Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 23
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Wujot Zobacz posta
    Aby cokolwiek robić trzeba mieć podstawowe wyczucie tematu. Tutaj to leży i kwiczy: herbata leży rozsypana na blacie (widziałeś to gdzieś???, tak się pokazuje śmieci do sprzątnięcia), niespokojne fakturalne tło odwraca skutecznie uwagę od tematu, tonacja jest ponura (nie ma magii poranka, ani nastroju wieczorowego). Nie jest prawdą, że to foty będą się podobały ludziom. Na 100% nie, bo widz nie ma pojęcia o fotografii ale już o nastroju tak.

    Wstukałem do google tę frazę co wspomniałeś i wszystko było o klasę lepsze od tego co jest tutaj zaprezentowane.
    Zgadzam się ze wszystkim co napisałeś, każdy pro zrobiłby to inaczej, jednak jesteś dla kolegi bardzo surowy w ocenach.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	8940025D-EAF7-40B7-9FDC-6F25ED955021.jpeg
Wyświetleń:	8
Rozmiar:	2,07 MB
ID:	46074

  2. #12

    Domyślnie

    Zasadniczo to jest jednak forum fotograficzne. Chyba nie chodzi tutaj o pucowanie tylko o rzetelną ocenę. W końcu przecież nie dla nas te zdjęcia są przeznaczone, więc nawet jak ego autora ucierpi, to chyba przeżyje.

    Autor pokazał zdjęcia i oczekiwał prostych recept i podpowiedzi co z tym zrobić. Dostał dwa komunikaty, że jest nieźle i drugi, że jest do bani i powinien to zlecić komuś kto to zrobi, bo prostych recept nie ma. Może sobie wybrać co mu bardziej pasuje.

    Co do zrzutu - ciekawe jest, że u mnie wyszukiwarka w zdecydowanej większości daje przyzwoicie zrobioną fotografię. Czyżby wyniki były pod oczekiwania???


    Pozdro
    Wiesiek

  3. #13

    Domyślnie

    A ja bym jednak doradził co innego. Herbata jak herbata. To jest zawsze jakiś susz, który zazwyczaj nie wygląda i nie musi wyglądać efektownie - czasem przypomina jakieś poszatkowane suche siano, a czasem coś jeszcze mniej efektownego, żeby nie powiedzieć mocniej. W herbacie ostatecznie chodzi o smak i o aromat po jej zaparzeniu, a tego na fotografii oddać się nie da. Szczególnie gdy trzeba zrobić takich różnych fotografii sto, a nie jedno wydumane arcydzieło. Ja bym tu raczej pomyślał o otoczeniu, w którym ta herbata jest fotografowana. Jakieś oryginalne czarki, ceramiczne łyżki, miseczki z chińskiej porcelany, filiżanki, talerzyki, srebrne i złote łyżeczki, efektowne maty na stół z regionu pochodzenia herbaty, czy nawet współczesne akcesoria do jej parzenia i podawania. To prędzej zagra na zdjęciu, niż kupka ciemnego, mało efektownego suszu wysypana na deskę. Tylko że to trzeba przygotować i za każdym razem stworzyć taką specyficzną oryginalną martwą naturę. Dopiero jak to będziemy mieli, można zacząć mówić o zdjęciach, obiektywach, oświetleniu, obróbce.

    Argument "zatrudnij fachowca" nie jest żadnym argumentem. Gdyby padła tu rada "zatrudnij fachowca, który cię tego nauczy", to OK. Wtedy pewnie warto, żeby nie wyważać otwartych drzwi i nie tracić czasu. Ale rady w stylu "daj zarobić komuś innemu" dla mnie są kompletnie bezwartościowe i nie na miejscu. Każdy kiedyś się czegoś uczył i jeśli się w końcu nauczył robić coś dobrze, to tylko dlatego, że nie "zatrudnił fachowca do roboty", tylko próbował sam, do skutku. No, ale to tylko moje zdanie, trochę skażone zawodowo.
    Jacek

  4. #14

    Domyślnie

    Pytanie, czy założyciel tego wątku czuje się fotografem sprzedającym herbatę, czy sprzedawcą herbaty próbującym być fotografem

    Jeśli jest zacięcie fotograficzne, to najlepiej zacząć od znalezienia w sieci zdjęcia, które się podoba i je skopiować. Tzn skopiować pomysł, nie zdjęcie jako takie, samemu zrobić podobną aranżację, sposób pokazania produktu, itd. Przy okazji można szybko ocenić krytycznie swoje umiejętności.

  5. #15

    Domyślnie

    Jeszcze jest jedno rozwiązanie. Można kupić odpowiednie zdjęcia ze stocku. Banki zdjęć to takie trochę pośrednie rozwiązanie, taniej niż specjalna sesja u fotografa, z drugiej strony można koncentrować się po prostu na swoim biznesie.

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JK Zobacz posta
    Argument "zatrudnij fachowca" nie jest żadnym argumentem. Gdyby padła tu rada "zatrudnij fachowca, który cię tego nauczy", to OK. Wtedy pewnie warto, żeby nie wyważać otwartych drzwi i nie tracić czasu. Ale rady w stylu "daj zarobić komuś innemu" dla mnie są kompletnie bezwartościowe i nie na miejscu. Każdy kiedyś się czegoś uczył i jeśli się w końcu nauczył robić coś dobrze, to tylko dlatego, że nie "zatrudnił fachowca do roboty", tylko próbował sam, do skutku. No, ale to tylko moje zdanie, trochę skażone zawodowo.
    Kluczowe jest to, że zrobienie tutaj kilkudziesięciu fotografii to zadanie dla doświadczonego fotografa. Gdyby chodziło o takąż liczbę packshotów to spokojnie byłoby to zadanie dla amatora. Tymczasem nie jest to łatwy temat. A nawet jest to bardzo wymagające zadanie. Zakładając oczywiście, że robota ma być, jak produkt, premium.
    Jak na razie poza byle jakimi ogólnikami nikt z udzielających się tutaj nie przybliżył się do pomysłu jak ta seria miałaby wyglądać. Rady typu zdobądź kilkadziesiąt x 3 fajnych rekwizytów do zrobienia stylizacji są o kant dupy. Załatwiałeś kiedyś powiedzmy 150 dobrych rekwizytów??? Bo ja tak, a nawet zatrudniałem do tego dwie stylistki (filmowe). Bo nie ma bardziej niewdzięcznego zadania. Pożycz dobrą chińską porcelanę, ciekawe sztućce, ładne maty. Jak załatwisz 5 kompletów to nadajesz się na zawodowego producenta!!! Pójście w tę stronę bardzo, ale to bardzo podnosi koszty i pracochłonność tego zadania. Więc twierdzę, że zabierasz głos nie mając nawet cienia pojęcia o tym jak się takie rzeczy robi. Coś Ci się zdaje. Ale źle Ci się zdaje.

    Teraz czy jest możliwe zrobienie tego bez generowania nadmiernych kosztów, ciekawie i intersująco? Sądzę, że... tak ale trzeba na to wpaść. Myślę, że podjąłbym się takiej roboty ale na pewno nie opiszę pomysłu bo wynika on z trzydziestu lat pracy w tej branży i jest 100% oryginalny. I całkowicie poza możliwościami założyciela wątku.

    Reasumując. Są tematy, które łatwo zrobić (powiedzmy 50% całości) oraz tematy trudne. Ten należy zdecydowanie do tych drugich. I założyciel się tego dowiedział.

    Pozdro
    Wiesiek

  7. #17

    Domyślnie

    Ja bym był zdania, że stylizacji wystarczy kilka. Elementem wyróżniającym każdy rodzaj herbaty musi być natomiast nawiązanie do ich smaku (wiadomo cytrynowa to dorzucona cytryna, miętowa - mięta). No i jak wspominano wyżej raczej pójście w stronę napoju już w naczyniu a nie rozsypanego suszu.
    Przy umiejętnej kombinacji w.w. składników spokojnie da się uzyskać fajne zdjęcia na potrzeby sklepu internegowego.

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Wujot Zobacz posta
    ..... Myślę, że podjąłbym się takiej roboty ale na pewno nie opiszę pomysłu bo wynika on z trzydziestu lat pracy w tej branży i jest 100% oryginalny. I całkowicie poza możliwościami założyciela wątku. .....
    No właśnie. Człowiek pyta, bo chce się czegoś dowiedzieć, czegoś nauczyć, szuka pomysłów, itp.. A ty mu piszesz, że jest głupi, nic nie umie i nie ma szans się tego nauczyć. Piszesz mu, że może ci za to zapłacić to mu zrobisz. Tobie też tak mówiono jak zaczynałeś? Możesz myśleć co tylko chcesz, ale już od dawna wiadomo, że nie ma ludzi niezastąpionych. Kolejne pokolenie się uczy, a doświadczenie mówi, że ci nowi niedługo prześcigną starych wyjadaczy. To jest jedyny pewnik i zacznij pomału o tym myśleć, bo takie zderzenie może czasem być bolesne, jeśli się na to nie przygotujesz.
    Jacek

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JK Zobacz posta
    No właśnie. Człowiek pyta, bo chce się czegoś dowiedzieć, czegoś nauczyć, szuka pomysłów, itp.. A ty mu piszesz, że jest głupi, nic nie umie i nie ma szans się tego nauczyć. Piszesz mu, że może ci za to zapłacić to mu zrobisz. Tobie też tak mówiono jak zaczynałeś? Możesz myśleć co tylko chcesz, ale już od dawna wiadomo, że nie ma ludzi niezastąpionych. Kolejne pokolenie się uczy, a doświadczenie mówi, że ci nowi niedługo prześcigną starych wyjadaczy. To jest jedyny pewnik i zacznij pomału o tym myśleć, bo takie zderzenie może czasem być bolesne, jeśli się na to nie przygotujesz.
    Nic nie kumasz, coś Ci się zdaje, coś konfabulujesz. Nawet nie chce Ci się sprawdzić z kim gadasz. Tu na Nikoniarzach jest mój wątek dokładnie o fotografii stolikowej, drobne 100 stron https://forum.nikoniarze.pl/threads/...=1#post3724205 więc zarzucanie mi, że nie robię czegoś dla "następców" jest śmieszne. Zajrzyj może Ci się oczy otworzą bo to właśnie ja tworzyłem, to co wychowało tych nowych. I miałbym nadal dość pomysłów aby nieść dalej flagę. Ale już jej nie niosę bo są ciekawsze zajęcia od walki na tym nie przyszłościowym rynku.

    Co do wymiany pokoleń to mądrala się odezwała! Mógłbym w rozbiciu na kolejne 5-latki opisać jak ten proces wyglądał. I przygotowany na to jestem od kilkunastu lat, codziennie jestem przygotowany. Jeśli rozumiesz co napisałem. I gdybym chciał, to nadal w fotografii byłbym przed resztą. Ale szkoda czasu.

    Wracając do tematu, założyciela przecież już tu nie ma! Bo generalnie ma fotografię w d... Myślał, że da się zrobić coś szybko na skróty. A do Ciebie nie potrafi dotrzeć, że aby to zrobić przyzwoicie nie wystarczy ten zaprezentowany mierny poziom umiejętności.

    Gdyby to był aspirujący fotograf, który wykazałby się chęcią pracy to poprowadziłbym go za rączkę. Na co znajdziesz dowody w zlinkowanym wątku.

    Pozdro
    Wiesiek

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez RMC Zobacz posta
    Ja bym był zdania, że stylizacji wystarczy kilka. Elementem wyróżniającym każdy rodzaj herbaty musi być natomiast nawiązanie do ich smaku (wiadomo cytrynowa to dorzucona cytryna, miętowa - mięta). No i jak wspominano wyżej raczej pójście w stronę napoju już w naczyniu a nie rozsypanego suszu.
    Przy umiejętnej kombinacji w.w. składników spokojnie da się uzyskać fajne zdjęcia na potrzeby sklepu internegowego.
    Fajnie, ze zarysowałeś kierunek ale warto jednak poddać go krytyce. W zdecydowanej większości herbat nie będzie dodatków owocowych czy ziołowych. Będą się różniły wielkością liści, rodzajem fermentacji oczywiście też innymi ingredencjami a te okażą się niezdobywalne. Wobec tego nie będzie części z tych składników obrazu o których wspomniałeś.

    Ale oczywiście prawidłowo zadałeś kluczowe pytanie czy robić zaparzoną ciecz czy susz. Oraz główny problem jak uzyskać przy stosunkowo niskim nakładzie pracy spójną i wystarczająco różnorodną całość.

    Na to pytanie każdy może spróbować sam sobie odpowiedzieć bo jak sądzę autora wątku od dawna tu nie ma.

    Pozdro
    Wiesiek
    Ostatnio edytowane przez Wujot ; 09-12-2020 o 01:02

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Wujot Zobacz posta
    Rady typu zdobądź kilkadziesiąt x 3 fajnych rekwizytów do zrobienia stylizacji są o kant dupy. Załatwiałeś kiedyś powiedzmy 150 dobrych rekwizytów??? Bo ja tak, a nawet zatrudniałem do tego dwie stylistki (filmowe). Bo nie ma bardziej niewdzięcznego zadania.
    Dałbym "lajka" ale tu go brak.
    Tylko jedno zastrzeżenie. Pojęcie "dobry" nie jest jednoznaczne. Cała masa ludzi zaakceptuje kiczowate rekwizyty bo wpiszą sie one w ich pojęcie "dobrego smaku". Choć wypożyczanie rekwizytów to właściwie zawsze na jakimś poziomie kompromis

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Zestaw do zdjęć produktów do sklepu internetowego
    By kilofnr1 in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 19-09-2020, 17:18
  2. zdjęcia na potrzeby sklepu internetowego
    By Bruner in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 13-05-2019, 09:41
  3. Studio do zdjęć produktowych sklepu internetowego.
    By legolass97 in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 04-07-2017, 21:48
  4. zdjęcia bielizny do sklepu internetowego - wycena
    By sarot in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 130
    Ostatni post / autor: 27-03-2012, 14:29
  5. Zakładanie sklepu internetowego
    By Squier in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 17-07-2011, 19:29

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •