Close

Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 59
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez spiritus Zobacz posta
    Też skreślam ludzi całkowicie gdy mi na odcisk ktoś nadepnie ale zdroworozsądkowo czasami wykorzystuję półśrodki. Wątpię abyś był takiego przekonania gdybyś był typowym kotleciarzem i tylko z tego się utrzymywał a jednocześnie z pewnych względów wystąpiłbyś z KK. Musiałbyś albo zmienić swoje przekonania albo się przebranżowić
    Nie wiem. Nie wystąpiłem. Jestem katolikiem, ale jak pisałem, mającym otwarte oczy i widzącym wady KK. Uważam, że ta organizacja powinna zrobić (już dawno) porządek wśród swoich duchownych bo to jedyny sposób na zmianę wizerunku (choć już może być za późno). Np. u mnie w parafii 2 czy 3 razy był ksiądz, pięknie opowiadający o Boliwii, biedzie, pokazywał zdjęcia itp. No i co? Ludzie dawali grubą kasę, a on teraz siedzi w więzieniu za pedofilię (zresztą, to jeden z bohaterów filmu Sekielskich). No, ale ja przez to wiary nie straciłem. Mój tato mi kiedyś powiedział. "Do kościoła się chodzi nie dla księży, a dla Boga". No i to pamiętam i to mi pomogło przezwyciężyć kryzysy wiary. Mam dość lightowe i elastyczne podejście jeśli chodzi o sprawy wiary. Dla mnie nawet mogłoby się okazać, że Jezus miał żonę czy dzieci. Nic by to nie zmieniło. W przeciwieństwie do KK jako instytucji, bo nagle by się okazało, że gdzieś są potomkowie Jednak w życiu tyle razy doświadczyłem niewytłumaczalnych sytuacji, że na 100% wiem, że jest ktoś/coś potężniejszego niż się ludziom wydaje. Jedni nazywają go Bogiem, inni Jahwe, inni jeszcze inaczej. Jednak coś w tym wszystkim jest
    Wiem jedno. Gdyby ludzie odnosili się do siebie z szacunkiem, niezależnie od tego jakiego są wyznania (czy kompletnie mimo wszystko, w nic nie wierzą) to świat byłby piękny!
    D7200+Nikkor 10-24 f3.5-4.5G ED+Nikkor 18-105+Tamron SP AF 90 f2.8 Di MACRO 1:1+Nikkor AF-P DX 70-300G ED VR+Nikkor 50 1.8G+Sigma A 18-35 1.8+Sigma S 60-600

  2. #22

    Domyślnie

    Te dwa regulaminy naprawdę mocne. Ciekawe, co by powiedział o tym prawnik, tak oceniając całościowo zgodność z obowiązującym w Polsce prawem. Sądzę, że to kwestia czasu kiedy ktoś pójdzie z tym do sądu, np. niewierzący lub wyznawca innej religii, któremu odmówiono przyjęcia na taki kurs. Oraz ile przy okazji wyrwie odszkodowania. Natomiast dyskusja zaraz zrobi się dość śliska, jak znam życie, nie da się spokojnie o tym pisać

  3. #23
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Wy serio szukacie problemu tam gdzie go nie ma, jakieś teorie spiskowe prawie się tu pojawiają, na siłę sprowadzacie wszystko do polaryzacji i podziału na tych czy tamtych.
    Apostazja to durnota ważna dla "walczących z KK", a tym czasem w laickiej Francji mało kto się takimi rzeczami interesuje.
    Jeśli ktoś ma zryty łeb że nie potrafi sobie poradzić z tym że rodzice go ochrzcili i wysłali na komunię to niech sobie papiery załatwia i oprawi je w ramkę, każdy inny rozsądny podchodzi do tego tak jak jego sumienie i moralność mu podpowiada.
    Nie jestem katolem i wizyta w kościele to ślub lub pogrzeb, czasami chrzciny i tyle, jak wielu nie toleruje całego kleru, który próbuje stawiać się ponad czymkolwiek ale nie mam problemu z samą wiarą, którą szanuję i uważam za fundament naszej kultury itd.

    Chcesz zarabiać na "imprezach" religijnych to się dostosuj do wymagań, tak samo jak na festiwal steków nie pójdziesz z zaświadczeniem wegańskiego stylu życia
    Tak samo śmieszą mnie dziewczyny z czerwonym SS na twarzy ale jednak marzące o pięknym ślubie w kościele.

    No i mamy wątek praktycznie do kasacji, miłego moderowania

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Bartolini82 Zobacz posta
    Nie wiem. Nie wystąpiłem. Jestem katolikiem, ale jak pisałem, mającym otwarte oczy i widzącym wady KK. Uważam, że ta organizacja powinna zrobić (już dawno) porządek wśród swoich duchownych bo to jedyny sposób na zmianę wizerunku (choć już może być za późno). Np. u mnie w parafii 2 czy 3 razy był ksiądz, pięknie opowiadający o Boliwii, biedzie, pokazywał zdjęcia itp. No i co? Ludzie dawali grubą kasę, a on teraz siedzi w więzieniu za pedofilię (zresztą, to jeden z bohaterów filmu Sekielskich). No, ale ja przez to wiary nie straciłem. Mój tato mi kiedyś powiedział. "Do kościoła się chodzi nie dla księży, a dla Boga". No i to pamiętam i to mi pomogło przezwyciężyć kryzysy wiary. Mam dość lightowe i elastyczne podejście jeśli chodzi o sprawy wiary. Dla mnie nawet mogłoby się okazać, że Jezus miał żonę czy dzieci. Nic by to nie zmieniło. W przeciwieństwie do KK jako instytucji, bo nagle by się okazało, że gdzieś są potomkowie Jednak w życiu tyle razy doświadczyłem niewytłumaczalnych sytuacji, że na 100% wiem, że jest ktoś/coś potężniejszego niż się ludziom wydaje. Jedni nazywają go Bogiem, inni Jahwe, inni jeszcze inaczej. Jednak coś w tym wszystkim jest
    Wiem jedno. Gdyby ludzie odnosili się do siebie z szacunkiem, niezależnie od tego jakiego są wyznania (czy kompletnie mimo wszystko, w nic nie wierzą) to świat byłby piękny!

    No widzisz a ja chętnie bym się wypisał z tej zakłamanej instytucji. Jednak jestem osobą kulturalną, dobrze wychowaną i wiem jak się należy zachować w niektórych miejscach. Jak to się mówi "wiochy" bym nie narobił
    Jednak na dobrą sprawę się nie wypisuję bo nic mi to generalnie na chwilę obecną nie daje.
    Prywatnie: Z6 || N14-30/4s || N24-120/4s || N40/2 || N85/1.8s || SB-600 || YN560
    Służbowo: R6 || T24-70/2.8 G2 || C70-200mm f/2.8L IS III USM

    ZAJRZYJ I WEŹ UDZIAŁ:
    >>RAWki<=>ZADANIA TEMATYCZNE<=>FOTOGRAFIA MIESIĄCA<<

  5. #25
    D7200+Nikkor 10-24 f3.5-4.5G ED+Nikkor 18-105+Tamron SP AF 90 f2.8 Di MACRO 1:1+Nikkor AF-P DX 70-300G ED VR+Nikkor 50 1.8G+Sigma A 18-35 1.8+Sigma S 60-600

  6. #26

    Domyślnie

    Dobra, już nie politykujmy. Dostałem odpowiedź na pytanie jakie mnie dręczyło. Generalnie należy szukać innych kurii w razie czego

    Wątek za chwilę zamknę. Jak ktoś chce popolitykować to zapraszam na PW
    Prywatnie: Z6 || N14-30/4s || N24-120/4s || N40/2 || N85/1.8s || SB-600 || YN560
    Służbowo: R6 || T24-70/2.8 G2 || C70-200mm f/2.8L IS III USM

    ZAJRZYJ I WEŹ UDZIAŁ:
    >>RAWki<=>ZADANIA TEMATYCZNE<=>FOTOGRAFIA MIESIĄCA<<

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Bartolini82
    ..... O tym, że np. jakiś kościół jest "zarąbany" w wyniku procesów historycznych też nie słyszałem.....
    De facto o tym napisałeś. W końcu piękne zbory w twojej okolicy zostały przejęte z powodów historycznych. Miejscowi protestanci zostali usunięci, a świątynie przejęli napływowi rzymscy katolicy.
    Żeby było jasne - to naturalny proces, spora część zabytków dzięki temu została zachowana i można je dzisiaj podziwiać.
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kojocisko Zobacz posta
    De facto o tym napisałeś. W końcu piękne zbory w twojej okolicy zostały przejęte z powodów historycznych. Miejscowi protestanci zostali usunięci, a świątynie przejęli napływowi rzymscy katolicy.
    Nikt nie kazał Niemcom wywoływać wojny. Może nadal by sobie tutaj siedzieli. Poza tym, nawet Czesi dłużej panowali na tych terenach niż Niemcy, a Polacy byli tu pierwsi, więc po prostu do Polski wróciło to co kiedyś było jej.
    Zobacz jakie pomysły były np. dotyczące katedry Notre Dame czy co zrobiono z Hagia Sophia :/
    Ostatnio edytowane przez Bartolini82 ; 12-12-2020 o 23:00
    D7200+Nikkor 10-24 f3.5-4.5G ED+Nikkor 18-105+Tamron SP AF 90 f2.8 Di MACRO 1:1+Nikkor AF-P DX 70-300G ED VR+Nikkor 50 1.8G+Sigma A 18-35 1.8+Sigma S 60-600

  9. #29
    Oszczędny w słowach Awatar kipcior
    Dołączył
    05 2010
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Posty
    213

    Domyślnie

    To ja mam inne pytanie. Jak wyglądają takie "uprawnienia"? To jakiś papier jest? A jeśli tak to nie da się go zwyczajnie zrobić samemu w PS? Przecież takie kursy to zwyczajny skok na kasę, a ewentualny papier to przecież nie jakiś państwowy egzamin.
    D610, Nikkor 50 f1.4 G, Nikkor 24-70 f2.8, Sigma 20 f1.4, Sigma C 100-400.

  10. #30

    Domyślnie

    Możesz sobie zrobić w PS, ale posługiwanie się tym, to już paragraf.
    Poza tym wiesz, jak się zachować na mszy? Bo po to jest cały ten kurs.

Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Liturgiczny kurs fotografowania w kościele
    By _QMAN_ in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 37
    Ostatni post / autor: 09-04-2014, 08:36
  2. [ Reportaż ] 2 podobne a jakze inne
    By ranbir kapoor in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 22-07-2011, 14:40
  3. Kurs fotografowania w kosciele
    By --Arkadia-- in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 61
    Ostatni post / autor: 28-02-2011, 10:34
  4. Jak zrobić podobne logo?
    By kulka in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 20-11-2004, 09:51

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •