Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 40
  1. #1

    Domyślnie Nikon Z7 II a Sony A7 s III

    Hej,
    myślę nad nowym aparatem bo już mnie szlag trafia jak do wszystkiego ostatnimi czasy wyciągam telefon .
    Tak padło że nikon z7II jest na celowniku ale chodzi mi po głowie też sony a7s3 z tą 12 megapixelową matrycą i tu mam już namieszane że nie wiem co będzie lepiej grało oczywiście ruszę dupsko i pomacam sprzęty jak będą do macania a nawet bym na weekend popstrykał jakimś z wypożyczalni.
    Przed tymi macaniami to mam do ws praktyków pytanie czy w nikonie ta matryca nie przysparza poruszonych fot ? ma większe wymagania co to pilnowania się ? były takie tematy z d800którymś z podobną matrycą (wielkościowo ) czy w z7II nie ma tego problemu ? i ewentualnie może ktoś testował sony A7s3 i powie czy foto z tej matrycy w zupełności wystarcza ? pstrykam dla siebie bo to mi sprawia przyjemność a raczej ma sprawiać bo jeszcze nie zakupiłem wiec stąd te pytania.

    oczywiście nie dopisałem literki w temacie chodzi o sony a7s III
    Ostatnio edytowane przez tatum ; 16-12-2020 o 00:19

  2. #2

    Domyślnie

    To są zupełnie różne narzędzia, nie wiem skąd pomysł, żeby je porównywać ?
    NIKON


    לא תרצה - VI - Nie będziesz mordował

  3. #3

    Domyślnie

    bo oba są aparatami
    to bezlustra
    są z tej samej lini czasowej

  4. #4

    Domyślnie

    OK już wszystko wiem, zatem dziękuję za sensowną odpowiedź.
    NIKON


    לא תרצה - VI - Nie będziesz mordował

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tatum Zobacz posta
    bo oba są aparatami
    to bezlustra
    są z tej samej lini czasowej
    Bez złośliwości napiszę, że Z7II. Bo jest do fot. Gdybyś jednak chciał filmować to wtedy A7SIII.

  6. #6

    Domyślnie

    no i fochy,
    a co mam napisać ? ty klasyfikujesz je jako zupełnie różne narzędzia być może przez pryzmat pracy (duże wydruki , kadrowanie ilość detalu nie wiem co jeszcze ?) ja jako sprzęt bardzo zbliżony poza rozmiarem matrycy wypuszczone na rynek w tym samym czasie za niemałe pieniądze.
    Pytam bo nie wiem, chcę się dowiedzieć nieporuszonych kadrach czy to ma miejsce czy nie ? jak się foci z matrycą u sony ?

  7. #7

    Domyślnie

    Oba aparaty mają matryce tej samej firmy. Ogólnie Nikon kupuje sensory od Sony. Poruszenie o którym piszesz występowało głównie w Nikonie D800. I głównie za sprawą mechanizmu lustra, którego bezlustra nie mają.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    Bez złośliwości napiszę, że Z7II. Bo jest do fot. Gdybyś jednak chciał filmować to wtedy A7SIII.

    Miałem to samo napisać. @tatum, co masz obecnie i jakie głównie robisz zdjęcia? Ja bym raczej skupił się na Z6 / Z6II i Sony A7III
    z pozdrowieniami - Krzysiek
    Nikon Z6 + Z6 + Z6II + N14-24 f/2.8S + N24-70 f/2.8S + N70-200 f/2.8G VR II + 35 f/1.8S + 50mm f.1.8S + Planar T* 50 mm f/1.4 + 85 f/1.8S + N105 f/1.4E + Tokina 100 f/2.8 + SB-910

  9. #9
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    To tak jakbyś zastanawiał się czy wybrać terenówkę czy kabrioleta bo wypuszczono w tym samym czasie i nawet mają zbliżoną cenę.
    Dwa odmienne aparaty, w jednym Sony zmiażdży konkurenta w innym będzie słabizną nie wartą wydanych pieniędzy.

  10. #10

    Domyślnie

    Obecnie na ten czas jestem bez aparatu stąd ten wątek. Brałem nikona z7II pod uwagę bo na czasie konstrukcja jak i a7s III to ze maja wielkościowo odmienne matryce to dla mnie podstawowa różnica . Nikon był już wychwalany za obrazek natomiast sony przy tej 12 mpikselowej matrycy stał się tańszym FS do filmowania i każdy pieje o filmie a ja szukam info obrazku z niej .
    Co do z6 nie brałem pod uwage , nie zaznajomiłem info o niej myśląc że to kastrat totalny w stosunku do z7 a raczej tak nie jest po wstępnym przeczytaniu info ale czytanie to nie praktyka w uzytkowaniu wiec nie wiem za dużo.


    Wysłane z mojego SM-N770F przy użyciu Tapatalka

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon d850 czy sony a7r III
    By Nysiu1337 in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 07-12-2020, 17:50
  2. Przejsciowka nikon-sony nex
    By nazirus2411 in forum Filtry, konwertery, pierścienie
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 24-12-2016, 12:48
  3. zmiana sony a 200 na nikon D60
    By OSZI in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 42
    Ostatni post / autor: 03-12-2009, 00:01
  4. Presiadka z SONY na NIKON
    By pawulon in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 30-09-2009, 14:49
  5. Nikon i Sony??
    By Anonymous in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 23-10-2005, 14:57

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •