Close

Strona 27 z 32 PierwszyPierwszy ... 172526272829 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 261 do 270 z 315
  1. #261
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Jak od nich to załatwisz bez problemu.
    Ja kupowałem na ali, parę osób tez kupiło tam ale wielu co zgłaszało problemy z obiektywem kupowali u nas w abfoto.

  2. #262

    Domyślnie

    Wklejam tu dla potomnych wątek z grupy Nikon Z - Polska. Inne przypadłości Viltroxa 85 mm o których nikt wcześniej nie wspominał na forum: https://www.facebook.com/groups/niko...07562559943961

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	FireShot Capture 479 - Nikon Z - Polska - Facebook - www.facebook.com.png
Wyświetleń:	290
Rozmiar:	69,8 KB
ID:	54704

  3. #263

    Domyślnie

    Mam takie przemyślenie, może mało tu popularne na tym forum
    Przecież to oznacza że viltrox zhakował protokół więc dlaczego popieracie takie działania? Czy to służy Nikonowi? Czy Nikon ich oficjalnie mianował i sprzedał protokół?
    Tyle się mówi o prawach autorskich a tu proszę popieracie własnymi pieniędzmi łamanie tych praw.
    linktr.ee/zbigniewurban5150||Canon R|RF16/2.8 EF35/2IS RF50/1.8, Sigmy Art EF 35/1.4 50/1.4 135/1.8, TTA50/0.95, 7A50/1.1, VM75/1.5, EF85/1.2L II, EF16-35/4L IS, RF70-200/4L IS, RF24-105/4L|BG-E22||Fuji Xpro3 XE4|xf18/2 xf27/2.8RWR xf18-55/2.8-4 SY12/2 TT23/1.4 TT50/1.2||Pleśniaki|Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar Super 55/1.8, Vivitar 135/2.8||iPhone 14 PRO||

  4. #264
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Podejrzewam że masz w domu i przy sobie bardzo ale to bardzo dużo produktów, które wyprodukowano w chinach gdzie większość podzespołów, produktów jest z łamaniem praw autorskich, patentów, wykradane technologie itd.
    To co mi przychodzi do głowy z głośniejszych rzeczy w jednej branży to, tworzywa używane na obudowy fonów, akumulatory, układy scalone, podzespoły elektroniczne, galwanizowanie metali, oprogramowanie niskiego poziomu w układach, sitodruk w procesie produkcji układów...
    Ciekawym absurdem było przecież jak LG sądziło się z fabryką chińską o podzespoły że produkują na ich patentach i... LG umieszczało te ich podzespoły w swoich urządzeniach

  5. #265

    Domyślnie

    Gdyby wchodziły tu tematy patentowe to viltrox nie mógłby legalnie sprzedawać obiektywów w europie, chyba że:
    a) Nikon nie objąłby ochroną patentową protokołu w żadnym europejskim urzędzie patentowym
    b) nie zgłosiłby naruszenia praw patentowych
    Wiem, że warunków jest więcej, nie znam ich, nie jestem rzecznikiem patentowym, ale wiem że gdyby to była kradzież to Nikon musiałby "dostać coś w zamian". Takie działania są notoryczne przykładowo w branży lotniczej, gdzie regularnie kradnie się cudze patenty powołując na to, że "ty ukradłeś mi 2 inne, jak chcesz, to będziemy się sądzić"

    Jeszcze mała dygresja nt. punktu a): początkowo taka myśl może wydawać się niedorzeczna, ale trzeba wziąć pod uwagę, że urząd patentowy chroni dany wynalazek przez 10 lub 15 lat. Później staje się on ogólnodostępny i każdy może z niego bezkarnie korzystać. Nikon mógł zaryzykować, że zabezpieczy protokół komunikacji tak dobrze, że nikt go nie złamie przez ten okres i będzie obsługiwać wyłącznie swoje sprzęty.

    Być może ochrona nie obejmuje tego, że chińczyk rozgryzł, że "jeśli na tym styku podam napięcie to ruszy system AF" i wykorzystuje to od strony obiektywu (tak, wiem, to nie jest tak proste jak napisałem), ale tu bym raczej stawiał na niedostateczne zabezpieczenie protokołu. Albo szpiegostwo przemysłowe, z czym Nikon pewnie też się liczył przenosząc tam produkcję szkieł. Mit głosi, że chińskie firmy grają do jednej bramki (tu podwykonawca Nikona i Viltrox), ale tutaj brakuje mi jakichś rzeczywistych przykładów na podparcie tezy, pozostają domysły.

  6. #266
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Kilak lat temu Nikon wygrał z Sigmą w sądzie kwestie patentu na stabilizacje optyczną i komunikacje w aparatem, więc jakby chińczyka mogli pozywać to by pozwali, albo już patenty wygasły albo korzystają z własnych rozwiązań żeby się dogadywał obiektyw z aparatem.

  7. #267
    Oszczędny w słowach Awatar Boniek
    Dołączył
    01 2019
    Miasto
    Tomaszów Mazowiecki
    Posty
    41

    Domyślnie

    Uspokoiło się z awariami Viltroxa? Nie studiowałem całego tematu, kupiłem go we wrześniu i póki co jest ok.

  8. #268

    Domyślnie

    żadnych zgłoszeń od tamtego wysypu awarii w tym temacie nie było

    i przy okazji pytanie do posiadaczy: jak działanie szkła po najnowszych aktualizacjach?

  9. #269
    Oszczędny w słowach Awatar Boniek
    Dołączył
    01 2019
    Miasto
    Tomaszów Mazowiecki
    Posty
    41

    Domyślnie

    Ja mam tą wersję Firmware 1.2.1 z z 28.06.2021 roku

    http://viltrox.com/filedownload/363234

    Wszystko Ok. Nie zauważyłem jakiś problemów.

  10. #270

    Domyślnie

    Na targach rozmawiał z przedstawicielem viktrox. Był problem podobno w sofcie,który uceglał obiektyw. Wszystkie zostały przeprogramowane i obecnie nie notują zgłoszeń z reklamacja. Ile w tym prawdy nie wiem ale to usłyszałem.

    Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

Strona 27 z 32 PierwszyPierwszy ... 172526272829 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Fujifilm ] [minitest] VILTROX AF 23/1.4 STM
    By Cichy in forum Fujifilm
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 06-07-2020, 16:43
  2. [ Fujifilm ] Viltrox 33mm F1.4
    By czomolungma in forum Fujifilm
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 17-04-2020, 16:16
  3. [ Sony ] Viltrox EF-NEX IV adapter
    By ksh in forum Sony
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 15-12-2018, 23:28
  4. Lampa błyskowa Viltrox JY-610, Viltrox,Metz 24 AF-1 digital
    By klaudia0100 in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 08-06-2016, 12:18

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •