Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 17 z 17
  1. #11

    Domyślnie

    Wyzwalacze będą współpracować z np Metzem 52 af-1, jeśli w/w Metza założysz na odbiornik.
    Wbudowany odbiornik mają YN685, oraz 968, przy czym ten drugi ma też wbudowany wyzwalacz.
    Na paluszkach można jechać, ale to ani ekonomiczne, ani ekologiczne. Najlepiej kupić akumulatorki (Eneloopy białe, albo Laddy z Ikei) oraz dobrą ładowarkę (np NC-1000+).
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  2. #12
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    06 2019
    Miasto
    Warmińsko-mazurskie
    Posty
    18

    Domyślnie

    Wszystko lub prawie wszystko co chciałem wiedzieć rozumiem akumulatorki wezmę Laddy na razie i tą ładowarkę po opisie widzę że jest dobra a ja szukałem wcześniej byle czego. Jeszcze pytanie co do tej lampy 565, czy kupiąc kiedyś tam np inną lampę czy to Metz czy wyższy model Yongnuo 685 będę mógł je ze sobą zesparować to znaczy wyzwalać jednocześnie? Po zebraniu informacji wydaje mi się że tak ale lepiej zasięgnąć opinii fachowców.

  3. #13

    Domyślnie

    Będziesz mógł wyzwalać razem.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  4. #14
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    06 2019
    Miasto
    Warmińsko-mazurskie
    Posty
    18

    Domyślnie

    Mam jeszcze jedno pytanie, chciałbym zamocować lampę na statywie i dodać parasolkę. Potrzebny jakiś uniwersalny uchwyt https://allegro.pl/oferta/uniwersaln...xoC8u8QAvD_BwE czy ten będzie się nadawał czy szukać czegoś innego? Na innych stronkach były podzielone na typy te uchwyty i przez to mam wątpliwości

  5. #15

    Domyślnie

    Teoretycznie wystarczy. Tylko to jest najtańsze plastikowe "badziewie". Zdaj sobie sprawę z faktu, że od solidności uchwytu zależy stan Twojej lampy - jeśli plastikowy uchwyt się rozleci, sekundę później lampa też może się rozlecieć po spotkaniu z podłożem.
    Widziałem już uchwyty tego typu, które były pęknięte od dołu, po przeciwnej stronie niż śruba mocująca do statywu, prawdopodobnie na skutek braku wyczucia przy dokręcaniu.
    Uprzedzając pytanie co kupić: ja wybrałbym coś solidniejszego, metalowego, np. jakiś Phottix Varos, ale ich ceny są zdecydowanie wyższe.

  6. #16
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    06 2019
    Miasto
    Warmińsko-mazurskie
    Posty
    18

    Domyślnie

    Dziękuję za info w sumie to nie pomyślałem wcześniej o tym że metalowe jest lepsze tylko plastik tani. Doszedłem do wniosku że jednak w tym wypadku metal jest lepszy więc zamówiłem Phottix.

  7. #17

    Domyślnie

    Znam doskonale ten uchwyt i nie jest ona wykonany tylko z tworzywa sztucznego. Część mocowania stopki lampy jest metalowa i solidna. Jednak nie poleciłbym go do lamp z blokadą "przesuwaną" nie trzyma on dobrze. Niby ściskamy sankami stopkę, ta jednak potrafi się wysunąć. Przy lampach z blokadą "dokręcaną" spełnia swoją role bardzo dobrze. O sam przegub czy mocowanie do statywu nie martwiłbym się, nie udało mi się ich popsuć przez kilka lat. Z drugiej strony jak ktoś jest zdolny to i metalową kulkę popsuje.
    Myślę że w doborze uchwytu warto wziąć pod uwagę wartość lampy błyskowej. Stosując tanie lampy ( ja używam YN-560) nie ma sensu wywalać za uchwyt tyle samo co za lampę. Bo co z tego że metalowy uchwyt utrzyma mi ją na statywie jak ten porwie wiatr i całość wyląduje na ziemi?
    Kupując coś tańszego warto to wziąć do ręki i przekonać się czy jest to wystarczająco solidne.

    Pozdrawiam i wesołych świąt życzę!
    Body kilka słoików i inne graty

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne wątki

  1. Nikon d5300 - lampa błyskowa sb 700 (zdalnie wyzwalanie)
    By piter203 in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 18-10-2019, 22:59
  2. Nikon d5300 zdalne sterowanie
    By MaciekVideo in forum Video/film
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 26-03-2019, 22:55
  3. zdalne wyzwalanie lamp Nikon d7200+sb700
    By arecki1338 in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 11-08-2017, 22:22
  4. Zdalne wyzwalanie
    By Wanageddon in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 31-08-2014, 00:18
  5. Zdalne wyzwalanie SB-600
    By robert16 in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 21-08-2007, 00:40

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •