Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 39
  1. #1

    Domyślnie 7Artisans 50mm 1.1 i sony a7 III

    Przez kilka dni miałem mitakona z mocowaniem sony
    Tego mitakona 50mm 0.95 czy jakoś tak coś w tym stylu....

    Ciężki i dosyć ostry i ... nieciekawy niestety

    Potem po przeczytaniu kilku stron internetu i obejrzeniu videło, zdecydowałem się na 7artisans 1.1 50mm
    kupiłem f43.pl - fajny kontakt


    Małe fajne lekkie
    Przejściówka closefocus czy close up - daje dodatkowe mozliwosci
    Fani ostrego obrazka niech ida do sigmy czy innego canona czy nikona

    To jest ********e szkło i mało ostre
    1
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	MKR00681_DxO.jpg
Wyświetleń:	9
Rozmiar:	1,64 MB
ID:	46078

    2
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	MKR00682_DxO.jpg
Wyświetleń:	9
Rozmiar:	2,70 MB
ID:	46079

    3
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	MKR00690_DxO.jpg
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	2,93 MB
ID:	46080

    4
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	MKR00870_DxO.jpg
Wyświetleń:	8
Rozmiar:	2,24 MB
ID:	46081

    5
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	MKR00885_DxO.jpg
Wyświetleń:	8
Rozmiar:	2,32 MB
ID:	46082

    6
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	MKR00892_DxO.jpg
Wyświetleń:	9
Rozmiar:	2,51 MB
ID:	46083

    7
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	MKR00967_DxO.jpg
Wyświetleń:	9
Rozmiar:	2,52 MB
ID:	46084

    8
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	MKR00933_DxO.jpg
Wyświetleń:	8
Rozmiar:	2,46 MB
ID:	46085

    9
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	MKR00914_DxO.jpg
Wyświetleń:	7
Rozmiar:	3,89 MB
ID:	46086

    - - - - kolejny post - - - - - -

    10
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	MKR00534_DxO.jpg
Wyświetleń:	8
Rozmiar:	2,60 MB
ID:	46090
    11
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	MKR00624_DxO.jpg
Wyświetleń:	8
Rozmiar:	2,66 MB
ID:	46091
    12
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	MKR00915_DxO.jpg
Wyświetleń:	7
Rozmiar:	2,22 MB
ID:	46092
    13
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	MKR00618_DxO.jpg
Wyświetleń:	6
Rozmiar:	2,26 MB
ID:	46093
    14
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	MKR00619_DxO.jpg
Wyświetleń:	7
Rozmiar:	2,48 MB
ID:	46094

  2. #2

    Domyślnie

    A co to za denko od butelki? Powiedzieć, że ostrości nie ma, to jakby nic nie powiedzieć. Że niby magia jasnego szkła? Może, ale o jakości obrazka można powiedzieć tyle, że jej nie ma. No chyba, że czasem potraktuje fotografa z zaskoczenia i nieoczekiwanie wyprodukuje coś sensownego. Rozumiem dążenie do "artyzmu", ale są jednak jakieś granice zdrowego rozsądku. Może przymknij mocno to cudo to efekty będą bardziej znośne. I prześlij fotkę nr 9 do lokalnego proboszcza, bo ona niechybnie dowodzi, że obiektyw automatycznie wykrywa świętość i rozdaje świętym aureole.

    Podobają ci się takie zdjęcia? Serio pytam.
    Jacek

  3. #3

    Domyślnie

    W pierwszej chwili chciałem odesłać cię do tego wątku :
    https://forum.nikoniarze.pl/threads/...Fashion-Beauty
    lub na 35photo
    Znajdziesz tam zdjęcia które na pewno ci przypasują. Ładne kolorowe ostre tam gdzie trzeba z 2 kg cukru pudru ia czasem i rodzynkami czy pomarańczami.

    A potem pomyślałem że tak nie można. Że człowiekowi trzeba wyjaśnić. Ale zaraz potem uświadomiłem sobie że mam do czynienia z człowiekiem (podobnie jak Sailor) który jest szalenie zamknięty w swoim świecie wiedzy i przekonań.
    I jestem w kropce.
    Odpowiem tak. To są zdjęcia ze spaceru i kilku dni zabaw. Wkleiłem foty (BEZ powszechnego wyostrzania) najczęściej z obniżonym mikrokontrastem. Wydaje mi się że lepiej to obrazuje rzeczywisty obrazek niż wklejane powszechnie na forach znaczki pocztowe wostrzone tak że można się pokaleczyć.
    Co do sensowności użycia tego szkła:
    Dobrze że fotografowie z tego forum nie biorą się za filmowanie (no oprócz wesel i ślubów - co stało sie tutaj szczytem profesjonalizmu) bo reklamy apartu wyskakiwałyby z każdej lodówki.

    Tak lubię tego typu zdjęcia. Lubię bliki flary i dziwne nieostrości. Czy powoduje to ze zdjęcie jest lepsze? Czasami może tak. W większości wypadków nie, co nie oznacza że staje się gorsze. Jest trochę inne niż 99% zdjęć którę widzę na codzień. I to mnie bardzo cieszy. Znacznie bardziej niż słodka niunia w pozie 4F czy 3B + 2kg cukru pudru i polewka.
    To szkło wykorzystane kreatywnie przy okazji jakiejś sesji "na serio" może dać świetny efekt a na razie cieszy mnie.

  4. #4

    Domyślnie

    I wszystko fajnie. Możesz lubić co chcesz, to twoje wybory. Każdy może. Ale obiektyw to jest normalne narzędzie - powinien być przewidywalny i pozwalać na zarejestrowanie dowolnego obrazka, jaki sobie wymyślił fotograf. A tu co masz? Totalną nieprzewidywalność. Albo będzie flara, albo nie, albo z lewej albo z prawej, o ostrości, czyli o wyseparowaniu detalu, który chcesz pokazać nie ma mowy. Myślę, że jak weźmiesz pięć takich obiektywów, to nie znajdziesz dwóch podobnych. Ja rozumiem to tak. Obiektyw służy do rejestracji obrazu i dobry (przyzwoity) obiektyw powinien pozwalać fotografowi na zarejestrowanie obrazka , jaki sobie wymyślił i wykreował. A tu jest propozycja narzędzia, które przypomina krzywy pilnik, albo lekko zgięte wiertło. Może coś da się tym zrobić, ale to jest przypadek. Fotograf nie decyduje tu praktycznie o niczym. I jeszcze fascynuje się tym, że "obiektyw nie jest nudny". Czyli co? Obiektyw sam z siebie wykreuje obrazek, który zaskoczy fotografa? Raz lepszy, raz gorszy, a większość i tak wywali się do kosza? A gdzie tu rola dla fotografa. Świadomego fotografa, który nie pstryka bezmyślnie fotek licząc na szczęście, tylko coś planuje. Jeśli podobają ci się takie obrazki, to OK. Śmieszy mnie gonitwa za tymi starymi porysowanymi Heliosami z odwróconą soczewka i innymi wynalazkami wymontowanymi z czegoś tam, żeby aparat sam porobił jakieś cudaczne fotki, na które fotograf nie ma żadnego wpływu, bo "obiektyw jest ciekawy". Można się w to bawić. Ale wydawać na takie coś ponad półtora tysiąca PLN to już solidne przegięcie. Wydać jeszcze można, bo to twoja kasa, nie moja, ale promować to coś na forum jako obiektyw? Opisywać w dziale z obiektywami? Ja tam preferuję obiektywy, które pozwolą mi zarejestrować obrazek jaki chcę, jaki sobie wymyśle, czy wykreuję, a do tego potrzeby jest sprzęt przewidywalny, a nie jakieś cudo z którego nie wiadomo co wyjdzie. OK, może mieć wady, ale nie może być jedną wielką nieprzewidywalna wadą.

    No, ale może to nie jest wina obiektywu, tylko tego, kto stał za wizjerem? Może ten ten obiektyw jest lepszy, niż to co tu przedstawiłeś. Być może. Ale na podstawie tych "nie nudnych" zdjęć niestety trudno to stwierdzić.
    Jacek

  5. #5

    Domyślnie

    Podstawą jest dobór narzędzia. Tu się chyba zgadzamy. Ty wybierzesz ostre szkło, ja czasami wybiorę właśnie to dziwne, niedoskonałe którym mogę pobawić się w łapanie flar i blików gdzie strefy nieostrości "grają" a nie są po prostu rozmemłane, a czasami wybiorę ostre nowe nudne szkło. Dostrzegasz różnicę?

    Nieprzewidywalne efekty - możesz wytłumaczyć? Nie wiem czy dobrze zrozumiałem. Bo po przeczytaniu twojej wypowiedzi wynika (chyba, ale może źle zrozumiałem) że nieprzewidywalne dla ciebie sa te bliki/flary? Gdybym ich nie chciał to by ich nie było. Wystarczy naprawdę lekkie przymknięcie a część tych wspaniałych wad znika. To jest świadomy wybór niedoskonałości (dla ciebie) a wspaniałego efektu (dla mnie)

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JK Zobacz posta
    A co to za denko od butelki? Powiedzieć, że ostrości nie ma, to jakby nic nie powiedzieć. Że niby magia jasnego szkła? Może, ale o jakości obrazka można powiedzieć tyle, że jej nie ma. (...)

    Podobają ci się takie zdjęcia? Serio pytam.
    A np. takie Ci się podoba ?

    O obiektywach wiem prawie wszystko

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fafniak Zobacz posta
    ...Nieprzewidywalne efekty - możesz wytłumaczyć? Nie wiem czy dobrze zrozumiałem. Bo po przeczytaniu twojej wypowiedzi wynika (chyba, ale może źle zrozumiałem) że nieprzewidywalne dla ciebie sa te bliki/flary? Gdybym ich nie chciał to by ich nie było. Wystarczy naprawdę lekkie przymknięcie a część tych wspaniałych wad znika. To jest świadomy wybór niedoskonałości (dla ciebie) a wspaniałego efektu (dla mnie)
    Stary lub nowy obiektyw robiony na starą modłę to narzędzie jak każde inne. Trzeba je poznać, jak wszystko czym się posługujemy, a wtedy efekt przypadkowości mija. Też mam ze dwa szkiełka, które produkują flary a czasami robią tęczę na pół kadru, ale to nie znaczy, że tego nie kontroluję. Przeciwnie, czasami trochę się trzeba namęczyć by sprowokować szkło do takiego lub innego zachowania. I o ile zależy mi na takim konkretnie efekcie to muszę dobrać odpowiedni do tego obiektyw. W tym przypadku takim obiektywem niestety nie będzie perfekcyjnie skorygowany współczesny obiektyw także przyznając rację koledze JK odnośnie tego, że narzędzie powinno być przewidywalne i dać mi dowolny obrazek to jednocześnie się z nim nie zgadzam, że ten "lepsiejszy" obiektyw zawsze mi to zapewni. I chyba nie trzeba tego udowadniać?

  8. #8

    Domyślnie

    Kuba Miszcz! Jak zwykle

  9. #9

    Domyślnie

    To trochę jakbym przez przypadek takie zdjęcie zrobił :
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	MKR00836_DxO.jpg
Wyświetleń:	8
Rozmiar:	3,62 MB
ID:	46109

  10. #10

    Domyślnie

    Wyślij to zdjęcie na jakiś konkurs fotograficzny. Może ktoś je doceni i dostaniesz nagrodę.
    Jacek

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [recenzja] 7Artisans 50/1.05 Z
    By Cichy in forum Obiektywy - system Z
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 07-12-2020, 10:12
  2. 50mm 1.4 vs 55 1.8 Sony E-mount
    By GreogryGreg in forum Sony
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 08-03-2019, 02:40
  3. [ Leica ] 7Artisans 50mm f/1.1 (bagnet Leica M)
    By szyszymomonn in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 13-02-2018, 01:01

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •