Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14
  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    02 2016
    Miasto
    w szuwarach
    Posty
    159

    Domyślnie Przesiadka z D5 na Z7II dylemat

    Jak w temacie, mam poważny zamiar przejścia z D5 na Z7 II i zastanawiam się czy to dobry wybór.Fotografuję przyrodę, ptaki/przeważnie/ i parę razy doświadczyłem tego że migawka w D5 jest jak pepesza, a w lesie głośność sprzętu to ważny element pracy, z drugiej strony prędkość migawki, autofocus i inne walory skłaniają do lustrzanki.
    No ale może ktoś tu też stoi przed takim wyborem
    Co wybrać?

  2. #2

    Domyślnie

    Nie ma innego wyjścia, jak pożyczyć i spróbować samemu. Nie wiem też, czy Z7II, czy Z6II - ilość pikseli matrycy Z6 bardziej odpowiada D5, choć z Z7 z dobrym szkłem można sobie mocno pokadrować bez straty jakości, a i fps trochę więcej z Z6. Już prawie dwa lata temu miałem podobny problem i bardzo szybko odłożyłem na półkę D4s kupując Z7. Początkowo myślałem, że Z7 tylko uzupełni mi zestaw o tę matrycę 45Mpix - czasem potrzeba sporo detalu na zdjęciu drukowanym w dużym formacie. Ale po krótkim czasie wszystko stało się jasne - D4s leży w szafce i robi za zapas. Czasem go trochę pomęczę, żeby się zupełnie nie zastał, ale główne body to dla mnie Z7. Nie robię dzikiej przyrody, ale za to robię zdjęcia np. w teatrach, czy na "cichych koncertach" - bezgłośnie - ale to nie jest do końca to samo co przyroda. Do tego wizjer. Dla mnie szczególnie w ciemnych miejscach jest bardziej użyteczny od optycznego. Tam gdzie w lustrzance jeszcze (lub już) nic nie widać, w Z-ce widać prawie wszystko i daje się normalnie kadrować i robić zdjęcia. Trochę to szumi, trochę smuży, ale to nie obraz w wizjerze jest celem dla fotografa, ale ostateczne zdjęcie. O takich drobiazgach jak bardzo dobry pomiar, czy AWB nawet nie warto pisać (od półtora roku praktycznie na żadnym zdjęciu z Z-ki nie poprawiałem WB). No, ale jak już napisałem. Nie opieraj się na forumowych opiniach, bo mogą być złudne, tylko sam weź ten sprzęt "w swoje szuwary" i spróbuj. Ale najpierw naucz się jego obsługi, bo to nie jest lustrzanka i nie wszystko działa tak samo, nie wszystko przekłada się jeden do jednego.
    Ostatnio edytowane przez JK ; 06-12-2020 o 10:52
    Jacek

  3. #3

    Domyślnie

    Tu masz kolesia który miał podobny dylemat do Twojego https://www.youtube.com/c/MortenHilmer
    Jak poszukasz to znajdziesz jego rozważania na ten temat.

    Wysłane z mojego GM1910 przy użyciu Tapatalka
    Nikon D90 + Nikor 18-105 VR; Nikor 35 1,8; samyang 14/2,8 i kilka drobnostek

  4. #4

    Domyślnie

    Na Twoim miejscu kupiłbym np. z7 dla cichej migawki i większego detalu.
    Oczywiście D5 zostaje.
    Wildlife Photography
    Nikon/Nikkor
    https://tompit.flog.pl/

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez misiak76 Zobacz posta
    Tu masz kolesia który miał podobny dylemat do Twojego https://www.youtube.com/c/MortenHilmer
    Jak poszukasz to znajdziesz jego rozważania na ten temat.

    Wysłane z mojego GM1910 przy użyciu Tapatalka
    Morten ma D5, D850, Z6 oraz Z7. Pytającemu to tak nie bardzo pomoże.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  6. #6
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    02 2016
    Miasto
    w szuwarach
    Posty
    159

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez OjTam Zobacz posta
    Morten ma D5, D850, Z6 oraz Z7. Pytającemu to tak nie bardzo pomoże.
    No właśnie, jestem powiedzmy bardziej zaawansowanym fotografem który większość zdjęć robi właśnie w temacie przyroda, ptaki itp.Nie pracuję zawodowo jako fotograf i nie chce mi się kupować tego sprzętu na takie zdjęcia a takiego na takie zdjęcia, ale wiem że nie istnieje sprzęt uniwersalny.Konkretnie zagadnienie polega na tym co napisałem
    ptaki,,fotografia w lesie czyli wilki, żubry i cała reszta i D5 czy Z7II?

  7. #7

    Domyślnie

    Ma dużo sprzętu bo na zdjęciach zarabia i go stać na utrzymanie takiej ilości ale więcej ostatnio fotografuje Z7. Z6 ma z kolei do filmowania. D5 zabiera obecnie jak jedzie na daleką północ ze względu na dłuższą żywotność baterii. Na obecną chwilę jego głównym aparatem jest jednak Z7.

    Wysłane z mojego GM1910 przy użyciu Tapatalka
    Nikon D90 + Nikor 18-105 VR; Nikor 35 1,8; samyang 14/2,8 i kilka drobnostek

  8. #8

    Domyślnie

    To są różne aparaty. Inaczej się nimi fotografuje. Inaczej działa AF. Ja bym jednak przetestował Z7 przed zakupem. Aparat wdzięczny, ale czy poradzi w ciemnym lesie z żubrem? . Jak masz dobre szkła to pewnie będzie ok.

  9. #9
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    02 2016
    Miasto
    w szuwarach
    Posty
    159

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez paparapa Zobacz posta
    To są różne aparaty. Inaczej się nimi fotografuje. Inaczej działa AF. Ja bym jednak przetestował Z7 przed zakupem. Aparat wdzięczny, ale czy poradzi w ciemnym lesie z żubrem? . Jak masz dobre szkła to pewnie będzie ok.
    mam nikkor 400/2.8 ze stabilizacją itd 300/2.8 ze stabilizacją itd, więc sprzętowo nie ma problemu

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Niewątpliwie dopiero po zdjęciach będzie można powiedzieć czy to była słuszna koncepcja, bez fot nie ma opinii,cala reszta to teoretyzowanie
    Jednak ciekawość i chęć poznania opinii kolegów pomaga podejmować decyzję i w razie czego łatwiej się usprawiedliwiać przed samym sobą

  10. #10

    Domyślnie

    Jak masz udostępnione na necie portfolio to możesz uderzyć do Nikon Polska o możliwość przetestowania Z7 ze wskazaniem portfolio. Mają kilka egzemplarzy testowych co wożą a raczej wozili po różnych wystawach i być może użyczą Tobie na test na jakiś zasadach. Ewentualnie do jakiegoś sklepu o możliwość sprawdzenia Z7. Ewentualnie czekać na zlot Optycznych.pl i na nim przetestować Z7 i Z7II.

    Wysłane z mojego GM1910 przy użyciu Tapatalka
    Nikon D90 + Nikor 18-105 VR; Nikor 35 1,8; samyang 14/2,8 i kilka drobnostek

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Przesiadka na ff
    By pucy in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 07-08-2015, 15:23
  2. przesiadka z AF 80-200/2.8D na AFS 70-200/2.8 VR II
    By zakwas in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 27-08-2010, 12:02
  3. Przesiadka z 17-35 na 24-70
    By co4en in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 09-08-2010, 14:06
  4. Dylemat: przesiadka na wyższy model czy zmiana systemu?
    By popi in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 114
    Ostatni post / autor: 06-02-2009, 00:21
  5. Przesiadka na lustro i dylemat
    By lookash in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 30-12-2007, 10:07

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •