Close

Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Stary, mało znany sprzęt

    Dzień dobry
    Chciałbym dowiedzieć się, czy zna ktoś bądź przynajmniej kojarzy stare lampy studyjne o oznaczeniu FST SMD 250. Takowe wpadły mi wczoraj w łapki wraz z kilkoma starymi obiektywami : Vivitar Series 1 70-210 3.5, SOLIGOR 400mm, Sirius 28mm f/ 2.8, oraz Minolta 28mm f3.5 i kilkoma pierścieniami odwrotnego mocowania. Dodatkowo dostałem statyw Miranda titan tp 20, ale niestety bez szybkozłączki. Posiadam trzy inne, ale żadna z nich nie pasuje. Może ktoś potrafi doradzić czy do tego modelu mogę takową dostać. Miranda w necie praktycznie nie istnieje. Nie mam pomysłu na ten stary zestaw, ale wziąłem ponieważ sąsiadka mojej mamy wyprowadza się do innego miasta i za symboliczną złotówkę pozbywa się wszelkich sprzętów, jakie zaległy jej w domu. Szczególnie zastanawiają mnie te lampy - czy są cokolwiek warte? Obiektywy również nie należą do nowych i popularnych. Czy ktokolwiek jeszcze chciałby taki sprzęt kupić? Jeśli natomiast chciałbym je sobie zatrzymać to jaki musiałbym adapter zakupić, aby mogły współpracować z puszkami Nikona?

  2. #2

    Domyślnie

    Lampy błyskowe to już dość stare konstrukcje, zasilane bezpośrednio z sieci, z podziałem błysku do 1:16 i z chyba wbudowanymi fotocelami.
    Mają też możliwość wyzwalania po kablu podłączonym do aparatu, ale tu bym był ostrożny bo nie wiadomo jakie mają napięcie na wyjściu
    synchronizacyjnym. Wymagają też dodatkowych modyfikatorów światła choćby w postaci parasolek.
    Obiektywy oprócz Minolty raczej nie najwyższej klasy sprzęt z przeznaczeniem amatorskim. Gdybyś zamieścił zdjęcia mocowań bagnetowych
    tych obiektywów można by ustalić markę aparatu do którego były przeznaczone. Choć można kupić różnego rodzaje przejściówki do mocowania
    ma Nikonie, to jest to kompletnie nieopłacalne. By zamocować taki obiektyw na nikonowskim bagnecie typu F przejściówka musi mieć dodatkowy
    układ soczewkowy, pogarszający z reguły jakość obrazu. Bez tych soczewek to ostrość będzie tylko w zakresie makro. Podejrzewam, że z płytką do
    statywu też będzie problem z kupieniem nowej.

Podobne wątki

  1. Szybki internet stary sprzęt.
    By manfred in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 61
    Ostatni post / autor: 16-03-2017, 15:41
  2. [ Przyroda ] Znany
    By Greg81 in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 02-11-2014, 10:14
  3. [ Architektura ] Znany,,, :)
    By Radek_1 in forum Architektura
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 02-03-2009, 18:31
  4. [ Portret ] stary sprzet - nowy sprzet
    By mbujak in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 10-02-2009, 18:11
  5. [ Architektura ] Znany (the) Most
    By Hen in forum Architektura
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 23-06-2008, 23:02

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •