Close

Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 59
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    ...
    Zaświadczenie dotyczy że proboszcz czy tam inny szefu wie że w tej świątyni będziesz działać.
    ...
    Nie, nie na tym to polega.
    Dla Ciebie i być może dla innych fotografów Msza to tylko kolejny plener.
    Dla wiernych uczestnictwo w nabożeństwie plenerem nie jest. I tylko to trzeba zrozumieć. Umiejętność odpowiedniego zachowania się w określonym miejscu i w określonej sytuacji. I właśnie to jest przedmiotem i tematem szkolenia i uprawnień. Nic więcej.
    Ponieważ nie mam Tapatalka, to post dodałem poprzez kliknięcie ZAMIEŚĆ SZYBKĄ ODPOWIEDŹ na dole strony otworzonej w domyślnej przeglądarce mojego laptopa. Podobno też tak można

  2. #12
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ale to jest oczywiste, ja tylko napisałem żeby wyprostować sugestie że ktoś wymaga poświadczenia że fotograf jest wierzący, a tego nie ma !!
    Nazwijmy to "szkolenie" musi być żeby właśnie robiąc zdjęcia/video uczestniczyć w nabożeństwie, sakramencie i umieć się zachować żeby nie doszło do absurdalnych sytuacji i zakłócania całej ceremonii itp.

  3. #13

    Domyślnie

    Każda diecezja może mieć inne zasady.
    Np: https://przemyska.pl/fotosacrum/ przemyska zaświadczenia z parafii wymaga....

    a lubelska https://archidiecezjalubelska.pl/blo...r-6-7-03-2020/ świadectwa moralności

    więc nie jest tak, że wszędzie i każdy.
    Ostatnio edytowane przez ZbyszekS ; 12-12-2020 o 21:21
    35mm: Praktica VLC2; Pentacon 28; Pancolar 50; Pentacon 135
    DX: Z fc; Z DX 16-50; TTArtisan 50/1.2
    FX: Z8; V 24; N 35; N 40; N 50; Meike 50/1.2; N 85; N 14-30; N 24-120; T 70-210

  4. #14

    Domyślnie

    To ładne - formowanie fotografa . Każdy klub ma prawo do swoich zasad.
    Dentyści do fotografów z nienaganny zgryzem, golfiści kogoś z określonym handicapem.
    Udanego formowania drugiego stopnia
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kojocisko Zobacz posta
    Udanego formowania drugiego stopnia
    Tu nie chodzi o jakieś formowanie czy dziwne wymogi. Tak jak napisano. Chodzi o to, aby każdy wiedział jak ma się zachować w trakcie takiej mszy. Zwłaszcza, w najważniejszych momentach, jak chociażby przeistoczenie.
    Ktoś kto nie był np. nigdy w synagodze, nie będzie wiedział jak to wygląda i jak należy się zachować. Ja nigdy nie byłem i podejrzewam, że jakiś szybki kurs by mnie tego nie nauczył. A jednak obrzęd religijny (nieważne jakiej wiary) jest czymś bardzo ważnym dla osób, które w tym uczestniczą.
    Teraz trzeba wziąć pod uwagę jedną rzecz. Apostata to osoba ŚWIADOMIE PORZUCAJĄCA daną wiarę. Czyli na dobrą sprawę, może być nawet bluźniercą. Po takiej osobie, nigdy nie wiadomo czego można by się spodziewać podczas obrzędu. Dlatego jak dla mnie, osoba taka nie powinna mieć nawet prawa wstępu do świątyni wiary, którą porzuciła (bo apostazja jest przecież nie tylko w KK). Zwłaszcza patrząc chociażby na obecną sytuację na polskich ulicach... Większość z tych "ludzi" została wychowana w wierze katolickiej. No i co? Zachowują się gorzej niż zwierzęta... Te zdania nie maja charakteru politycznego, a jedynie mają uzmysłowić ile ew. dziwnych pomysłów mogą mieć takie obrażone na wiarę osoby.
    Dlatego za jak najbardziej zasadne, uważam również dodatkowe zaświadczenie np. od proboszcza z parafii, z której taki fotograf pochodzi.
    Poza tym, zobaczcie jaką "trzodę" potrafią zrobić ludzie, którzy coś tam fotografują na własną rękę przy okazji Komunii, rocznic czy chrztów...
    Żeby nie było. Nie jestem mocherowym fanatykiem. Jestem przeciwny hierarchii kościelnej w obecnej formie i temu co robi wielu księży, ale wszystko ma jednak swoje granice.
    Ostatnio edytowane przez Bartolini82 ; 12-12-2020 o 22:04
    D7200+Nikkor 10-24 f3.5-4.5G ED+Nikkor 18-105+Tamron SP AF 90 f2.8 Di MACRO 1:1+Nikkor AF-P DX 70-300G ED VR+Nikkor 50 1.8G+Sigma A 18-35 1.8+Sigma S 60-600

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Bartolini82 Zobacz posta
    Tu nie chodzi o jakieś formowanie czy dziwne wymogi. Tak jak napisano. Chodzi o to, aby każdy wiedział jak ma się zachować w trakcie takiej mszy. Zwłaszcza, w najważniejszych momentach, jak chociażby przeistoczenie.
    Ktoś kto nie był np. nigdy w synagodze, nie będzie wiedział jak to wygląda i jak należy się zachować. Ja nigdy nie byłem i podejrzewam, że jakiś szybki kurs by mnie tego nie nauczył. A jednak obrzęd religijny (nieważne jakiej wiary) jest czymś bardzo ważnym dla osób, które w tym uczestniczą.
    Teraz trzeba wziąć pod uwagę jedną rzecz. Apostata to osoba ŚWIADOMIE PORZUCAJĄCA daną wiarę. Czyli na dobrą sprawę, może być nawet bluźniercą. Po takiej osobie, nigdy nie wiadomo czego można by się spodziewać podczas obrzędu. Dlatego jak dla mnie, osoba taka nie powinna mieć nawet prawa wstępu do świątyni wiary, którą porzuciła (bo apostazja jest przecież nie tylko w KK). Zwłaszcza patrząc chociażby na obecną sytuację na polskich ulicach... Większość z tych "ludzi" została wychowana w wierze katolickiej. No i co? Zachowują się gorzej niż zwierzęta... Te zdania nie maja charakteru politycznego, a jedynie mają uzmysłowić ile ew. dziwnych pomysłów mogą mieć takie obrażone na wiarę osoby.
    Dlatego za jak najbardziej zasadne, uważam również dodatkowe zaświadczenie np. od proboszcza z parafii, z której taki fotograf pochodzi.
    Poza tym, zobaczcie jaką "trzodę" potrafią zrobić ludzie, którzy coś tam fotografują na własną rękę przy okazji Komunii, rocznic czy chrztów...
    Apostatą można być z wielu przyczyn. To o czym piszesz to kultura osobista i szacunek do miejsc kultu i ludzi.
    Można być apostatą i zachowywać się kulturalnie.
    Prywatnie: Z6 || N14-30/4s || N24-120/4s || N40/2 || N85/1.8s || SB-600 || YN560
    Służbowo: R6 || T24-70/2.8 G2 || C70-200mm f/2.8L IS III USM

    ZAJRZYJ I WEŹ UDZIAŁ:
    >>RAWki<=>ZADANIA TEMATYCZNE<=>FOTOGRAFIA MIESIĄCA<<

  7. #17

    Domyślnie

    @spiritus. Niby tak. Jednak z drugiej strony, ktoś się obraża na KK czy inną wiarę, ale później chce dzięki tej wierze czerpać korzyści... Trochę to takie zakłamane i jednak trzeba mieć też trochę honoru. Ja jak się na coś wk..urzę albo na kogoś to dla mnie jest skreślony do końca życia. Choć, taki akurat mam charakter. Zero-jedynkowy. Niby to złe na dzisiejsze czasy, gdzie łatwiej mają tacy ślizgacze, którzy kombinują niezależnie jak wiatr zawieje, ale z drugiej strony. Mam zasady i się ich trzymam. Taki typowy skorpion
    D7200+Nikkor 10-24 f3.5-4.5G ED+Nikkor 18-105+Tamron SP AF 90 f2.8 Di MACRO 1:1+Nikkor AF-P DX 70-300G ED VR+Nikkor 50 1.8G+Sigma A 18-35 1.8+Sigma S 60-600

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Bartolini82 Zobacz posta
    Tu nie chodzi o jakieś formowanie czy dziwne wymogi. .....
    Jak się nie czyta ze zrozumieniem zamieszczonego linku, to się potem pisze farmazony w dyskusji.

    pkt 2 linkowanego regulaminu "Do formacji dopuszcza się osobę, która przedstawi rekomendację księdza proboszcza parafii zamieszkania. Osoby, które nie przedstawiają pozytywnej opinii proboszcza nie będą dopuszczane do formacji."
    W ww. punkcie wyraźnie jest napisane o "formacji".

    Co do wstępu do świątyń - wasze prawo, o ile dana np. zabytkowa świątynia nie była remontowana za publiczne pieniądze lub zarąbana w wyniku procesów historycznych.
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kojocisko Zobacz posta
    Co do wstępu do świątyń - wasze prawo, o ile dana np. zabytkowa świątynia nie była remontowana za publiczne pieniądze lub zarąbana w wyniku procesów historycznych.
    Jeśli świątynia (nie ważne czy kościół czy synagoga czy cerkiew, bo kasa idzie na wszystkie 3) jest zabytkiem to normalne, że kasa idzie z państwa. Wtedy nie patrzą na to, jakiego wyznania jest świątynia. Nie słyszałem z kolei aby jakiś urząd wojewódzki czy coś w tym stylu, dało kasę tak o, na zwykłą świątynię. O tym, że np. jakiś kościół jest "zarąbany" w wyniku procesów historycznych też nie słyszałem. Jedynie np. przekształcony protestancki czy jemu podobny, na KK. O tym wiem, a nawet znam takie przykłady.

    Prawda jest taka, że:
    1) KK to "miękka rura", która na wszystko przymyka oko, zwłaszcza jeśli ktoś da odpowiedni datek
    2) ludzie, wielce obrażeni na KK nie mają honoru (przykłady fotografów apostatów czy inne z życia, gdzie ludzie udają wielce obrażonych, nie chodzą do kościoła, ale dzieciaka do I Komunii wyślą bo przecież rodzinka zjedzie i da kasę i prezenty...)
    Każdy ma prawo do swoich poglądów czy wiary, ale niech też każdy ma swoją godność i trzyma się jasnych zasad bo wychodzą z tego po prostu jaja.
    Na tym kończę, bo zaraz przyjdzie mod i pozamiata bo stwierdzi, że się zbyt politycznie zrobiło
    D7200+Nikkor 10-24 f3.5-4.5G ED+Nikkor 18-105+Tamron SP AF 90 f2.8 Di MACRO 1:1+Nikkor AF-P DX 70-300G ED VR+Nikkor 50 1.8G+Sigma A 18-35 1.8+Sigma S 60-600

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Bartolini82 Zobacz posta
    @spiritus. Niby tak. Jednak z drugiej strony, ktoś się obraża na KK czy inną wiarę, ale później chce dzięki tej wierze czerpać korzyści... Trochę to takie zakłamane i jednak trzeba mieć też trochę honoru. Ja jak się na coś wk..urzę albo na kogoś to dla mnie jest skreślony do końca życia. Choć, taki akurat mam charakter. Zero-jedynkowy. Niby to złe na dzisiejsze czasy, gdzie łatwiej mają tacy ślizgacze, którzy kombinują niezależnie jak wiatr zawieje, ale z drugiej strony. Mam zasady i się ich trzymam. Taki typowy skorpion
    Też skreślam ludzi całkowicie gdy mi na odcisk ktoś nadepnie ale zdroworozsądkowo czasami wykorzystuję półśrodki. Wątpię abyś był takiego przekonania gdybyś był typowym kotleciarzem i tylko z tego się utrzymywał a jednocześnie z pewnych względów wystąpiłbyś z KK. Musiałbyś albo zmienić swoje przekonania albo się przebranżowić
    Prywatnie: Z6 || N14-30/4s || N24-120/4s || N40/2 || N85/1.8s || SB-600 || YN560
    Służbowo: R6 || T24-70/2.8 G2 || C70-200mm f/2.8L IS III USM

    ZAJRZYJ I WEŹ UDZIAŁ:
    >>RAWki<=>ZADANIA TEMATYCZNE<=>FOTOGRAFIA MIESIĄCA<<

Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Liturgiczny kurs fotografowania w kościele
    By _QMAN_ in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 37
    Ostatni post / autor: 09-04-2014, 08:36
  2. [ Reportaż ] 2 podobne a jakze inne
    By ranbir kapoor in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 22-07-2011, 14:40
  3. Kurs fotografowania w kosciele
    By --Arkadia-- in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 61
    Ostatni post / autor: 28-02-2011, 10:34
  4. Jak zrobić podobne logo?
    By kulka in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 20-11-2004, 09:51

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •