Close

Strona 22 z 24 PierwszyPierwszy ... 122021222324 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 211 do 220 z 236
  1. #211

    Domyślnie

    I-series w Sony nie cieszy się jakąś szczególną popularnością, przynajmniej jak czasem patrzę na forum dpreview. W każdym razie takie odnoszę wrażenie. Ewentualnie ludzie coś piszą o 90/2.8 lub 65/2, o innych ogniskowych nie kojarzę za bardzo, ale może to też wynikać ze sporej konkurencji na bagnet FE przy szerszych ogniskowych.

    Gdyby Sigma miała zaszaleć, to może 35/1.2? Ja akurat bałem się nawet podpiąć to szkiełko do swojej alfy żeby bagnetu nie wyrwało, ale Nikon może solidniejszy

  2. #212

    Domyślnie

    I-series tylko ze względu na ich wygląd - najłatwiej by je było na retro-look przerobić, a w którymś poprzednim wywiadzie CEO Sigmy twierdził, że mają takie szkła w planach. Dla N/Z (a może i na C/RF i S/FE, bo coś się mówi, że też retro-puszki będą robić).


    35/1.2? Niee, zapomnij. Skoro N ma swoją w planach. Pewnie 2x większą i z 10x droższą. xD
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  3. #213

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bogdi64 Zobacz posta
    Sigmę kupowałem razem z D7100 i wtedy kosztowała poniżej 2 tyś, teraz widzę, że faktycznie ceny się zbliżyły...
    Ja kupowałem trochę wcześniej i poste ma rację, sigma startowała blisko 3 tysi czyli zauważalnie taniej niż Nikkor w tamtym czasie, ale też sporo drożej niż bezlustrzany odpowiednik. Dodatkowo to nie była ta powtarzalność co teraz w artach i często trafiały się kiepskie egzemplarze, szczególnie na 17 i 35 mm. Także ja bym śmiało szedł w wersję do bezlusterkowców, nawet kosztem OS i 1mm

  4. #214

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez OjTam Zobacz posta
    ...

    35/1.2? Niee, zapomnij. Skoro N ma swoją w planach. Pewnie 2x większą i z 10x droższą. xD
    Nie da się już zrobić 2x większej/cięższej 35-tki f1.2

  5. #215

    Domyślnie

    Ten rozrzut jakości to fakt, dlatego tak moją szanuję , jak nowe 18-50 zrobią z obiecanym bagnetem m4/3 to się zdecyduję, "36-100" bardzo by mi pasowało
    puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności

  6. #216

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Nie da się już zrobić 2x większej/cięższej 35-tki f1.2
    Nie da się:
    -okopać w wodzie;
    -założyć hełmu na lewą stronę;
    -odpowiedzieć w krótkim czasie używając cytatu, przy obecnej kondycji Forum.

    Co do większej 35 nie zakładałbym się.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Nie da się już zrobić 2x większej/cięższej 35-tki f1.2
    Nie da się:
    -okopać w wodzie;
    -założyć hełmu na lewą stronę;
    -odpowiedzieć w krótkim czasie używając cytatu, przy obecnej kondycji Forum.

    Co do większej 35 nie zakładałbym się.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  7. #217

    Domyślnie

    Osobiście dziwi mnie brak nowych sigm na bagnet Z, do sony czy canona jest kilkadziesiąt szkieł a pod zetke raptem 3 i to DX. Szkoda bo lubię sigmy i używam od blisko 20 lat. Szczególnie dobrze wspominam 28mm f1.8 i 105 macro. Chętnie zakupię sigmę 40mm f1.4, ale do nikona brak

  8. #218

    Domyślnie

    S40/1.4A?
    Wersja lustrzankowa + adapter. Ta na Sony czy L-mount, to wersja DG HSM, czyli właśnie lustrzankowa z doklejoną dupką. Będzie to samo.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  9. #219

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez OjTam Zobacz posta
    S40/1.4A?
    Wersja lustrzankowa + adapter. Ta na Sony czy L-mount, to wersja DG HSM, czyli właśnie lustrzankowa z doklejoną dupką. Będzie to samo.
    Tak to prawda i robiłem przymiarki. Ale to zawsze mocowanie innego systemu + koszt przelotki.

  10. #220

    Domyślnie

    Przelotki nie liczyłem, zawsze może się do innego szkła przydać.


    No cóż, Sigma z N się nie dogadują, czy i kiedy kolejne szkła będą, nie wiadomo.

    Może się okazać, że szybciej Viltrox jakąś swoją jasną 40 wypuści na N/Z, niż Sigma.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

Strona 22 z 24 PierwszyPierwszy ... 122021222324 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Fotograf na ślub 2021 - Bydgoszcz
    By ptrk in forum Ogłoszenia - praca dla fotografa
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 20-10-2020, 17:23
  2. Wesele Fotograf Iława 11.09.2021
    By arturmsi in forum Ogłoszenia - praca dla fotografa
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 18-06-2020, 16:57
  3. obiektyw Sigma z bagnetem Sigma do Nikona
    By flicka_kw in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 03-04-2018, 12:41
  4. Sigma 24-60 z bagnetem sigmy
    By rurkey in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 23-01-2011, 14:12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •