Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Chrysler 1948r.

  1. #1

    Domyślnie Chrysler 1948r.

    Witam,

    wpadła mi możliwość zrobienia jednego kadru. Właściciel chciał, aby tylko cyknąć i po sprawie, to cyknąłem i jest po sprawie. Samochód przed renowacją, bez żadnych przygotowań, stał pod płotem i zielenią

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	na WWW-2.jpg
Wyświetleń:	149
Rozmiar:	852,0 KB
ID:	46009
    Trochę puszek i szkiełek

  2. #2

    Domyślnie

    Piękne auto na świetnym zdjęciu..

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dziadek Zobacz posta
    Piękne auto na świetnym zdjęciu..
    Autko będzie dużo piękniejsze już po renowacji Dzięki za opinię.
    Trochę puszek i szkiełek

  4. #4

    Domyślnie

    @Carolco

    Nooo, kołpaki na takim aucie jak najbardziej dają radę. Porządna fura i przydałyby się też zdjęcia detali: grill + lampy, tył, ewentualnie środek choćby przez szybę...

    Rzuciłbym okiem na poniższe kwestie:
    - światła są przewalone, na histogramie i nawet na pierwszy rzut okiem - cierpią na tym chromy i biel na oponach; warto jednak zostawić trochę zapasu by było wiadomo że zdjęcia nie cyknąłeś komórą, tylko świadomie
    - bardzo ostry cień pod autem
    - przy autach warto zostawić nieco więcej przestrzeni przed autem, niż za
    - smoliste cienie + lekki przepał sprawiają, że foto wygląda dość cyfrowo a przy takim aucie warto pójść w nieco bardziej miękką tonację

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez KaarooL Zobacz posta
    @Carolco

    Nooo, kołpaki na takim aucie jak najbardziej dają radę. Porządna fura i przydałyby się też zdjęcia detali: grill + lampy, tył, ewentualnie środek choćby przez szybę...

    Rzuciłbym okiem na poniższe kwestie:
    - światła są przewalone, na histogramie i nawet na pierwszy rzut okiem - cierpią na tym chromy i biel na oponach; warto jednak zostawić trochę zapasu by było wiadomo że zdjęcia nie cyknąłeś komórą, tylko świadomie
    - bardzo ostry cień pod autem
    - przy autach warto zostawić nieco więcej przestrzeni przed autem, niż za
    - smoliste cienie + lekki przepał sprawiają, że foto wygląda dość cyfrowo a przy takim aucie warto pójść w nieco bardziej miękką tonację
    O ja... ja to tak trochę bardziej na luzie do zdjęcia podszedłem Powiem tak, właściciel chciał po prostu zdjęcie nie zrobione komórką. W zasadzie to ja się uparłem, że fajnie byłoby trochę błysnąć na obiekt westchnień. Autko sobie stoi w tym miejscu pod tujami i się nie rusza, więc za bardzo nie miałem możliwości manewru. Środek na tę chwilę odpada, bo jednak trzeba nad tym wszystkim popracować. Życzeniem właściciela była jedna fotka i niestety nie chciał zmienić zdania. Ale myślę, że po odnowieniu auta zgłosi się do mnie z propozycją wykonania już całości Pierwotnie samochód wyglądał tak na zdjęciu bez żadnej zabawy:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	www.jpg
Wyświetleń:	75
Rozmiar:	804,4 KB
ID:	46111

    Teraz odnośnie poszczególnych "myślników":
    - właśnie zdaję sobie sprawę, że może zaszalałem za bardzo, ale kurcze lubię takie kontrastowe i podprowadzone aż do granic (czasem "za")
    - też jestem tego świadom, tylko myślałem, że tak może być, bo jednak błyskane
    - OK, przyjąłem... tak myślę
    - pełna zgoda; zastanawiałem się, czy nie zrobić obróbki w kolorystyce bardziej pasującej do wieku auta, ale kurcze jednak poszedłem w znaną sobie i lubianą kolorystykę.
    @KaarooL Dziękuję raz jeszcze za wskazówki i uwagi
    Trochę puszek i szkiełek

  6. #6

    Domyślnie

    Moim zdaniem 2 lepsza, szkoda że tyłu auta nie pokazałeś @Carolco
    trochę analogowego szumu i było by dużo lepsze zdjęcie niż 1

  7. #7

    Domyślnie

    2 można by jednak ożywić światłem, bo teraz to brak czegoś. Mało gry a chromy muszą lśnić!
    Dobrze że ramki już nie ma

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez irek6311 Zobacz posta
    Moim zdaniem 2 lepsza, szkoda że tyłu auta nie pokazałeś @Carolco
    trochę analogowego szumu i było by dużo lepsze zdjęcie niż 1
    @irek6311 No proszę, jakie to można mieć różne odczucia Odnośnie tyłu, to już na ten temat pisałem na początku, dlaczego nie ma niczego innego, prócz tego jednego kadru. Jednak ta druga fotka to moim zdaniem totalnie odpada, bo jak widać praktycznie na całej karoserii odbija się bus, który stał niedaleko, a przestawiać czegokolwiek nie było też możliwości.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez jurkarol Zobacz posta
    2 można by jednak ożywić światłem, bo teraz to brak czegoś. Mało gry a chromy muszą lśnić!
    Dobrze że ramki już nie ma
    @jurkarol Hmm... ale właśnie druga fotka, to tak naprawdę pierwsza ożywiona światłem Chromy tak naprawdę będą dopiero lśniły, jak właściciel wszystkie wymieni na nowe, bo taka operacja też w planach. Bez ramki jednak lepiej? A już tak się przyzwyczaiłem do ramek na zdjęciach, bo jakoś tak fajniej separują zdjęcie od rozpraszaczy.
    Trochę puszek i szkiełek

Podobne wątki

  1. [ Motoryzacja ] Chrysler 300H
    By pes in forum Technika - motoryzacja, lotnictwo itp
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 27-08-2019, 13:35
  2. Dodge/Chrysler ktoś użytkuje?
    By czarny75 in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 09-08-2017, 10:33
  3. Chrysler Windsor
    By pes in forum Technika - motoryzacja, lotnictwo itp
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 18-04-2014, 03:31
  4. [ Pozostałe ] Chrysler Pacifica
    By ictus in forum Grafizacja, foto - żart, pozostałe
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 21-03-2007, 12:00
  5. [ Pozostałe ] chrysler sebring
    By ictus in forum Grafizacja, foto - żart, pozostałe
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 04-07-2006, 21:29

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •