Close

Strona 3 z 22 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 216
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    Zobaczymy. Do tej pory bywały problemy z wersjami kundelków do Nikona i Canona. Ciekaw jestem jak też będzie z wgrywaniem tego softu? Tamrony bezlusterkowe nie mają żadnych stacji usb tylko oprogramowanie wgrywa się bezpośrednio przez aparat. Samyangi stacje mają, Viltroxy mają wbudowane gniazdo do aktualizacji a co do Sigmy to nie wiem, ale zdaje się, że tu także niema docka w wersji Sony E (Sony A chyba jest). Do Z i RF raczej będą potrzebne stacje, bo nie sądzę by N i C aż tak poszły na rękę firmom trzecim. To i tak nie ma większego znaczenia. Najważniejsze będzie właśnie podejście Nikona i Canona do kundelków gdy te się już pokażą. Będą chcieli uprzykrzyć życie to jakoś to zrobią a jeśli dla dobra klientów dopuszczą do tortu to trochę się zdziwię, ale byłaby to dobra wiadomość na wchodzących w bezlustra.
    Co do aktualizacji Sigm wszelkiej maści i dowolnego roku produkcji (bez docka) - to mieszkając w Gdyni chyba wiesz, że na miejscu w środy i piątki można gratis wgrać najnowszy soft do każdej Sigmy Wgrywają od ręki (czekasz 20 minut). http://www.foto-service.pl/index.php?mode=4

    Nawet niedawno aktualizowałem sobie soft w 2 sigmach, polecam!.
    Ostatnio edytowane przez candar ; 08-12-2020 o 14:10
    Nikon Z6 / Sony A7 III, Nikon Z 50 mm f/1.8 S , Viltrox 85 f/1.8, Techart TZE-01 + MC-11 oraz szkła Sigmy, Sony i M42
    / insta / Mój fejsik / moja stronka / maxmodels / 35photo

  2. #22

    Domyślnie

    No to fajnie. Nie mam już Sigm, ale gdybym sobie kupił w przyszłości jakąś dedykowaną pod E to w sumie nawet nie muszę iść do serwisu, bo mając Sony za darmo i szybko mogę sobie firmware wgrać przez aparat. Przykładowo:

    https://www.sigma-global.com/en/down...ony-e/#windows

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    No to fajnie. Nie mam już Sigm, ale gdybym sobie kupił w przyszłości jakąś dedykowaną pod E to w sumie nawet nie muszę iść do serwisu, bo mając Sony za darmo i szybko mogę sobie firmware wgrać przez aparat. Przykładowo:

    https://www.sigma-global.com/en/down...ony-e/#windows
    I tak i nie Jak byłem w serwisie Sigmy (powyżej) to zadałem właśnie to pytanie, czy z poziomu aparatu Sony da się wgrać nowy firmware dal obiektywu Sigma przez aparat? Okazało się , że nie (sam próbowałem to zrobić dla A 35 1.4 i się poddałem). Tak więc takie oczywiste to nie jest.
    Nikon Z6 / Sony A7 III, Nikon Z 50 mm f/1.8 S , Viltrox 85 f/1.8, Techart TZE-01 + MC-11 oraz szkła Sigmy, Sony i M42
    / insta / Mój fejsik / moja stronka / maxmodels / 35photo

  4. #24
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Sony sporo zablokowało od modeli trzecich w kwestii ładowania czegoś z karty.

  5. #25

    Domyślnie

    Softu do obiektywów w 3kach nie ładuje się z karty tylko robi się to podłączając aparat z obiektywem do komputera. Tylko sam aparat też trzeba ustawić wedle wskazówek. Ten program do ładowania wygląda dokładnie tak samo w przypadku nowych łatek do obiektywów Sony czy Tamrona. Zastosowałem się do instrukcji i normalnie wgrywało mi nowy soft również w kundelkach. Zresztą skoro na stronie Sigmy jest instrukcja to widocznie się da. Spawdziłem też jakieś przykładowe klipy na youtubku i tam także ludzie wgrywają soft do Sigm przez aparat Sony, dokładnie w ten sam sposób.

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Serio masz luz na FTZ ?
    Mi sie wydaje że jest perfekcyjnie wykonany, 35-150 do malutkich nie należy i spasowanie idealne.
    Nie wiem czy to luz od strony FTZ czy Obiektywu. Ale miałem z Sigmą 150-600. I nie jest to przyjemne . Z innymi lekkimi obiektywami nie zauważyłem.

  7. #27
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Wiele używanych obiektywów przeszło przez moje łapy i tak zjechanych bagnetów jakie były w tarmonach nigdy nie widziałem, sigm wiele nie miałem, wiec może w tym problem luzu.

  8. #28

    Domyślnie

    Ja na lustrze miałem luz z nikkorem 70-200/4vr. Body i lustro nie było spracowane, na obu byłem pierwszym właścicielem. I ten lekki luz był od nowości. To szkło spowodowało też error kilka razy. Inne szkła nie miały luzów. Wadliwa partia zapewne była.
    Ostatnio edytowane przez cybulski ; 08-12-2020 o 20:52
    linktr.ee/zbigniewurban5150||Canon R|RF16/2.8 EF35/2IS RF50/1.8, Sigmy Art EF 35/1.4 50/1.4 135/1.8, TTA50/0.95, 7A50/1.1, VM75/1.5, EF85/1.2L II, EF16-35/4L IS, RF70-200/4L IS, RF24-105/4L|BG-E22||Fuji Xpro3 XE4|xf18/2 xf27/2.8RWR xf18-55/2.8-4 SY12/2 TT23/1.4 TT50/1.2||Pleśniaki|Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar Super 55/1.8, Vivitar 135/2.8||iPhone 14 PRO||

  9. #29
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 749

    Domyślnie

    Ciekawy wywiad z szefem Sigmy. Długi. Pod koniec trochę spekulacji o przyszłości firmy i rynku foto. Zachęcam do przeczytania całości https://www.ican.pl/a/droga-malego-samuraja/DTqxlEZNz
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    Softu do obiektywów w 3kach nie ładuje się z karty tylko robi się to podłączając aparat z obiektywem do komputera. Tylko sam aparat też trzeba ustawić wedle wskazówek. Ten program do ładowania wygląda dokładnie tak samo w przypadku nowych łatek do obiektywów Sony czy Tamrona. Zastosowałem się do instrukcji i normalnie wgrywało mi nowy soft również w kundelkach. Zresztą skoro na stronie Sigmy jest instrukcja to widocznie się da. Spawdziłem też jakieś przykładowe klipy na youtubku i tam także ludzie wgrywają soft do Sigm przez aparat Sony, dokładnie w ten sam sposób.
    Potwierdza, Wgrywałem przed świętami nowy soft do Sigmy 35 1.2 przez puszkę a7m3.

Strona 3 z 22 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Fotograf na ślub 2021 - Bydgoszcz
    By ptrk in forum Ogłoszenia - praca dla fotografa
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 20-10-2020, 17:23
  2. Wesele Fotograf Iława 11.09.2021
    By arturmsi in forum Ogłoszenia - praca dla fotografa
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 18-06-2020, 16:57
  3. obiektyw Sigma z bagnetem Sigma do Nikona
    By flicka_kw in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 03-04-2018, 12:41
  4. Sigma 24-60 z bagnetem sigmy
    By rurkey in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 23-01-2011, 14:12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •