Close

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 31 do 39 z 39
  1. #31

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fafniak Zobacz posta
    Jak widzę że nie czytasz postów pomimo że je cytujesz, dyskusja wobec tego nie ma sensu
    Nie ma sprawy Po prostu próbuję ze swojego punktu widzenia uzasadnić chęć posiadania i użytkowania obiektywu opisanego w temacie. Być może wyrosłem już z bardzo jasnych szkieł typu f/1,0 i tu jest problem (czyli problem leży po mojej stronie). To takie luźne wieczorne dywagacje
    Nikon Z6 / Sony A7 III, Nikon Z 50 mm f/1.8 S , Viltrox 85 f/1.8, Techart TZE-01 + MC-11 oraz szkła Sigmy, Sony i M42
    / insta / Mój fejsik / moja stronka / maxmodels / 35photo

  2. #32

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cybulski Zobacz posta
    40-2 nadal jest dość drogi
    Jak możesz wspominać tak prozaiczne kwestie jak cenę Skoro tu fruwają różne "dream lensy" za grube tysiące...

  3. #33

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Gdybyś przeczytał tytuł artykułu, który zacytowałeś, miałbyś szansę uzyskać odpowiedź na swoje egzystencjalne pytanie. No dlaczego ludzie kupują jakieś Fujinany zamiast Sigmy 35/1.2, ciekawe, nie
    Na szczęście nie ma jednej recepty na bokeh, ilu fotografów tyle pomysłów Jeden poszuka wspomnianego Trioplana, drugi kupi jego współczesną kopię. Chińczyki też znajdą nabywców. Można, czy jest jakiś wzorzec ciekawego bokehu?
    To jest taka niekończącą się gonitwa za króliczkiem (ony bokeh). Miałem w rękach obiektyw lustrzany (bokeh obwarzanki), obracałem w heliosie 50 2,0 tylną soczewkę , itp. itd. i jak.... ten koziołek nie znalazłem swego Pacanowa z bokehem

    Sam nie potrafię określić swojego wzorca bokeh, ale znam osoby , które na widok moich fot z bokehem ze szkieł Гелиос 40-2 85 mm f/1.5 oraz Takumar 50 1.4 (ten radioaktywny) były zniesmaczone
    Nikon Z6 / Sony A7 III, Nikon Z 50 mm f/1.8 S , Viltrox 85 f/1.8, Techart TZE-01 + MC-11 oraz szkła Sigmy, Sony i M42
    / insta / Mój fejsik / moja stronka / maxmodels / 35photo

  4. #34

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Nie ma sprawy Po prostu próbuję ze swojego punktu widzenia uzasadnić chęć posiadania i użytkowania obiektywu opisanego w temacie.
    To nie o to chodzi. Nie czytając nie wiesz co dla mnie było ważne
    50 "radioaktywną" pentaxa mam nadal - niestety ma odwrotnie kale ostrosci to jest problem dla mnie

  5. #35

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Jak możesz wspominać tak prozaiczne kwestie jak cenę Skoro tu fruwają różne "dream lensy" za grube tysiące...


    W czasie, gdy miałem 40-2 był on śmiesznie tani, zaczynam żałować jego sprzedaży Na szczęście szkło Tokina (nazywana "Bokina" nie bez powodu) AT-X 90mm ma u mnie dożywocie , ale ceny obecne tego szkła to jakiś absurd.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez fafniak Zobacz posta
    To nie o to chodzi. Nie czytając nie wiesz co dla mnie było ważne
    50 "radioaktywną" pentaxa mam nadal - niestety ma odwrotnie kale ostrosci to jest problem dla mnie
    Wydaje mi się , że wiem. Swego czasu dlatego właśnie używałem 40-2 i później przeczuciem się na Takumara i Pentacona (mam też Canona FD 50 1,4 - szkło referencyjne i za grosze a lepsze optycznie od wersji f/1.2 w mocowaniu FD).
    Ostatnio edytowane przez candar ; 08-12-2020 o 21:30
    Nikon Z6 / Sony A7 III, Nikon Z 50 mm f/1.8 S , Viltrox 85 f/1.8, Techart TZE-01 + MC-11 oraz szkła Sigmy, Sony i M42
    / insta / Mój fejsik / moja stronka / maxmodels / 35photo

  6. #36

  7. #37

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fafniak Zobacz posta
    nie czytasz postów
    "Małe szkło z regulowaną ostrością z adapterem z closefocus - jest dla mnie ciekawe pod względem flar (to mnie przekonało) a jednocześnie bokeh jest dla mnie interesujący."

    Ok, a dlaczego np. nie Voigtlander ?
    Nikon Z6 / Sony A7 III, Nikon Z 50 mm f/1.8 S , Viltrox 85 f/1.8, Techart TZE-01 + MC-11 oraz szkła Sigmy, Sony i M42
    / insta / Mój fejsik / moja stronka / maxmodels / 35photo

  8. #38

    Domyślnie

    Bo oglądałem wojtki i na żadnym wideo nie znalazłem flar takich jakie by mnie interesowały - może źle szukałem
    Szkła pentaxa - napisałem - odwrócona skala ostrosci

  9. #39

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234

Podobne wątki

  1. [recenzja] 7Artisans 50/1.05 Z
    By Cichy in forum Obiektywy - system Z
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 07-12-2020, 10:12
  2. 50mm 1.4 vs 55 1.8 Sony E-mount
    By GreogryGreg in forum Sony
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 08-03-2019, 02:40
  3. [ Leica ] 7Artisans 50mm f/1.1 (bagnet Leica M)
    By szyszymomonn in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 13-02-2018, 01:01

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •