Close

Strona 1 z 22 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 216
  1. #1

    Domyślnie Kiedy będzie Sigma z bagnetem Z?

    https://nikonrumors.com/2020/12/06/s...-in-2021.aspx/

    Zapewne będą to obecne już obiektywy z mocowaniem do Sony, ale co przyniesie przyszłość? Może przy projektowaniu nowych obiektywów Sigma będzie brała bardziej pod uwagę bagnet Z/RF?
    Ciekawe jak będzie się zachowywać 35/1.2 poprzez adapter i z natywnym mocowaniem. O ile oczywiście plotka się potwierdzi i ten obiektyw będzie z mocowaniem pod Nikona Z
    Ostatnio edytowane przez MstrG ; 07-12-2022 o 19:06
    z pozdrowieniami - Krzysiek
    Nikon Z6 + Z6 + Z6II + N14-24 f/2.8S + N24-70 f/2.8S + N70-200 f/2.8G VR II + 35 f/1.8S + 50mm f.1.8S + Planar T* 50 mm f/1.4 + 85 f/1.8S + N105 f/1.4E + Tokina 100 f/2.8 + SB-910

  2. #2

    Domyślnie

    Tak po prawdzie to ani Sigma ani Tamron, tak wynika z tej ploteczki, nigdy nie potwierdziły, że będą robić szkła pod Zet. Niemniej jednak już wcześniej sobie tak myślałem, że 2021/22 to będzie rok w którym pokażą się pierwsze szkła AF z mocowaniem Z. Z RF pokazały się już wcześniej mimo, że to mocowanie również nie jest otwarte więc chyba tylko mniejsza popularność bagnetu Zet jest powodem zwłoki u takich producentów jak Sami czy Tami. Jakimś testem będzie Viltrox, który chyba lada chwila pojawi się z mocowaniem Zet (albo Samy, w sumie nie pamiętam). Jeśli to wypali i będzie w miarę dobrze działało to bagnety Z i RF, moim zdaniem, dostaną niezłego kopa. Wypasione RFy i drogie Zetki 1.8 to zapewne dobre obiektywy, ale stosunkowo mało kto się na nie decyduje. Te kundelki prawdopodobnie mocno przyczynią się do popularyzacji systemów. Nie wiem tylko czy to będzie na rękę dla Nikona i Canona, bo ponoć nie od dziś wiadomo, że Ci producenci zarabiają głównie na szklarni.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    Tak po prawdzie to ani Sigma ani Tamron, tak wynika z tej ploteczki, nigdy nie potwierdziły, że będą robić szkła pod Zet. Niemniej jednak już wcześniej sobie tak myślałem, że 2021/22 to będzie rok w którym pokażą się pierwsze szkła AF z mocowaniem Z. Z RF pokazały się już wcześniej mimo, że to mocowanie również nie jest otwarte więc chyba tylko mniejsza popularność bagnetu Zet jest powodem zwłoki u takich producentów jak Sami czy Tami. Jakimś testem będzie Viltrox, który chyba lada chwila pojawi się z mocowaniem Zet (albo Samy, w sumie nie pamiętam). Jeśli to wypali i będzie w miarę dobrze działało to bagnety Z i RF, moim zdaniem, dostaną niezłego kopa. Wypasione RFy i drogie Zetki 1.8 to zapewne dobre obiektywy, ale stosunkowo mało kto się na nie decyduje. Te kundelki prawdopodobnie mocno przyczynią się do popularyzacji systemów. Nie wiem tylko czy to będzie na rękę dla Nikona i Canona, bo ponoć nie od dziś wiadomo, że Ci producenci zarabiają głównie na szklarni.
    Jeśli ktoś myśli o zakupie tych szkieł, wystarczy wstrzymać się z aktualizacją softu w puszce. Wydaje mi się, że dla Z6 i Z7 to żadna strata. N i tak ma już nowsze zabawki, więc chyba nie zamierza bawić się w ulepszanie "staroci" . Ale czujności tracić nie należy. Gorzej dla Z6II i Z7II. Tu jest pole do popisu bo dwa procesory. No i szach mat .
    W ogólnej długoterminowej kalkulacji to by się opłacało. Bo przybywa użytkowników systemu, którzy z czasem, aby złapać króliczka, będą kupować drogie szkła. Tylko czy w dobie kurczącego się rynku, może się to sprawdzić ?

  4. #4

    Domyślnie

    Ulepszać może i nie będą, ale pogorszyć mogą Tak jak np. z gripami od firm trzecich Plus jest taki, że jak komuś wsio działa to przecież wcale nie musi ściągać najnowszego softu. Ja za czasów lustrzanek miałem prawie tylko kundelki i jakoś one działały więc wcale mi się nie spieszyło z zaciąganiem najnowszego softu.

  5. #5
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Firmy trzecie teraz dbają o nowy soft ładowany przez usb i pojawia się natychmiast jeśli producent aparatu coś zmieni i jest problem ze współpracą obiektywu, więc nie zaszaleją jak dawniej gdzie barierą była serwisowa aktualizacja często nawet nie dostępna po dłuższym czasie.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Firmy trzecie teraz dbają o nowy soft ładowany przez usb i pojawia się natychmiast jeśli producent aparatu coś zmieni i jest problem ze współpracą obiektywu, więc nie zaszaleją jak dawniej gdzie barierą była serwisowa aktualizacja często nawet nie dostępna po dłuższym czasie.
    Mam taką nadzieję, choć to może potrwać. A w tym czasie sprzęt może być potrzebny. Też nie ma pewności czy wszystkie chwyty producenta da się łatwo "odkręcić".
    Śmiejąc się, może drugi procek w nowych puszkach będzie odpowiedzialny za "kryptologię" komunikacji pomiędzy body a szkłem . I wtedy cena Z6 i A7 poszybuje wysoko

  7. #7
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ja w Tamronie 17-35 miałem aktualizacje dzień przed pojawieniem się oprogramowania do nikona, więc nie jest to jak by się wydawało że nikon jest na wojnie z kundlami

  8. #8

    Domyślnie

    Zobaczymy. Do tej pory bywały problemy z wersjami kundelków do Nikona i Canona. Ciekaw jestem jak też będzie z wgrywaniem tego softu? Tamrony bezlusterkowe nie mają żadnych stacji usb tylko oprogramowanie wgrywa się bezpośrednio przez aparat. Samyangi stacje mają, Viltroxy mają wbudowane gniazdo do aktualizacji a co do Sigmy to nie wiem, ale zdaje się, że tu także niema docka w wersji Sony E (Sony A chyba jest). Do Z i RF raczej będą potrzebne stacje, bo nie sądzę by N i C aż tak poszły na rękę firmom trzecim. To i tak nie ma większego znaczenia. Najważniejsze będzie właśnie podejście Nikona i Canona do kundelków gdy te się już pokażą. Będą chcieli uprzykrzyć życie to jakoś to zrobią a jeśli dla dobra klientów dopuszczą do tortu to trochę się zdziwię, ale byłaby to dobra wiadomość na wchodzących w bezlustra.

  9. #9
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ale nie zapominaj o tym że firmy trzecie są obecne w Nikon Z gdzie wykorzystuje się poprawnie działający FTZ i co mi może zaoferować taki Tamron dla swojego obiektywu 17-35, jak przywalą ceną za nową konstrukcję ? Ale jeśli chciałbym coś natywnego czyli zgrabniejszego to biorę Nikkora 14-30, a nie kundla
    Sony to inna bajka, tam adaptacja to proteza i Tamron chcąc wejść w system musiał zacząć robić obiektywy.

  10. #10

    Domyślnie

    Nie ma co powtarzać jakichś opowieści sprzed 5 lat o adaptacji obiektywów na Sony. Od tamtej pory dużo się zmieniło. Co do kundelków to każdy ma swoją bajkę. Jest sporo osób, które ze względu na jakość w powiązaniu z ceną wybiorą jednak dobrze działające kundelki niż zazwyczaj dużo droższe obiektywy systemowe o podobnych parametrach. Czasami też może się okazać, że odpowiedników brak. Dla tych, których stać na systemowe opcje temat pewnie nie istnieje.

Strona 1 z 22 12311 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Fotograf na ślub 2021 - Bydgoszcz
    By ptrk in forum Ogłoszenia - praca dla fotografa
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 20-10-2020, 17:23
  2. Wesele Fotograf Iława 11.09.2021
    By arturmsi in forum Ogłoszenia - praca dla fotografa
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 18-06-2020, 16:57
  3. obiektyw Sigma z bagnetem Sigma do Nikona
    By flicka_kw in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 03-04-2018, 12:41
  4. Sigma 24-60 z bagnetem sigmy
    By rurkey in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 23-01-2011, 14:12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •