Close

Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Filtr UV B+W 77mm - bardzo duży rozstrzał cenowy

    Dzień dobry,
    słowem wstępu - cześć do wszystkich użytkowników forum Czytam was od dawna ale nigdy nie założyłem konta i dzisiaj jest ten dzień
    Planuję zakupić filtr uv B+W 77mm. Jednak na necie jest spory rozstrzał cenowy. Filtr można zakupić np tutaj za 360zł lub tutaj za połowę ceny - 160zł. Jak dla mnie spory rozstrzał cenowy i pytanie czy gdzieś tutaj kryje się haczyk? Jak dla mnie te dwa filtry są takie same (chyba, że coś przeoczyłem?). Spotkaliście się kiedyś z podróbkami filtrów b+w?

  2. #2

    Domyślnie

    mam podrobione B+W. polar na ktorym ladnie jest napisane MRC, wiec powinien byc optycznie mucha nie siada. siada. przy 200mm rozdzielczosc lezy i kwiczy a przy 300mm obiektyw ma w ogole problemy ze zlapaniem ostrosci. ten sam obiektyw, ktory z polarem Marumi nawet sie nie zastanawia czy ma ostrzyc na tej samej scenie, bo juz jest gotowy

    co do rozrzutu cenowego - B+W ma dobry dostep do kanalow sprzedazy i mozna go w prawie kazdym sklepie znalezc. gdzie dla wielu duzych sklepow takie akcesoria jak filtry czy karty pamieci to jest dobre zrodlo dodatkowych dochodow i na tym czesto sa az nieprzyzwoite marze. stad tez ceny pokroju 360PLN za kawalek szybki (bo to jest filtr UV, nazwijmy rzecz po imieniu) nad ktorym wisi marketingowa mgielka "teutonische qualitaet".

    po mojemu to tak: B+W ogolnie unikam dopoki moge. z trzech przyczyn: 1. cena niewspolmierna do jakosci kawalka szybki (poza naprawde dlugimi teleobiektywami), 2. wysokie ryzyko podrobki, 3. go* mosiezne oprawki, ktore w przypadku uderzenia o cos rozwala cale szklo. w odroznieniu od amelinum, ktore przejmie energie uderzenia i sie samo zegnie, a uratowany filtr mozna sobie bedzie przelozyc do nowej oprawki


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200908_094822.jpg
Wyświetleń:	8
Rozmiar:	3,48 MB
ID:	45869

    mam UV-ki B+W na dobrych teleobiektywach. 70-300L czy 200/2.8, bo tam ma to znaczenie, moge potwierdzic. to sa autentyczne MRC, one maja swietna jednorodnosc i nie powoduja zauwazalnych spadkow rozdzielczosci ani nie szpeca bokehu (na takim 200/2.8 widac roznice miedzy B+W MRC a Hoya HMC, na niekorzysc tego drugiego).


    nie piszesz do jakiego obiektywu. jesli do dluigego tele to szukalbym faktycznie B+W MRC i kombinowal ze sklepem, w ktorym mozna tak po prostu bez dlugiego tlumaczenia oddac filtr, jakbys mial podejrzenia, ze optycznie niedomaga. jesli obiektyw z ogniskowa max 135mm to polecam Hoya HD albo Marumi Super DHG - oba swietne filtry, bardzo dobrze sie czyszczace i cenowo duzo przystepniejsze niz B+W. w obu przypadkach filtry bez wielkiego ryzyka podrobki

  3. #3

    Domyślnie

    Hoya i zwłaszcza Marumi robią na tyle dobre filtry, że nie kombinowałbym z B&W. Moim zdaniem lepiej dopłacić za lepsze powłoki niż markę.



    Ps. @akustyk Jak piszesz "amelinium" to wstawiaj emotkę bo w Polsce ludzie generalnie robią sobie jaja z używających takiego określenia

  4. #4

    Domyślnie

    ale co, nie wolisz filtrow z oprawka z amelinum? nie pomalujesz, prawda, ale przynajmniej nie stluczesz szybki

  5. #5

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedzi,
    w zasadzie zamierzam zakupić filtr do Tamron 70-200 2.8 G2, ostatnio nabyłem też sigme 35 1.4art gdzie średnica filtra jest taka sama. Wychodzi więc na to, że jak kupie tańszy pod sigme to nie będzie do końca dobrze współgrał z Tamronem dlatego skłaniam się do zakupu czegoś z wyższej półki żeby dobrze współpracował z tymi dwoma obiektywami. @akustyk a generalnie zaryzykowałbyś zakup takiego za b+w za 160zł czy raczej wali to wałkiem na kilometr? Ew cos zamiast b+w byś polecił?

  6. #6

    Domyślnie

    Kup na każdy obiektyw oddzielnie, bo przekładanie i tak się znudzi. Mogę postawić pieniądze, że nie zobaczysz spadku rozdzielczości niezależnie jakiego filtra użyjesz ze średniej półki. Różnice mogą być w pracy pod światło (ale to raczej przy tanich no-name) łapaniu brudu i łatwości czyszczenia. Nie wierz w degradację obrazka, spadek rozdzielczości itp. rzeczy od normalnego filtra ze średniej półki. Ale jak chcesz wydać kasę na B&W to nie ma problemu skoro lepiej się poczujesz. To tylko pieniądze . Tylko kup w jakimś dobrym sklepie np. na Amazonie widywałem promocje czy niższe ceny.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kubanczyk92 Zobacz posta
    Dziękuję za odpowiedzi,
    w zasadzie zamierzam zakupić filtr do Tamron 70-200 2.8 G2, ostatnio nabyłem też sigme 35 1.4art gdzie średnica filtra jest taka sama
    a Sigma 35/1.4 nie ma filtra 67mm?

    Cytat Zamieszczone przez Kubanczyk92 Zobacz posta
    . Wychodzi więc na to, że jak kupie tańszy pod sigme to nie będzie do końca dobrze współgrał z Tamronem dlatego skłaniam się do zakupu czegoś z wyższej półki żeby dobrze współpracował z tymi dwoma obiektywami.
    bedzie wspolpracowal, czemu ma nie wspolpracowac. to nie musi byc B+W.

    Cytat Zamieszczone przez Kubanczyk92 Zobacz posta
    a generalnie zaryzykowałbyś zakup takiego za b+w za 160zł czy raczej wali to wałkiem na kilometr? Ew cos zamiast b+w byś polecił?
    z tego co widze taki Amazone ma te filtry za 90 EUR, wiec wyraznie blizej tego drugiego konca spektrum cenowego. to za 160PLN moze i tez byc oryginalnym B+W ale niekoniecznie MRC i to IMHO nie sa filtry warte szarpania sie (optycznie OK ale bez szalenstwa, z calym upierdem mosieznej oprawki).

    pytanko male: czy do tego Tamrona bedziesz mial na stale zalozona oslone przeciwsloneczna i czy zamierzasz nim focic w warunkach nie-wertykalnych deszczow*? bo jesli nie, to ja bym sie nawet nie szarpal na filtr ochronny, bo po co? a jesli juz, to szukaj na Allegro z drugiej reki Hoyi HD i bedzie git malina. wbrew pozorom nietrudno znalezc za psie pieniadze dobrej jakosci filtr, ktory komus zostal po obiektywie - a ludzie lubia sobie poprawiac samopoczucie wydajac 1500 EUR za obiektyw i dokupujac do niego kawalek markowej szybki za kolejne 100 EUR... ktore potem na aukcjach laduja za 1/4 ceny

    * - prosze sie nie smiac, tu gdzie mieszkam deszcz horyzontalny nie jest zjawiskiem szokujacym. a na takiej Islandii to nawet pod gore padalo. tak wiatr nap*. tam bym bez filtra ochronnego na obiektyw nie wysiadl z auta

  8. #8
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kubanczyk92 Zobacz posta
    Dzień dobry,
    słowem wstępu - cześć do wszystkich użytkowników forum Czytam was od dawna ale nigdy nie założyłem konta i dzisiaj jest ten dzień
    Planuję zakupić filtr uv B+W 77mm. Jednak na necie jest spory rozstrzał cenowy. Filtr można zakupić np tutaj za 360zł lub tutaj za połowę ceny - 160zł. Jak dla mnie spory rozstrzał cenowy i pytanie czy gdzieś tutaj kryje się haczyk? Jak dla mnie te dwa filtry są takie same (chyba, że coś przeoczyłem?). Spotkaliście się kiedyś z podróbkami filtrów b+w?
    Ten za połowę ceny jest z chin gdzie sprzedają po 15-25$, a czy pierwszy link to oryginał to kto wie, nie ma gwarancji obecnie, HOYA i B+W to dwie masowo podrabiane marki w filtrach.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    a Sigma 35/1.4 nie ma filtra 67mm?
    Tutaj szewski błąd zrobiłem - kupiłem sigme 50tke a z rozpędu napisałem o 35(bo taka miałem w zamiarze zakupić jednak w sklepie po nałożeniu na body bardziej podeszła mi 50). Generalnie nie planuje robić zdjęć jak będzie mega lipna pogoda ale wole mieć coś na szkle w przypadku choćby upadku. To w takim razie po wysłuchaniu waszych rad wezmę coś ze średniej półki z marki Hoya.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 19-01-2014, 19:26
  2. bardzo duży szum na plikach .RAW
    By djshake in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 19-11-2010, 09:53
  3. Bardzo duży softbox na SB600\800
    By 1979 in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 04-01-2009, 20:02

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •