Close

Strona 5 z 13 PierwszyPierwszy ... 34567 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 121
  1. #41

    Domyślnie

    Nie wiem jak inni, ale ja zrobiłem kilka (a może nawet więćej niż 10, niedokładnie pamiętam) zdjęć przedmiotów codziennego użytku dysponując jak sądzę tym, co Ty masz: latarką, lamką biurkową czy dwoma, jedną lampą błyskową - oraz całą masą wynalazków typu kalka, biały (i czasem czarny) brisol, biały sufit i w zasadzie tyle.

    Jeśli chcesz wiedzieć jak wychodzi, mogę podać parę miniaturek (mało co prawda warzyw, ale przedmioty są ):

    Sorry, tu były miniaturki, ale miniaturki posłałęm zanim się zorientowałem że to nie jest post z poradami, tylko czyjś zdjęćiowy. Przepraszam wszystkch za lamerską sytuację z mojej winy!
    Ostatnio edytowane przez 2pompony ; 07-03-2021 o 15:49
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  2. #42

    Domyślnie

    Dziękuję za poradę.
    Właśnie widziałem wcześniej miniaturki i nagle zniknęły Jeśli chodzi o mnie to mogą zostać, nie mam z tym problemu.

    Pobawię się z tłami i dodam drugie źródło światła, na zdjęciu z zegarkiem zrobiłeś fajny efekt, w którym jak się domyślam użyłeś kilku źródeł światła. Jeśli pozwolisz zainspiruje się Twoimi zdjęciami

  3. #43

    Domyślnie

    Pozwolę, żebyś się zainspirował.

    A tak w ogóle, jakby ktoś z szanownych fotografów przez duże f zobaczył mój plan zdjęciowy przy niektórych z tych zdjęć, albo załamałby ręce, albo wybuchnął niepohamowanym śmiechem. OK, jak nei masz probmeu z miniaturkami, to zamieszczę, żeby ewentualnie łatwiej było dyskutować.











    Tak, zdjęcie z zegarkiem to dwie latarki + lampka biurkowa. Ułożenie tego, żeby ta cholerne okrągłe latarki się nie staczały po książkach trwało, ale w końcu dałem radę. A zdjęcie z igloo to tylko jedna latarka!

    Z widocznych udziwnień na kwadratowym zdjęciu Petaxa MX jako tło jest użyty ekran kompa z innym moim zdjęćiem. Natomiast na trąbce była tylko jedna lampa błyskowa, ale za to chyba z dziesięć innych zastawek, kawałków styropianu i temu podobnych.

    Ja oczywiście wiem, że lepiej byłoby mieć studio, osprzęt, możliwość zamocowania wszystkiego na każdy możliwy sposób, z dodatkiem dwóch tysięcy modyfikatorów - ale zaręczam, że zabawa jest równie przednia jak się tego nie ma, a efekty czasem dają satysfakcję.
    Ostatnio edytowane przez 2pompony ; 07-03-2021 o 16:29
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  4. #44

    Domyślnie

    Dziękuję jeszcze raz, będę miał teraz nad czym pracować. Muszę jakoś bardziej ogarnąć te zastawki o których wspomniałeś bo efekt jest według mnie świetny.

  5. #45

    Domyślnie

    No problem. Wiesz jak działa blenda, nie? No to teraz wyobraź sobie, że masz w domu dziesiątki takich blend, tylko różnych wielkości: od wielkich jak prześcieradła czy obrusy, aż do malutkich jak półmisek czy kawałek styropianu lub kartonu. Plus do tego największą blendę czyli biały sufit.

    A teraz tylko ustawiasz to wszystko tak, żeby po pierwsze nie pospadało, po drugie podoświetlało różne miejsca i hulaj dusza!
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  6. #46

    Domyślnie

    2pompony a zdradzisz jeszcze jedną rzecz? Chodzi mi o zdjęcie np igloo czego użyłeś za podstawę? Plexi?

  7. #47

    Domyślnie

    Nie miałem plexi, ale miałem w domu okno.

    Użyłem szyby!





    A poważnie, to rzeczywiście była szyba, ale nie z okna - wyciągnąłem ze starej ramki po obrazku.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  8. #48

    Domyślnie

    Kolejne dwie fotografie, jeszcze nie próbowałem zabaw z nowymi tłami ale myślę że na dniach coś się urodzi

    42.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1_1.jpg
Wyświetleń:	237
Rozmiar:	288,5 KB
ID:	49459

    43
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.jpg
Wyświetleń:	237
Rozmiar:	605,0 KB
ID:	49458

  9. #49

    Domyślnie

    Wiosenne kwiaty, pierwsze próby.

    44.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1_4.jpg
Wyświetleń:	11
Rozmiar:	456,4 KB
ID:	50459

    45
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1_3.jpg
Wyświetleń:	214
Rozmiar:	442,8 KB
ID:	50460

    46
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1_2.jpg
Wyświetleń:	13
Rozmiar:	453,9 KB
ID:	50461

    47
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Stokrotka.jpg
Wyświetleń:	217
Rozmiar:	435,4 KB
ID:	50462

  10. #50

    Domyślnie

    45 zdecydowanie tak.
    Z7, N 24-70 S, N 70-300mm f/4.5-5.6E ED VR, N 35mm 1.8 G ED, N 200-500, Pen-F, Oly 171.8, Oly 40-150.

Strona 5 z 13 PierwszyPierwszy ... 34567 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Makro ] Początki z makro
    By Okrutny in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 24-10-2016, 16:51
  2. [ Krajobraz ] Początki z fotografią
    By rafcio91 in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 23-07-2016, 18:45
  3. [ Portret ] Początki z fotografią...
    By yacekk in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 30-10-2014, 19:45
  4. [ Portret ] początki z fotografią
    By blade80 in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 04-12-2011, 16:47
  5. Początki makro
    By maciek1993 in forum Filtry, konwertery, pierścienie
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 22-04-2009, 10:01

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •