Close

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 39
  1. #21

    Domyślnie

    Widać rzutnik Ania dawał cyfrowy obrazek zanim to jeszcze stało się modne

  2. #22

    Domyślnie

    Bardzo to logiczne, obiektyw jest nijaki i cyfrowy, bo daje obrazek jak projektor Ania

    Teoretyzować to można dużo jak widać. Gdybyś poużywał takiego szkła z projektora, moglibyśmy wymienić uwagi, jak to w praktyce wygląda. Tak, cóż, zalinkowałeś przykłady, że ktoś potrafi wykorzystać nawet takie dziwadło. Jednak trudno to polecać każdemu, nawet w przerwie między namawianiem na Canona 50/0.95 za 10k zł.
    Ostatnio edytowane przez poste ; 08-12-2020 o 18:15

  3. #23

    Domyślnie

    W sumie nie wiadomo czy za 10 koła. Jak Wupekaiks będzie miał dobry dzień to może trochę opuści.

  4. #24

    Domyślnie

    Jeśli ktoś uważa, że warto się jednak chińskiej tandecie przyjrzeć, to zapraszam do recenzji: [recenzja] 7Artisans 50/1.1 LM - Forum użytkowników systemów Minolta KonicaMinolta SonyAlfa (klubkm.pl)
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Cichy Zobacz posta
    Jeśli ktoś uważa, że warto się jednak chińskiej tandecie przyjrzeć, to zapraszam do recenzji: [recenzja] 7Artisans 50/1.1 LM - Forum użytkowników systemów Minolta KonicaMinolta SonyAlfa (klubkm.pl)
    Jak to się mówi? Dobry fotograf to i pudełkiem po butach zdjęcia zrobi Do Noktona 50/1.1 nie ma nawet podejścia

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Bardzo to logiczne, obiektyw jest nijaki i cyfrowy, bo daje obrazek jak projektor Ania

    Teoretyzować to można dużo jak widać. Gdybyś poużywał takiego szkła z projektora, moglibyśmy wymienić uwagi, jak to w praktyce wygląda. Tak, cóż, zalinkowałeś przykłady, że ktoś potrafi wykorzystać nawet takie dziwadło. Jednak trudno to polecać każdemu, nawet w przerwie między namawianiem na Canona 50/0.95 za 10k zł.
    Są dziwadła i dziwadła Każde szkło projektowane obecnie na kompie od podstaw można nazwać "cyfrowym" , bo będzie zbyt "sterylne" i zbyt doskonałe. O ile przy nowych AF-ych szkłach to przejdzie , to w manualach niekoniecznie.
    Ostatnio edytowane przez candar ; 08-12-2020 o 20:05
    Nikon Z6 / Sony A7 III, Nikon Z 50 mm f/1.8 S , Viltrox 85 f/1.8, Techart TZE-01 + MC-11 oraz szkła Sigmy, Sony i M42
    / insta / Mój fejsik / moja stronka / maxmodels / 35photo

  6. #26

    Domyślnie

    Może inaczej.
    Mam różne szkła, od canona od pentaxa od pentaxa 6x7 i jeszcze jakieś
    Małe szkło z regulowaną ostrością z adapterem z closefocus - jest dla mnie ciekawe pod względem flar (to mnie przekonało) a jednocześnie bokeh jest dla mnie interesujący. Propozycja przerabiania szkła projekcyjnego które efektywnie daje kąt widzenia ponad 75mm i moze pracować tylko na apsc to dla mnie duza bzdura. Tym bardziej że takiego wynalazku nie mam jak przymknąć
    Pisanie o "cyfrowym" bokehu....

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fafniak Zobacz posta
    Może inaczej.
    Mam różne szkła, od canona od pentaxa od pentaxa 6x7 i jeszcze jakieś
    Małe szkło z regulowaną ostrością z adapterem z closefocus - jest dla mnie ciekawe pod względem flar (to mnie przekonało) a jednocześnie bokeh jest dla mnie interesujący. Propozycja przerabiania szkła projekcyjnego które efektywnie daje kąt widzenia ponad 75mm i moze pracować tylko na apsc to dla mnie duza bzdura. Tym bardziej że takiego wynalazku nie mam jak przymknąć
    Pisanie o "cyfrowym" bokehu....
    Zakładając, że niektóre bardzo jasne szkła kupuje się wyłącznie do pracy na pełnym otwarciu to wcale nie jest taka bzdura (dla mnie oczywiście).

    Swego czasu furorę robił Fujian 35mm f/1.7 wzięty żywcem z kamer przemysłowych CCTV. Ostrość typu mydło-powidło i naprawdę nie rozumiem do dziś fenomenu popularności tego szkła https://spidersweb.pl/2013/09/fujian...-obiektyw.html

    A interesujący bokeh to miał i ma dalej Гелиос 40-2 85 mm f/1.5 i wersja CYKLOP bez przysłony.

    BTW - gdybym stawiał na "ineresujący bokeh" - to na pierwszym miejscu byłby Trioplan 100 mm f/2.8 Chyba każdy z nas ma swoje ulubione szkła
    Ostatnio edytowane przez candar ; 08-12-2020 o 20:58
    Nikon Z6 / Sony A7 III, Nikon Z 50 mm f/1.8 S , Viltrox 85 f/1.8, Techart TZE-01 + MC-11 oraz szkła Sigmy, Sony i M42
    / insta / Mój fejsik / moja stronka / maxmodels / 35photo

  8. #28

    Domyślnie

    Jak widzę że nie czytasz postów pomimo że je cytujesz, dyskusja wobec tego nie ma sensu

  9. #29

    Domyślnie

    40-2 nadal jest dość drogi
    linktr.ee/zbigniewurban5150||Canon R|RF16/2.8 EF35/2IS RF50/1.8, Sigmy Art EF 35/1.4 50/1.4 135/1.8, TTA50/0.95, 7A50/1.1, VM75/1.5, EF85/1.2L II, EF16-35/4L IS, RF70-200/4L IS, RF24-105/4L|BG-E22||Fuji Xpro3 XE4|xf18/2 xf27/2.8RWR xf18-55/2.8-4 SY12/2 TT23/1.4 TT50/1.2||Pleśniaki|Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar Super 55/1.8, Vivitar 135/2.8||iPhone 14 PRO||

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Swego czasu furorę robił Fujian 35mm f/1.7 wzięty żywcem z kamer przemysłowych CCTV. Ostrość typu mydło-powidło i naprawdę nie rozumiem do dziś fenomenu popularności tego szkła https://spidersweb.pl/2013/09/fujian...-obiektyw.html

    A interesujący bokeh to miał i ma dalej Гелиос 40-2 85 mm f/1.5 i wersja CYKLOP bez przysłony.

    BTW - gdybym stawiał na "ineresujący bokeh" - to na pierwszym miejscu byłby Trioplan 100 mm f/2.8
    Gdybyś przeczytał tytuł artykułu, który zacytowałeś, miałbyś szansę uzyskać odpowiedź na swoje egzystencjalne pytanie. No dlaczego ludzie kupują jakieś Fujinany zamiast Sigmy 35/1.2, ciekawe, nie
    Na szczęście nie ma jednej recepty na bokeh, ilu fotografów tyle pomysłów Jeden poszuka wspomnianego Trioplana, drugi kupi jego współczesną kopię. Chińczyki też znajdą nabywców. Można, czy jest jakiś wzorzec ciekawego bokehu?

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [recenzja] 7Artisans 50/1.05 Z
    By Cichy in forum Obiektywy - system Z
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 07-12-2020, 10:12
  2. 50mm 1.4 vs 55 1.8 Sony E-mount
    By GreogryGreg in forum Sony
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 08-03-2019, 02:40
  3. [ Leica ] 7Artisans 50mm f/1.1 (bagnet Leica M)
    By szyszymomonn in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 13-02-2018, 01:01

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •