Close

Strona 21 z 32 PierwszyPierwszy ... 11192021222331 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 201 do 210 z 315
  1. #201
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    12 2016
    Miasto
    nad morzem
    Posty
    34

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez TJD Zobacz posta
    Ok, ale masz na niego 5 lat gwarancji udzielonej przez dystrybutora niezależnie od rękojmi?
    Dokładnie, tutaj dystrybutor jest gwarantem czyli Foto-Technika, i 5 cio letnia gwarancja Viltroxa działa niezależnie czy zakup jest dla osoby prywatniej czy na firmę.

  2. #202

    Domyślnie

    Oczywiście ze mam - ale gwarancja to wieczne użeranie się z serwisem. A sprzet jak widać awaryjny, skoro na małym forum tyle tego padło.
    Szczerze mówiąc nie zakładałem ze obiektyw może się sam z siebie zepsuć, mam szkła od starych nikkorow D, przez jakieś samyangi po sigmy i nikkory, kupowane w rożnym stanie i akurat ze szkłami nigdy nic się nie działo. A tu proszę, nowka i awaria.

  3. #203

    Domyślnie

    Lipa z tymi awariami. A jeśli macie jakieś uwagi co do funkcjonowania sprzętu na nowym fw. to najlepiej pisać bezpośrednio do producenta.

    PS. tak sobie teraz sięgam pamięcią, z pierwszej partii sprzedałem parę sztuk i nikt do tej pory nie pisał, że ma jakiekolwiek problemy. Może przypadek, może jakaś partia była trafiona, trudno powiedzieć. Inne Viltroxy jakoś też się nie psują, są owszem problemy czasem w złym wgrywaniu firmware i wtedy obiektyw "pada" ale można sobie łątwo z tym poradzić. Na pewno nie wgrywaliście softu i potem był fuckup ?
    Ostatnio edytowane przez Cichy ; 10-06-2021 o 11:32
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  4. #204
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Warto zerknąć w internety czy jest szum o awarie, druga sprawa czy ma to coś wspólnego z wersją czyli model do Nikon Z, no i trzecia sprawa, od lat są potwierdzone sytuacje że wiele nawet szanujących się sklepów bierze sprzęt z odrzutu jakości albo z możliwością wady, jest taniej ale bez wsparcia producenta, jak się czasami zepsuje na gwarancji to wymienią, jak nie zepsuje się albo po gwarancji to sklep jest do przodu ( taki proceder jest cały czas w sprzęcie komputerowym, płyty główne z uwaloną częścią slotów albo z przegrzewającą się sekcją zasilania, brzęczące karty graficzne itd ).

  5. #205

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Warto zerknąć w internety czy jest szum o awarie, druga sprawa czy ma to coś wspólnego z wersją czyli model do Nikon Z, no i trzecia sprawa, od lat są potwierdzone sytuacje że wiele nawet szanujących się sklepów bierze sprzęt z odrzutu jakości albo z możliwością wady, jest taniej ale bez wsparcia producenta, jak się czasami zepsuje na gwarancji to wymienią, jak nie zepsuje się albo po gwarancji to sklep jest do przodu ( taki proceder jest cały czas w sprzęcie komputerowym, płyty główne z uwaloną częścią slotów albo z przegrzewającą się sekcją zasilania, brzęczące karty graficzne itd ).
    To już są zbyt daleko idące tezy Poza tym obiektywy są plombowane fabrycznie. Nadal obstawiam wadliwą partię a nie jakieś wybrakowane modele. Przecież nikt tego nie sprawdza a sama kontrola jakości u takiego producenta pewnie traktowana jest po macoszemu nie oszukujmy się. Poza tym wada pod tytułem nie działający obiektyw raczej dyskwalifikuje taki obiektyw do jakiejkolwiek sprzedaży, nawet z dużym upustem cenowym.
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  6. #206
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Raczej nie chodzi o zabawę w upust tylko przykładowo, Sony wypuszcza swoje fajne nowe telewizorki i szybko okazuje się że zastosowali śmieciowe podzespoły, który padają, więc zamiast wymienić sprzęt ( buhahaha juz to widzę ) to nowa partia poprawiona poszła na rynek, a klient, który na gwarancji ma padnięty sprzęt to mu naprawią, a ci co po gwarancji to już "nie nasz problem"

    Może być seria wadliwa, może być z premedytacją "gorszy sort", może wszystko taki szmelc, tego nie wiemy i się nie dowiemy.

  7. #207

    Domyślnie

    Mam tego Viltroxa , wgrywałem nowy firmware i działa bdb

    Przy okazji fajna oferta z FotoNet (polecam, wiele rzeczy u nich kupiłem).
    obiektyw Viltrox 85mm f/1.8 STM Mark II Nikon Z + lampa 1749 zł https://www.facebook.com/commerce/li...are_attachment
    Ostatnio edytowane przez candar ; 11-06-2021 o 13:09
    Nikon Z6 / Sony A7 III, Nikon Z 50 mm f/1.8 S , Viltrox 85 f/1.8, Techart TZE-01 + MC-11 oraz szkła Sigmy, Sony i M42
    / insta / Mój fejsik / moja stronka / maxmodels / 35photo

  8. #208

    Domyślnie

    Link do FB mi nie działa, ale na stronie jest 85/1.8 za 1745 z VAT, fajna cena jakby nie patrzeć... Tylko w świetle ostatnich doniesień chętnie bym poczekał na "nową partię" :P

  9. #209

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Lukasz_85 Zobacz posta
    Chwila, chwila. Twój też Viltrox 85mm f/1.8Z nie działa? W jakim sklepie kupiłeś?
    OK. Historia mojego obiektywu była w tym wątku opisywana. Poszedł na serwis... i wrócił - nowy. Od razu stwierdzili, że do wymiany. Całkiem możliwe, że nie naprawia się tych obiektywów z powodów czysto logistycznych.

    Ale co się stało tuż przed awarią? Podpiąłem go do kompa i zrobiłem klasycznie update. Podczas odpinania go, chwytając go przeskoczyła spora iskra miedzy mną a obiektywem. Nie podpiąłem go od razu, tylko po kilku dniach. Od razu przyszło mi na myśl, że powodem awarii mogło być przepięcie.

    Patrząc na dyskusję z zakładaniem/zdejmowaniem szkła przy włączonym aparacie można uknuć hipotezę, że obiektyw może mieć jakieś problemy z uziemieniem. Może tak, może nie. Na tę chwilę wszystko działa. Podpiąłem go celem sprawdzenia softu - 1.1.4 - i tyle. Czas robić zdjęcia.
    Z6 + N20 S + V85 1.8

  10. #210

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dark__jedi Zobacz posta
    Ale co się stało tuż przed awarią? Podpiąłem go do kompa i zrobiłem klasycznie update. Podczas odpinania go, chwytając go przeskoczyła spora iskra miedzy mną a obiektywem. Nie podpiąłem go od razu, tylko po kilku dniach. Od razu przyszło mi na myśl, że powodem awarii mogło być przepięcie.

    Patrząc na dyskusję z zakładaniem/zdejmowaniem szkła przy włączonym aparacie można uknuć hipotezę, że obiektyw może mieć jakieś problemy z uziemieniem. Może tak, może nie.
    Czytając Twój opis na temat tej usterki i te pozostałe innych użytkowników można wywnioskować że nie zabezpieczyli elektroniki przed wyładowaniami elektrostatycznymi.

Strona 21 z 32 PierwszyPierwszy ... 11192021222331 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Fujifilm ] [minitest] VILTROX AF 23/1.4 STM
    By Cichy in forum Fujifilm
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 06-07-2020, 16:43
  2. [ Fujifilm ] Viltrox 33mm F1.4
    By czomolungma in forum Fujifilm
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 17-04-2020, 16:16
  3. [ Sony ] Viltrox EF-NEX IV adapter
    By ksh in forum Sony
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 15-12-2018, 23:28
  4. Lampa błyskowa Viltrox JY-610, Viltrox,Metz 24 AF-1 digital
    By klaudia0100 in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 08-06-2016, 12:18

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •