Close

Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Poszukiwany sprzęt do fotografowania motocrossu.

    Cześć! Od lat używam zwykłego kitu d3400 + 18-55 + 70-300.
    Chciałbym do około roku zakupić cały nowy zestaw, tylko za bardzo nie mam pojęcia w co celować, także chciałbym usłyszeć od was jakieś opinie.
    Chwilowo co planuję kupić to:
    body
    obiektyw
    filtr polaryzacyjny (dużo zdjęć pod światło)
    jakiś tulipan?

    Tutaj można zobaczyć zdjęcia którę robię teraz 70-300: https://drive.google.com/drive/u/0/f...u96A9Dk6Z74ijS

    Pozdrawiam!

  2. #2

    Domyślnie

    Przejrzałem te zdjęcia i moim zdaniem nie wykorzystałeś nawet w połowie możliwości sprzętu, który posiadasz. Jeśli zmienisz sprzęt na np. D500 i jasne tele, wkrótce wyjdzie na to, że wykorzystasz może z 20% jego możliwości. Nie tędy droga. Najpierw poczytaj trochę, podpatrz najlepszych i wyciśnij max z tego co masz, bo da się znacznie lepiej.

  3. #3

    Domyślnie

    Nie dostałeś za bardzo odpowiedzi, bo dość enigmatycznie opisałeś to wszystko. Zrobiłeś już trochę zdjęć, powinieneś wiedzieć, co jest ograniczeniem. Szybkość body, ISO, obiektyw? Nawet nie napisałeś, jaki to 70-300. No i najważniejsze, kwota jaką planujesz wydać. D6 z N400/2.8 da radę, cena ok?

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ligo Zobacz posta
    Przejrzałem te zdjęcia i moim zdaniem nie wykorzystałeś nawet w połowie możliwości sprzętu, który posiadasz. Jeśli zmienisz sprzęt na np. D500 i jasne tele, wkrótce wyjdzie na to, że wykorzystasz może z 20% jego możliwości. Nie tędy droga. Najpierw poczytaj trochę, podpatrz najlepszych i wyciśnij max z tego co masz, bo da się znacznie lepiej.
    Dzięki za poświęcony czas na przejrzenie zdjęć, będę próbował!

    Nie dostałeś za bardzo odpowiedzi, bo dość enigmatycznie opisałeś to wszystko. Zrobiłeś już trochę zdjęć, powinieneś wiedzieć, co jest ograniczeniem. Szybkość body, ISO, obiektyw? Nawet nie napisałeś, jaki to 70-300. No i najważniejsze, kwota jaką planujesz wydać. D6 z N400/2.8 da radę, cena ok?
    Mam wrażenie, że brakuje mi dobrego obiektywu NIE TELE(z tego 70-300 jestem nawet zadowolony), gdyż muszę fotografować z daleka. Brakuje mi takich zdjęć jak np to: - takie wrażenie delikatnego rybiego oka, bardzo podoba mi się to zdjęcie.

    Budżet to ok 10-15k, z naciskiem na dobre szkło. Zastanawiałem się nad stałką 50mm ale wątpię żeby to dobre to MX.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bonczas Zobacz posta
    gdyż muszę fotografować z daleka
    Ale kto Ci tak powiedział? Moim zdaniem właśnie tu jest problem.

    W każdym reportażu, żeby mieć dobrą fotę musisz podejść w miarę blisko, a tym przypadku nawet 18-55 powinien wystarczyć. Najważniejsze to znalezienie bezpiecznej miejscówki. Kwestia ustawień aparatu jest mniej istotna, bo jeśli masz już dobrą miejscówkę, możesz ustawić ostrość na wybrany punkt, gdzie będą pojawiać się motocykle i dla świętego spokoju wyłączyć AF. Fota jak wyżej pod słońce wymaga dopalenia lampą, więc to też musisz brać po uwagę. Na początek znalazłbym miejscówkę za hopką, ale ze słońcem.

  6. #6

    Domyślnie

    Co do zdjęcia jakiego oczekujesz, to po pierwsze to co napisał kolega @Ligo - dobre miejsce. Nigdy nie byłem na motocrossie, ale na rajdach samochodowych są wyznaczone bezpieczne strefy, np. wewnętrzne strony zakrętów, gdzie można być blisko pojazdów. Jeżeli nie jest to wyznaczone, to pogadaj z organizatorami czy można wejść gdzieś na tor. A jak już będziesz wchodził to pierwszy sprzęt do kupienia to kamizelka odblaskowa, żeby zawodnicy Cię wyraźnie widzieli.
    Dx + S + SB
    flickr

  7. #7

    Domyślnie

    Jeśli chcesz pozostać na DX, to przy tym budżecie starczy na D500 + 17-50/2.8 Nikkor lub dużo tańszy Tamron + SB700. A w przyszłości możesz wymienić 70-300 na porządny 70-200/2.8. Zaletą D500 w stosunku do D3400 jest szybszy AF, seria do 10 kl/sek i nieco lepsze wyższe iso. Rzecz jasna - miejscówka bardzo ważna. Można jeszcze rozważać Z6, ale tutaj AF nie tak szybki i pewny jak w D500.

  8. #8
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    03 2019
    Miasto
    Wólka Kozodawska
    Posty
    20

    Domyślnie

    Mozesz też wziąć d7500: matryca jak w d500, a AF wystarczający nawet na motocross; seria to 8kl/s. A różnice w cenie zainwestować w jasny zoom.

    Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

  9. #9

    Domyślnie

    Przy takim budżecie może pójść w FX np. nowy D750 i używki w dobrym stanie N70-200 2.8 i 24-70 2.8. Ssokojnie można się zmieścić. Posiadane szkła się nie przydadzą ale aż tak bardzo nie będzie czego żałować. Takim zestawem będziesz mógł poszaleć nie tylko w motokrosie, bo chyba inne zdjęcia też robisz.

Podobne wątki

  1. Sprzęt do fotografowania wnętrz i mebli
    By Braciak in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 71
    Ostatni post / autor: 15-09-2020, 12:42
  2. Sprzęt do 10 tys. do fotografowania eventów.
    By esterek in forum Zdjęcia/video - kategorie tematyczne
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 15-05-2018, 12:09
  3. Sprzęt do fotografowania produktów - ale ilości hurtowe
    By cario14 in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 06-07-2016, 23:12
  4. Sprzęt do fotografowania odzieży
    By mikas4 in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 07-03-2013, 11:10
  5. pytania o sprzęt do fotografowania ślubów
    By wer in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 86
    Ostatni post / autor: 12-11-2012, 05:41

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •