRO 1:1+Nikkor AF-P DX 70-300G ED VR+Nikkor 50 1.8G+Sigma A 18-35 1.8+Sigma S 60-600

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. wspólne
    By urbizdw in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-08-2015, 16:06
  2. Poznań - wspólne fotografowanie.
    By CzyzOlek in forum Wydarzenia, aktualności fotograficzne
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 03-04-2012, 18:03
  3. Wspólne studio -Warszawa
    By shaddixx in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 24-02-2009, 20:10

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •