Close

Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 57
  1. #21

  2. #22

    Domyślnie

    Wydaje mi się, że drugim obiektywem, ale to wiosną będzie https://fotoforma.pl/obiektyw-nikon-...-2-8-g-ed.html Nawet jest jakaś promocja Chyba że coś w tej cenie będzie lepszego :P Czy ten wspomniany obiektyw w pomieszczeniu ok 30m już powinien być używany z lampą? (jakieś zdjęcie rodzinne) Ta puszka nagrywa też w 4K. Jak jest taka możliwość to lepiej chyba mieć.

  3. #23

    Domyślnie

    35 mm jest lepszy do pomieszczeń niż 50, najprościej mówiąc.
    Zawsze można podejść krok do przodu, nie zawsze jest gdzie się cofnąć.

  4. #24
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Endymion Zobacz posta
    Wydaje mi się, że drugim obiektywem, ale to wiosną będzie https://fotoforma.pl/obiektyw-nikon-...-2-8-g-ed.html Nawet jest jakaś promocja Chyba że coś w tej cenie będzie lepszego :P Czy ten wspomniany obiektyw w pomieszczeniu ok 30m już powinien być używany z lampą? (jakieś zdjęcie rodzinne) Ta puszka nagrywa też w 4K. Jak jest taka możliwość to lepiej chyba mieć.
    A już wiem o co chodzi, ty myślisz że jak jasny obiektyw to nie trzeba używać lampy ? Pod tym względem są lepsze matryce, a co do optyki jedna działka przysłony nie robi tu wielkiej różnicy.
    24-70 kup używanego pierwszego tamrona, nie stracisz jak się znudzi, a na początek masz zakres odpowiedni.

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    A już wiem o co chodzi, ty myślisz że jak jasny obiektyw to nie trzeba używać lampy ? Pod tym względem są lepsze matryce, a co do optyki jedna działka przysłony nie robi tu wielkiej różnicy.
    24-70 kup używanego pierwszego tamrona, nie stracisz jak się znudzi, a na początek masz zakres odpowiedni.
    Nie znam się na tyle ale pomyślałem, że może mając szkło o świetle 1,4-1,8 nie trzeba mieć lampy błyskowej by zrobić zdjęcie w pomieszczeniu przy zwykłym świetle sufitowym. Komuś łatwiej finansowo będzie dokupić lampę niż obiektyw. Są takie obiektywy w ogóle?
    Często czytałem, że obiektyw 50mm to taki uniwersalny, ale chyba takim nie jest Użytkownicy piszą, że to taki i do domu i na spacer. Dlatego pisałem pierw o takim.

  6. #26
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    A ten aparat masz kupić czy już kupiony, jak kupiony to bez obiektywu ?

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    A ten aparat masz kupić czy już kupiony, jak kupiony to bez obiektywu ?
    Będzie kupiony. To nie dla mnie jak pisałem w pierwszym poście. Z tego co zaglądałem na te forum od czasu do czasu to Macie dużo obiektywów i wiem, że nie ma jakiegoś idealnego rozwiązania przy jednym Jest taki obiektyw który zrobi dobrej jakości zdjęcie w przeciętnej wielkości pokoju BEZ LAMPY? To nie do robienia architektury wnętrz, że potrzeba prawie wszystko mieć w kadrze. Okolicznościowy. Jeśli Byś kupował pierwszy obiektyw (nie do celów zarobkowych) to jaki? Dobrze żeby pierwszy nie był mega drogi Kolejne mogą być już lepszej klasy choć wiadomo, że nic nie zastąpi dobrego oka i mądrych, ciekawych ujęć.

  8. #28
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Standard zoom f/4 np 24-120mm Nikkor jest super, stabilizacja i umiejętnie ustawienie czasu pozwoli spokojnie na zdjęcia bez wchodzenia na bardzo wysokie ISO.
    Osobiście przeszedłem rok temu na Tamrona 17-35 f/2.8-4 i jestem bardziej zadowolony bo sporo zdjęć robię z szerokimi ujęciami ale mam też fajne ostre 35mm, a dłuższe ogniskowe pod jakieś detale, portrety itp można uzupełnić tą 50-tką ale 85mm lepiej, no i można tez według potrzeby uzupełnić jakimś 70-200mm.
    Do pomieszczeń też bym wolał 17-35mm mimo że obiektyw nie ma stabilizacji to jednak są to ogniskowe, które łatwiej utrzymać w ręce.

  9. #29

    Domyślnie

    Czy ten obiektyw 17-35 potrzebuje w pomieszczeniu lampy błyskowej? Może każdy potrzebuje

  10. #30

    Domyślnie

    Rozumiem, że chcesz sprezentować komuś dobry aparat i do tego obiektyw.
    Moim zdaniem lepszym wyborem tutaj byłby wspomniany D780. Konstrukcja nowsza, lżejsza, parametrami oprócz matrycy dorównująca D850, a w niektórych aspektach nawet lepsza.

    Oczywiście D850 to doskonały sprzęt, tylko trzeba pamiętać o jego wysokiej rozdzielczości i konieczności utrzymywania krótszych, niż zazwyczaj czasów. W takich warunkach jak opisujesz, bez stabilizacji może być czasem ciężko nie poruszyć zdjęcia.

    Do D780 dobrałbym Nikkora 24-70/2.8, a jeśli koniecznie jedną stałkę, to 35/2.0, albo lepiej f1.4 i jeszcze jakąś lampę z dobrą automatyką i mocą pozwalającą bezproblemowo odbijać światło od sufitu, żeby uniknąć lekko żółtych, czy brązowych twarzy przy fotach w sztucznym świetle.

Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon F80 + nowe obiektywy 50mm i 35mm sample
    By Guciol in forum Nikon - aparaty analogowe
    Odpowiedzi: 167
    Ostatni post / autor: 28-10-2020, 21:03
  2. Obiektywy a matryca D850
    By dranio in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 07-03-2020, 18:19
  3. Stare obiektywy na FX: Nikkor 135mm f/2.8 AI, Nikkor 50mm f/2 AI, Nikkor 35mm f/2.8 AI
    By Mat0387 in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 20-05-2018, 21:39

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •