Close

Strona 5 z 6 PierwszyPierwszy ... 3456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 59
  1. #41
    Oszczędny w słowach Awatar kipcior
    Dołączył
    05 2010
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Posty
    213

    Domyślnie

    Tak swoją drogą ten kurs, jakby już go robić, powinien być właśnie dla niekatolików. Bo co, katolik nie wie jak się ma w kościele zachować?

    Cytat Zamieszczone przez Ligo Zobacz posta
    To dokument umożliwiający, bądź ułatwiający osiąganie korzyści materialnych, więc jego waga nie jest aż taka mała.
    Tylko, że ślub w kościele jest opłaconą usługą przez parę młodą więc wyciąganie dodatkowych pieniędzy od fotografa za jakieś kursy jest w moim odczuciu nadużyciem. Fotograf jest, można by rzec, integralną częścią opłaconej usługi w postaci udzielenia ślubu.
    D610, Nikkor 50 f1.4 G, Nikkor 24-70 f2.8, Sigma 20 f1.4, Sigma C 100-400.

  2. #42

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kipcior Zobacz posta
    Tak swoją drogą ten kurs, jakby już go robić, powinien być właśnie dla niekatolików. Bo co, katolik nie wie jak się ma w kościele zachować
    Generalnie to by była dobra opcja ale wtedy kasa by się nie zgadzała

    Swoją drogą ludzie prowadzący takie kursy z tego co znajomi opowiadali nie mają pojęcia jak to poprowadzić i wciskają dla zabicia czasu jakieś pierdółki typu na co wpływa czas, przysłona i iso
    Prywatnie: Z6 || N14-30/4s || N24-120/4s || N40/2 || N85/1.8s || SB-600 || YN560
    Służbowo: R6 || T24-70/2.8 G2 || C70-200mm f/2.8L IS III USM

    ZAJRZYJ I WEŹ UDZIAŁ:
    >>RAWki<=>ZADANIA TEMATYCZNE<=>FOTOGRAFIA MIESIĄCA<<

  3. #43

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kipcior Zobacz posta
    Fotograf jest, można by rzec, integralną częścią opłaconej usługi w postaci udzielenia ślubu.
    Szczególnie taki, który robi siarę w kościele.
    Albo wchodzi do meczetu w butach...
    Ostatnio edytowane przez Ligo ; 13-12-2020 o 01:14

  4. #44

    Domyślnie

    Ciekawe też jest to jak różne kurie określają czas ważności danej legitymacji.

    Wyżej wspomniana przemyska przyznaje pierwszą akredytację na rok (jednodniowy kurs i 100 PLN), po roku przychodzi się na to samo i już jest na 5. lat (też stówka). Później cykliczne odnawianie.
    W Rzeszowie jednorazowe 200pln, dwa dni kursu i bezterminowo.
    Prywatnie: Z6 || N14-30/4s || N24-120/4s || N40/2 || N85/1.8s || SB-600 || YN560
    Służbowo: R6 || T24-70/2.8 G2 || C70-200mm f/2.8L IS III USM

    ZAJRZYJ I WEŹ UDZIAŁ:
    >>RAWki<=>ZADANIA TEMATYCZNE<=>FOTOGRAFIA MIESIĄCA<<

  5. #45

    Domyślnie

    Zabawne jak można widzieć wielkie przestępstwo z kk, jednocześnie nie widząc niestosowności żądania takich zaświadczeń pod warunkiem uzyskania od proboszcza świadectwa moralności (do fałszowania jakichkolwiek dokumentów nie namawiam). Czyli np. nie masz ślubu kościelnego, dziecko wypisałeś z religii, nie przyjmujesz księdza po kolędzie, itd. nie będziesz fotografował ślubów (precyzyjnie: w dwóch diecezjach nie dopuszczą takiego człowieka do kursu dającego takie uprawnienia). Jeśli ktoś to uważa za ok. to nie mam w sumie więcej uwag.

  6. #46

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez spiritus Zobacz posta
    Swoją drogą ludzie prowadzący takie kursy z tego co znajomi opowiadali nie mają pojęcia jak to poprowadzić i wciskają dla zabicia czasu jakieś pierdółki typu na co wpływa czas, przysłona i iso
    Jak ja to robiłem już dawno temu, to prowadził ksiądz i mówił konkrety, o których nawet czasem nie wiedziałem, więc nie uważam tego czasu za stracony.
    Kwestia ceny to inna rzecz i faktycznie czasem może być zdzierstwo.

  7. #47

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kipcior Zobacz posta
    Tak swoją drogą ten kurs, jakby już go robić, powinien być właśnie dla niekatolików. Bo co, katolik nie wie jak się ma w kościele zachować?


    Tylko, że ślub w kościele jest opłaconą usługą przez parę młodą więc wyciąganie dodatkowych pieniędzy od fotografa za jakieś kursy jest w moim odczuciu nadużyciem. Fotograf jest, można by rzec, integralną częścią opłaconej usługi w postaci udzielenia ślubu.
    Tak, masz rację. Wszyscy fotografowie od dzisiaj muszą być księżmi.
    Ponieważ nie mam Tapatalka, to post dodałem poprzez kliknięcie ZAMIEŚĆ SZYBKĄ ODPOWIEDŹ na dole strony otworzonej w domyślnej przeglądarce mojego laptopa. Podobno też tak można

  8. #48

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Zabawne jak można widzieć wielkie przestępstwo z kk
    Dla Ciebie może to być zabawne, dla mnie litera prawa jest jednoznaczna.

  9. #49

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ligo Zobacz posta
    Jak ja to robiłem już dawno temu, to prowadził ksiądz i mówił konkrety, o których nawet czasem nie wiedziałem, więc nie uważam tego czasu za stracony.
    Kwestia ceny to inna rzecz i faktycznie czasem może być zdzierstwo.
    Ja zrobiłem ten pierwszego stopnia w kolegiacie jarosławskiej z ramienia kurii przemyskiej (kiedyś w Przemyślu były). Pierwsze 1.5h to wstęp i każdy się przedstawiał. Pół godz przerwy. Później gadanie bzdetów jak się cieszą, że mają ludzi chętnych na kurs, coś tam jeszcze... pół godz przerwy.
    Następnie jakieś 2h wykładu faktycznego kiedy można robić zdjęcia a kiedy nie. Co mnie zdziwiło... podczas ewangelii można a podczas kazania nie bo wtedy przemawia ksiądz xD Serio!
    Później dłuższa przerwa (wypisywali dokumenty, które trzeba było podpisać), pokazali jak wygląda przykładowy kościół... dziękujemy, do widzenia, kwity przyjdą pocztą
    Prywatnie: Z6 || N14-30/4s || N24-120/4s || N40/2 || N85/1.8s || SB-600 || YN560
    Służbowo: R6 || T24-70/2.8 G2 || C70-200mm f/2.8L IS III USM

    ZAJRZYJ I WEŹ UDZIAŁ:
    >>RAWki<=>ZADANIA TEMATYCZNE<=>FOTOGRAFIA MIESIĄCA<<

  10. #50

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ligo Zobacz posta
    Dla Ciebie może to być zabawne, dla mnie litera prawa jest jednoznaczna.
    Dla mnie też jest jednoznaczna. Szczególnie lubię czasem poczytać Konstytucję

Strona 5 z 6 PierwszyPierwszy ... 3456 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Liturgiczny kurs fotografowania w kościele
    By _QMAN_ in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 37
    Ostatni post / autor: 09-04-2014, 08:36
  2. [ Reportaż ] 2 podobne a jakze inne
    By ranbir kapoor in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 22-07-2011, 14:40
  3. Kurs fotografowania w kosciele
    By --Arkadia-- in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 61
    Ostatni post / autor: 28-02-2011, 10:34
  4. Jak zrobić podobne logo?
    By kulka in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 20-11-2004, 09:51

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •