Witam wszystkich,
Na załączonych zdjęciach widać mój problem, i tutaj mam pytanie czy to są hot pixele czy może wypalona matryca, są na każdym zdjęciu w tym samym miejscu.
Szukaj
Witam wszystkich,
Na załączonych zdjęciach widać mój problem, i tutaj mam pytanie czy to są hot pixele czy może wypalona matryca, są na każdym zdjęciu w tym samym miejscu.
Wyglądają trochę jak hotpiksele, ale może to być jakiś brud. Najpierw spróbowałbym wyczyścić matrycę.
"...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."
http://commons.wikimedia.org/wiki/Windmill
Pstrykoaparat + obiektywy + okulary korekcyjne -10.5 dioptrii.
"Don Kichote to zły człowiek był..."
Zrób zdjęcie z niskim iso. Poruszenie nie ma znaczenia do oceny zabrudzeń na matrycy, wręcz pomaga.
To ciężko będzie stwierdzić, co jest brudem na matrycy a co na obiektywie.
Podejdź do sklepu, jeśli jakiś czynny, poproś o jakikolwiek obiektyw i pstryknij coś jednorodnego, białą kartkę z bliska chociażby, ISO100, f/22, długi czas pomaga, szczególnie w połączeniu z ruchem, rozmywa tło.![]()
"...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."
http://commons.wikimedia.org/wiki/Windmill
Pstrykoaparat + obiektywy + okulary korekcyjne -10.5 dioptrii.
"Don Kichote to zły człowiek był..."
Na pierwszym zdjęciu dziwny jest tylko kolor, ale kształt ewidentnie wskazuje na kurz i pyłki.
Na ostatnim to już typowy kurz.
Wyświetl na monitorze białą planszę, zrób zdjęcie na ISO 100 i maksymalnej przysłonie, poruszając aparatem. Ostrość na nieskończoność i M. Fotografuj z kilku cm.
Z6III + N 14-30/4, N24-120/4, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8 + TC 1,4x, N 24-200, V 20/2.8, V 24/1.8, N 40/2.0, TT 75/2.0, V 85/1.8.
D750/800 + N 24-70/2.8, N 50/1.8G.
było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5, Z6II
moje pstryki, na fejsie, instagram
To ciągle wygląda jak uświniona matryca.
Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. | Z6III | N24-70/2.8S | N70-200/2.8S | N24-200 | N180-600 | V40/1.2 | kojotowe.pl l fikołki l
Skontaktuj się z nami