Close

Strona 3 z 18 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 171
  1. #21

    Domyślnie

    Czy ty przeczytałeś co ja napisałem? " to młode osoby, które zaczynają pracę i głównie się uczą zawodu przez pierwsze miesiące. Nie dostają na pierwsze 3-9 miesięcy pracy nowej, super wydajnej stacji roboczej". Zapewniam cię, że w software house te osoby nie generują głównych dochodów przez pierwsze 6-12 miesięcy, a raczej są deficytowe. Junior jest branżowym określeniem pozycji zawodowej wynikającej z kwalifikacji. I konieczności pracy pod nadzorem.
    Gratuluję ci tego poczucia, że tylko ty się znasz na swojej pracy
    BTW - u nas 100% seniorów (oprócz kadry zdecydowanie badawczej, z naukowym backgroundem) to ludzie zaczynający z pozycji juniora w naszej firmie. Rekrutujemy młodziaków w okolicach 3 roku studiów, szkolimy, wspieramy w studiach II stopnia, czasem namawiamy na doktorat (w zależności od obszaru pracy). W międzyczasie junior staje się seniorem. Projektuje systemy, umie zaplanować eksperymenty z obszaru ML, nadzoruje zespoły, negocjuje z klientami. Fajnie, że u ciebie umieją to ludzie 22 -24 lata.

    BTW - jak ktoś umie projektować eksperymenty z obszaru ML, to dostaje dostęp do serwerów z GPU za grubo ponad 100kpln. Niezależnie od wieku.

    A żeby było a'propos wątku. Rzuć okiem na Dell Latitude serii 74xx (7480-7490). Jeśli podróżujesz, to taki czternastocalowy laptop jest jak dla mnie idealnym połączeniem wydajności i wygody. Przerzuciłem się ze stacji roboczych typu Precision i to był super wybór. Oczywiście, jak stacjonarnie pracuje się z zewnętrznymi monitorami. U mnie działa na tym LR (rawy z D850), PS, a w pracy nawet zupełnie duże maszyny wirtualne z bazami Oracla.
    Ostatnio edytowane przez Kojocisko ; 13-12-2020 o 22:46
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  2. #22

    Domyślnie

    Nie mamy pracowników 22-24 lata.
    Z całym szacunkiem, ale. W branży reklamowej dzieje się to wszystko troszkę inaczej. Nie ma baz danych, nie ma programowania, nie ma bardzo wielu rzeczy typowo komputerowych. Głównie liczy się pomysł i wykonanie.
    Ja to nawet nie nazywam reklamą, tylko pomysłem na realizacje reklam.

    Wyszukiwanie ofert - robią to wszyscy bez względy na staż i wiek. Dyskusje dotyczące pomysłu są naprawdę ostre (czasem nawet zbyt).
    Po pomysłach na realizacje trzeba jeszcze przekonać zamawiających do naszych racji. I tu jest najtrudniej. Ostatnio właśnie dzięki pomysłowi na realizację, najmłodszemu stażem w firmie, ale mającym 63 lata, otrzymaliśmy spory kontrakt w Turcji. Będziemy go realizować w marcu. Piszę "będziemy go realizować", bo będziemy to robić wspólnie. Razem. Nie ma podziału na starszych i młodszych. Jesteśmy jedną firmą.
    I teraz: mam zabrać (ograniczyć dostęp) dobry sprzęt dla najmłodszych, skoro właśnie oni najlepiej (i najszybciej) rysują? Mam im dać byle co, żeby się męczyli? Coś jest chyba nie tak.

    Bardzo możliwe, że taka sytuacja występuje tylko w mojej branży. W Twojej może być całkiem inna sytuacja.

    Jeszcze co do sprzętu. NIGDY nie patrzyłem na laptopy z ekranem 14-15". Uważam, że to jest do grafiki po prostu za mało. Idąc do klienta muszę się liczyć z tym, że nie będzie miał projektora i wszystko będzie pokazane na moim ekranie. Oczywiście w domu, w firmie jest możliwość podłączenia monitora 27,5 - 28", ale nie są to monitory przenośne. Kupowanie dodatkowych komputerów tylko do prezentacji moim zdaniem mija się z celem.
    Ponieważ nie mam Tapatalka, to post dodałem poprzez kliknięcie ZAMIEŚĆ SZYBKĄ ODPOWIEDŹ na dole strony otworzonej w domyślnej przeglądarce mojego laptopa. Podobno też tak można

  3. #23

    Domyślnie

    Wszystkie „konsumenckie” serie notebooków są generalnie robione z tańszych podzespołów i dotyczy to wszystkich producentów. Dlatego też są one stosunkowo tanie w porównaniu z seriami biznesowymi. Inspiriony w dellu to konsumencki sprzęt. Latitudy i precisiony to sprzęt biznesowy. Konsumencki sprzęt szybko się „starzeje” a jak trafisz na złą serię to i będziesz miał sporo awarii.


    Wysłane za pomocą Tapatalk

  4. #24

    Domyślnie

    Łezka mi się w oku zakręciła, 2 latitudy, jeden kupiony lata temu D531 drugi nieco nowszy, ale też ma dobre 5, 6 lat, oba działają wyśmienicie, jedyne co, to bateria poszła po wymiany. Tak więc mogę polecić, choć nowsze latitudy są faktycznie z nieco gorszych materiałów wykonane i po kilku latach wyglądają jak psu z gardła wyjęte, to działają ok
    Stary D531 pozostał z windowsem XP, bo używam go w serwerowni do połączeń do zarządzalnych sprzętów przez RS232, ew. do jakiś tam zadań serwisowych przy starych kasach fiskalnych no i jeszcze 2 doki w zapasie do niego mam, stary sprzęt nie do zajechania, podobnie jak stare ibmy z grzybkiem 4/3"
    • ZABAWA W RAWKI WEŹ UDZIAŁ!
    • D7500 + S10-20 F/3,5 + S18-35 F/1.8 + S17-50 + N50 1.8 G + N55-300 + Sg8 F/3.5 csII + PORST MC 135 + Meike tube set || Cokin P / Marumi magnetic || FotoPro x4i || Stroboss 36N, 60N, X2, X rec
    • RX100 III
    • Flickr Pstryk || strava || yt

  5. #25

    Domyślnie

    CHyba trochę odbiegliśmy od Watku. To zapytam jeszcze raz - patrz wątek nr 1 - który z tych 3 laptopów? polecicie?
    Takie tam starocie

  6. #26

    Domyślnie

    Żaden
    Najpierw określ potrzeby, czy to ma być dla gracza, do zdjęć, czy bez karty graficznej.
    Nikon Z7 Z14-30/4 Z24-70/2,8; S50/1,4;S70-200 2,8; S60-600

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Myszowor Zobacz posta
    Żaden
    Najpierw określ potrzeby, czy to ma być dla gracza, do zdjęć, czy bez karty graficznej.
    najgorsi tacy madrale - zamiast pisac bzdury pzreczytaj pierwszy watek, albo nie pisz nic . widziałeś kiedys komputer bez karty graficznej? masz osobnego kompa do grania i osobnego do zdjec? a moze masz jeszcze trzeciego tylko do Worda?
    Takie tam starocie

  8. #28

    Domyślnie

    Drogi zirytowany kolego,

    Komputer do gier i zdjęć ma inną charakterystykę niż tylko do zdjęć i np. Worda.
    Za brak karty graficznej uważa się kartę wbudowaną.
    Ja do gier mam inny komputer niż do zdjęć i pracy. Nazywa się PS4.

    W jednym z podanych komputerów jest procesor AMD - czy ktoś miał doświadczenia z AMD w laptopach? Bo ja żadnego.
    W sprawie procesora w Lenovo nie dam rady skomentować, ze względu na zaufanie do marki - Dell wygląda ok. jednak pytanie czy niskonapięciowy procesor ci wystarczy? (mnie wystarcza, ale nie gram)
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  9. #29
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez piotereks Zobacz posta
    najgorsi tacy madrale - zamiast pisac bzdury pzreczytaj pierwszy watek, albo nie pisz nic . widziałeś kiedys komputer bez karty graficznej? masz osobnego kompa do grania i osobnego do zdjec? a moze masz jeszcze trzeciego tylko do Worda?
    Bardzo dużo komputerów i laptopów jest bez karty graficznej, wielu ludzi używa mocne komputery do gier gdzie jest chłodzenie z prawdziwego zdążenia, a laptop do pracy, podobnie jest przy pracy z kolorem gdzie często laptop wymaga osobnego monitora i zamiast tego składa się zestaw, a laptop jako mobilny jest do innych rzeczy.
    Zamiast pyskować rozwiń swoją myśl i pisz z dużej litery ( to takie przywalenie ekstra od kolejnego mądrali, tylko nie pisz potem że forum jest be i nie popłacz się podczas opuszczania forum, drzwiami nawet nie trzaśnie bo admini je ściągnęli ).

  10. #30

    Domyślnie

    Trochę nie rozumiem, napaliłeś się na jeden z tych 3 laptopów za grubą kasę a nie określiłeś do czego ten laptop, podlinkowane Lenovo są z dedykowaną kartą graficzną, Dell nie ma karty i na nim gry nie pójdą, dlatego z mojego punktu widzenia - żaden . Więc jeśli chcesz pomocy określ swoje potrzeby...
    Nikon Z7 Z14-30/4 Z24-70/2,8; S50/1,4;S70-200 2,8; S60-600

Strona 3 z 18 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Czas na zmianę body
    By py1szczak2 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 61
    Ostatni post / autor: 11-01-2021, 19:54
  2. Czas na zmianę, d5200?
    By mikis in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 31-03-2015, 13:16
  3. 5 lat z D50, czas na zmianę.
    By dancio in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 28-08-2010, 16:25
  4. Czas na zmianę D50
    By fotoMichal in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 74
    Ostatni post / autor: 24-08-2008, 19:45
  5. Czas na zmianę systemu
    By kiemlo in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 16-09-2006, 21:10

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •