Close

Strona 20 z 32 PierwszyPierwszy ... 10181920212230 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 191 do 200 z 315
  1. #191

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dark__jedi Zobacz posta
    Mój już jest trzeci tydzień. Ponoć należy mi się nówka, jednak tej nówki nadal nie widzę. Mówili, że czekają na dostawę. Dzisiaj to samo - dostawa opóźniona przez długi weekend. Taaa
    Chwila, chwila. Twój też Viltrox 85mm f/1.8Z nie działa? W jakim sklepie kupiłeś?

  2. #192

    Domyślnie

    Wszyscy zmienialiście słoiki na włączonym body?

  3. #193

    Domyślnie

    ja na 99% miałem wyłączony

  4. #194

    Domyślnie

    Czyli wychodzi na to, że 5-letnia gwarancja nabiera jednak korzystnego wymiaru... Gorzej pewnie jak ktoś bierze sprzęt na FV :/

  5. #195
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez odzio Zobacz posta
    Wszyscy zmienialiście słoiki na włączonym body?
    Nawet jeśli tak to wątpię żeby wszyscy się przyznawali do tego, sam tak robiłem ale czytając jakiś czas temu o padnięciu obiektywów raczej wyłączam aparat.

  6. #196

    Domyślnie

    Niekoniecznie gorzej na FV....bo:

    PO PIERWSZE: Gwarancja w świetle prawa to nadobowiązkowe zobowiązanie producenta, bądź dodatkowe nadobowiązkowe zobowiązanie sprzedawcy (oprócz ustawowej odpowiedzialności za towar). Warunki gwarancji ustala zatem sobie sam sprzedawca/producent. Może nie dać jej w ogóle, może rozgraniczyć komu ile, a może równie dobrze dać 10 lat niezależnie czy firma osoba prywatna. Zatem o warunkach takowej gwarancji decyduje gwarant, który zobowiązany jest w przypadku jej dania określić warunki w karcie gwarancyjnej. Dlatego pisanie z góry "że na firmę gorzej" jest bez sensu bo najpierw trzeba poznać dokładne warunki danej gwarancji, a niejednokrotnie nie ma w nich rozgraniczenia na firmy/osoby prywatne. Niejednokrotnie nie oznacza oczywiście nigdy, ale większość z góry zakłada, że tak jest myląc gwarancję z "ustawą"

    PO DRUGIE: Ustawa o której większość myśli jest to ustawa dla konsumenta nie firmy. Więc w ogóle myślenie o niej biorąc coś na "firmę" jest bez sensu.

    PO TRZECIE: Warunki rękojmi to kolejna sprawa. Najczęściej sprzedawcy wciskają kit o rocznej rękojmi dla firm. Kompletna bzdura. Warunki rękojmi reguluje kodeks cywilny. Jak wół w tym kodeksie stoi, że
    przedsiębiorcy prowadzący działalność gospodarczą nadal będą mogli, tak samo jak konsumenci, zareklamować zakupiony towar w ramach rękojmi w okresie 2 lat od momentu jego wydania. Natomiast firmy mogą między sobą wykluczyć bądź skrócić ten okres ale wymaga od dodatkowej umowy (w przeciwieństwie do konsumenta któremu nie można jej skrócić). Także na firmę minimum 2 lata można się ubiegać, a dłuższy termin to tylko z gwarancji jeśli ta w warunkach gwarancji nie rozgranicza niczego.

    To tak ogólnie na temat "na fv będzie gorzej"....bo okazuje się ustawowo jest tak samo, a gwarancyjnie w zależności od "widzimisię" gwaranta a nie założeń prawnych.
    Ostatnio edytowane przez czomolungma ; 09-06-2021 o 13:47

  7. #197

    Domyślnie

    No dobrze, ale na fakturze mam taki zapis:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	195058385_216736973446906_5374194097364655818_n kopia.jpg
Wyświetleń:	149
Rozmiar:	89,4 KB
ID:	52357

    Przyznam że chętnie skorzystałbym z rękojmi i zażądał zwrotu, bo to jest niepoważne że dwutygodniowy obiektyw przestaje działać...

    Art. 558. [Modyfikacje odpowiedzialności]
    § 1.
    Strony mogą odpowiedzialność z tytułu rękojmi rozszerzyć, ograniczyć lub wyłączyć. Jeżeli kupującym jest konsument, ograniczenie lub wyłączenie odpowiedzialności z tytułu rękojmi jest dopuszczalne tylko w przypadkach określonych w przepisach szczególnych.
    § 2.
    Wyłączenie lub ograniczenie odpowiedzialności z tytułu rękojmi jest bezskuteczne, jeżeli sprzedawca zataił podstępnie wadę przed kupującym.
    i z regulaminu AB FOTO
    Na podstawie art. 558 § 1 Kodeksu Cywilnego informujemy, że rękojmia za wady wyłączona jest w przypadku zakupów niekonsumenckich (tzn. - zakupów, gdy wystawiana jest faktura VAT)”. Zastrzeżenie to nie dotyczy umów z osobą prowadzącą jednoosobową działalność gospodarczą, gdy umowy te są bezpośrednio związanymi z jej działalnością gospodarczą, ale nie posiadają charakteru zawodowego, wynikającego
    w szczególności z przedmiotu wykonywanej przez nią działalności gospodarczej, udostępnionego na podstawie przepisów o Centralnej Ewidencji i Informacji
    o Działalności Gospodarczej
    także tego, już wiem gdzie nie kupować
    Ostatnio edytowane przez gastly ; 09-06-2021 o 14:35

  8. #198
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Problem to ten regulamin abfoto, który mają zgodnie z prawem ale tak jak pisałem jest to bardzo nieuczciwe ze strony sklepu i daje wiele do zastanowienia na przyszłość czy robić zakupu u takich cwaniaków, pewnie większość u nas sklepów ma podobne albo skopiowane od innych zapisy w regulaminie.

  9. #199

    Domyślnie

    Wszyscy idą na łatwiznę i kopiują od pierwszego, który ma regulamin zrobiony.
    Ja bym proponował przed zakupem napisać do kilku sklepów co chcę kupić jako firma i jaką dadzą mi rękojmię.
    Nawet jako Sp. Z oo przeważnie dostałem od ktoregoś ze sklepów 2 letnią co prawda był to sprzęt budowlany ale można spróbować ze sprzętem foto

    Wysłane z mojego GM1910 przy użyciu Tapatalka
    Nikon D90 + Nikor 18-105 VR; Nikor 35 1,8; samyang 14/2,8 i kilka drobnostek

  10. #200

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gastly Zobacz posta
    Przyznam że chętnie skorzystałbym z rękojmi i zażądał zwrotu, bo to jest niepoważne że dwutygodniowy obiektyw przestaje działać...
    Ok, ale masz na niego 5 lat gwarancji udzielonej przez dystrybutora niezależnie od rękojmi?
    TJD
    Z50 | N16-50/3.5-6.3 | V85/1.8 | V23/1.4 | FTZ [S17-50/2.8 | N50/1.8G AF-S | N35/1.8G AF-S] | M42 [Industar 61 L/Z]

Strona 20 z 32 PierwszyPierwszy ... 10181920212230 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Fujifilm ] [minitest] VILTROX AF 23/1.4 STM
    By Cichy in forum Fujifilm
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 06-07-2020, 16:43
  2. [ Fujifilm ] Viltrox 33mm F1.4
    By czomolungma in forum Fujifilm
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 17-04-2020, 16:16
  3. [ Sony ] Viltrox EF-NEX IV adapter
    By ksh in forum Sony
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 15-12-2018, 23:28
  4. Lampa błyskowa Viltrox JY-610, Viltrox,Metz 24 AF-1 digital
    By klaudia0100 in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 08-06-2016, 12:18

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •